Test myjek Karcher WV1 Plus, Karcher WV2 Premium i Karcher WV6 Plus
Zdaniem eksperta

Test myjek Karcher WV1 Plus, Karcher WV2 Premium i Karcher WV6 Plus

Czyste okna i szyby to gwarancja przejrzystości. Kiedyś, aby doprowadzić je do właściwego stanu, używało się klasycznej szmatki i spryskiwacza z detergentem. Rynek AGD poszedł jednak do przodu i nie brakuje na nim nowoczesnego sprzętu przeznaczonego do takich zadań.

udostępnij

Wojciech KrzemińskiWojciech Krzemiński / 11-09-2019

Świetnym tego przykładem mogą być urządzenia marki Karcher. Ta znana wszystkim firma oferuje całą gamę produktów, które dostosowane są do różnych potrzeb użytkowników. Aby przybliżyć możliwości tych narzędzi, postanowiliśmy zaprezentować Wam trzy modele urządzeń z serii WV przeznaczonych do czyszczenia szklanych, płaskich powierzchni.

Karcher WV1 Plus

wv 1 1

Zacznijmy od najtańszego modelu w tym zestawieniu. W stosunkowo niewielkim pudełku znajdziemy niezbędne elementy, które nie wymagają dokupowania żadnych dodatków. Urządzenie uzupełniają zasilacz, zbiornik na wodę (100 ml) oraz dysza ssąca o długości 250 mm. Dla ścisłości warto dodać, że sprzęt ma 275 mm wysokości, 130 mm długości i 250 mm szerokości.

 1. myjka
 2. zbiornik ze ściereczką
 1. myjka
 2. zbiornik ze ściereczką

Zestaw obejmuje również sprytnie skonstruowany spryskiwacz, który zintegrowano z pojemnikiem na wodę z płynem (jest w zestawie) oraz padem, do którego montuje się ściereczkę na gumce. Warto dodać, że złożenie wszystkich elementów układanki jest szybkie i proste, dlatego każdy poradzi sobie z tym bez problemu. Gdyby jednak pojawiły się jakieś wątpliwości, z pomocą przybywa czytelna instrukcja „obrazkowa”.

 1. mycie ściereczką
 2. osuszanie
 1. mycie ściereczką
 2. osuszanie

Proces mycia zaczynamy oczywiście od tego mniej zaawansowanego sprzętu. Spryskujemy nim powierzchnię, po czym czyścimy ją przy użyciu wspomnianego pada. Gdy uda się już wykonać pierwsze zadanie, w ruch idzie WV1. Trzeba przyznać, że siła ssania tego modelu jest wystarczająca i nie wymaga użycia dużej siły. Końcówka bardzo sprawnie pochłania wodę i nie zostawia smug, dlatego sprawdza się w codziennym użytkowaniu na mniejszych powierzchniach. Pełen akumulator (ładowanie pustej baterii do 100% trwa 185 minut) umożliwia 20 minut ciągłej pracy. Cena? Około 200 zł, czyli stosunkowo niewiele.

Karcher WV2 Premium

wv 2 1

Wyżej w hierarchii znajdziemy model WV2 Premium. Już samo większe pudełko sugeruje, że mamy do czynienia z nieco bardziej rozbudowanym zestawem. W jego składzie znajdziemy również dwa urządzenia, ale nieco inne. Prezentowany model jest wyraźnie większy: 120 mm długości, 280 mm szerokości i 320 mm wysokości. Co więcej, posiada dwie ssawki, z których główna ma 28 cm, a dodatkowa – 17 cm. Możemy więc wybrać właściwą końcówkę do konkretnego zadania. Podobnie jak w przypadku WV1 Plus, nie zabrakło również zbiornika na wodę (100 ml).

2.2

Istotnym elementem jest spryskiwacz, który różni się designem od tego wyżej wymienionego. Ma także inny system mocowania mikrofibry. W tym przypadku bowiem wykorzystano rzepy, co jest znacznie wygodniejsze w zakładaniu i ściąganiu. Patrząc na to z drugiej strony, mogą one jednak nieco szybciej się zużyć, dlatego wiele zależy od częstotliwości użytkowania. Na plus zasługuje bez wątpienia poręczność. Spryskiwacz dobrze leży w dłoniach, a jego skrzydło czyszczące ma naprawdę dużą powierzchnię.

 1. osuszanie
 2. mycie
 1. osuszanie
 2. mycie

WV2 Premium zbiera wodę z dużą skutecznością. Dzięki szerokiemu ramieniu ogranicza ruchy ręką i szybciej doprowadza szybę do suchości. Co bardzo istotne, jego 25-minutowy zakres pracy na pełnych akumulatorach umożliwia umycie nawet 75 metrów kwadratowych, co jest już sporą wartością i pozwala na swobodne korzystanie w dużych obiektach. Należy zaznaczyć, że czas ładowania jest stosunkowo krótki i trwa 120 minut. Ciekawym patentem jest też zbiorniczek z korkiem, który umożliwia szybkie pozbycie się zebranej wody (bez konieczności wyjmowania całego elementu). Ten model sprosta więc nieco wyższym oczekiwaniom. Cena? Około 250 zł.

Karcher WV6 Plus

6.1

Ostatnim sprzętem biorącym udział w porównaniu jest WV6 Plus. To najbardziej zaawansowane urządzenie, które ma wyraźnie większe możliwości. Ale po kolei... Pod względem gabarytów (126 mm długości, 280 mm szerokości i 310 mm wysokości) przypomina WV2 Premium, ale już sam design sugeruje, że mamy do czynienia z czymś innym. Końcówka, którą przykładamy do szyby, ma nieco inne mocowanie do myjki (dużo wygodniejsze w montażu/demontażu) oraz przeprojektowany system wchłaniania wody. Ważną zmianą jest także większy, bo 150-mililitrowy zbiornik. Co ciekawe, tuż przy uchwycie wygospodarowano miejsce na mały wyświetlacz. Pokazuje on czas pracy (w minutach), jaki pozostał do rozładowania baterii.

6,2

Uzupełnieniem myjki jest spryskiwacz z dwoma padami. Mniejszy korzysta z tej samej mikrofibry, co jest zasługą sprytnie rozmieszczonych rzep. Dzięki temu nie musimy korzystać z dwóch szmatek jednocześnie. Zakres montażu całej konstrukcji jest niemal taki sam, jak w WV2.

 1. myjka
 2. wyświetlacz
 1. myjka
 2. wyświetlacz

Wróćmy teraz do wspomnianej już baterii. Jej pełne naładowanie trwa 170 minut, co początkowo może dziwić, ale po tym czasie możemy cieszyć się z działania urządzenia przez 100 minut. To czterokrotnie więcej niż w przypadku myjek opisanych wcześniej. Tyle wystarczy, by oczyścić około 300 metrów kwadratowych, czyli mniej więcej 100 okien. Poziom wchłaniania wody w każdym z wymienionych modeli jest wysoki, ale to w tym ostatnim możemy liczyć na najwyższą skuteczność. Mamy więc do czynienia z najbardziej wydajnym sprzętem, który może przydać się przy naprawdę dużych powierzchniach, np. w szklarniach. Cena? Wbrew pozorom nie jest zaporowa – wynosi około 350 zł.

6,5

Na którą postawić?

Zestawy z myjkami Karcher wyróżniają się wysoką solidnością i użytecznością. Trudno mieć zastrzeżenia do któregokolwiek z tych urządzeń. Projektanci przemyśleli bowiem zarówno ich wielkość, jak i ciężar oraz wydajność.

WV1 Plus jest najprostszym i najtańszym modelem, co nie oznacza, że nie warto na niego postawić. W przypadku małych mieszkań bądź czyszczenia szyb samochodowych będzie to rozsądny wybór. WV2 Premium ma dodatkowe akcesoria, ale też nieco większą wydajność, dlatego sprawdzi się w dużych domach, gdzie trzeba dbać o czystość okien częściej niż od święta. Z kolei WV6 Plus to myjka dla osób mających do oczyszczenia naprawdę duże powierzchnie. Spodoba się także fanom gadżetów, bo ma najprzyjemniejszy design i wyświetlacz ukazujący możliwości baterii.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro