Test rolki Rollerblade RB80 PRO

Test rolki Rollerblade RB80 PRO

Firmy Rollerblade nie trzeba nikomu przedstawiać! Od wielu lat posiada w swojej ofercie szeroką gamę sprzętu wrotkarskiego, zaczynając od tańszych wersji za kilkaset złotych, a kończąc na topowych modelach z włókien węglowych. Co istotne, kupując sprzęt Rollerblade, możemy być spokojni o jakość – lata praktyki sprawiły, że rolki tej firmy znajdują się w czołówce, jeśli chodzi o wygodę, bezpieczeństwo i trwałość.

udostępnij

Sebastian TomaszewskiSebastian Tomaszewski / 16-07-2017

1

W sezonie 2017 pojawił się nowy model ze średniej półki. RB80 PRO, bo o nich mowa, to ciekawa propozycja, tym bardziej że otrzymaliśmy model w kolorystyce przygotowanej, specjalnie na nasz rynek – a to (jak możemy zauważyć) nie zdarza się często. Ponadto rolka została wyposażona w aluminiowe monobloki do montażu szyny, dobry liner, niezłe koła, slider chroniący but, cholewkę i klamrę 45 – wszystko montowane na śruby.

Jest to rolka uniwersalna, która dobrze sprawdzi się w mieście, podczas niedzielnej przejażdżki w parku. Nadaje się również dla początkujących i średnio zaawansowanych osób, które chcą spróbować np. slalomu.

Konstrukcja rolki

2

To rolka skorupowa, but został odlany z tworzywa. Wewnątrz znajduje się liner, który można wyciągać. Rolka posiada tradycyjne wiązania, klamrę 45 i klamrę górną na cholewce.

Skorupa jest zrobiona z twardego i sztywnego tworzywa, dzięki czemu ścianki są dość cienkie. Dodatkowo rolka posiada otwory wentylacyjne, które naprawdę działają – nie ugotujemy się w niej w ciepły dzień. To wszystko sprawia, że sprzęt jest lekki i stabilny. Model ten zapewnia również bardzo dobre wsparcie – jest ono na tyle odpowiednie, że sznurowadła i klamry nie wymagają mocnego dociągania – wystarczy lekko zawiązać rolkę i wszystko działa jak trzeba.

Rolka została wyposażona w shock absorber – wkładkę tłumiącą drgania, poprawia ona komfort, przy okazji niwelując wibracje występujące podczas jazdy czy skoków.

3

Wewnątrz rolki znajduje się liner, but wewnętrzny, który można wyciągnąć. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyczyszczenie go czy wymiana nie sprawi kłopotu. Jest dobrze wykonany i co ważne – świetnie dopasowany do kształtu rolki, co z kolei przekłada się na odpowiednie trzymanie i dobre przekazanie energii. Co więcej, liner jest wyposażony we wkładkę, która dobrze tłumi drgania.

Bardzo istotną rzeczą, jest zastosowanie aluminiowych bloków do montażu szyny. Znacząco podnosi to sztywność konstrukcji, polepsza połączenie szyny z butem, co z kolei, przekłada się pozytywnie, na osiągi i kontrolę nad rolką. Jest to rozwiązanie, które do niedawna było zarezerwowane dla droższego sprzętu.

4

Jak na porządne rolki przystało, RB80 PRO są wyposażone w aluminiowe, przykręcane szyny. Mierzą 243 mm. Wykonane w systemie SSM, który aktualnie jest standardem, oznacza, że w razie potrzeby możemy do rolek założyć inne szyny, w tym samym systemie.

5

Nie byłoby jazdy bez kół, a te są całkiem niezłe! RB80 PRO zostały wyposażone w koła Rollerblade Supreme 80/85A. Solidne, o średnicy 80 mm i twardości 85A. Zarówno trwałość uretanu, jak i wyżej wspomniana twardość 85A, sprawia, że nie są im groźne złe nawierzchnie. Spokojnie dadzą radę osobie, która waży 70-80 kg – pozwolą jej pewnie i w kontrolowany sposób wykonywać różne tricki, nawet podczas szybkiej jazdy, na zmiennej nawierzchni. Koła kręcą się na łożyskach SG7. Są niezłe – rolka toczy się na nich cicho i płynnie. Jedynym minusem jest brak możliwości ich otworzenia.

6

Jeśli szukacie solidnej i niezbyt drogiej rolki, to warto wziąć pod uwagę Rollerblade RB80 PRO.

Sprzęt ten został dobrze wykonany. Jest bardzo wygodny. Co więcej, wszystkie najważniejsze elementy możemy wymienić, dzięki czemu zakup tego modelu jest dobrą inwestycją na lata.

7

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro