Termosy na posiłki dla dzieci

Termosy na posiłki dla dzieci

Kiedy miałem 10 lat, mama chowała w moim plecaku jabłko zawinięte w papier śniadaniowy i pudełeczko po margarynie. Żółty, plastikowy pojemnik otwierałem jak skrzynię pełną skarbów, bo nigdy nie wiedziałem, jaki przysmak będę spożywał na długiej przerwie. Najczęściej były to „wiosenne kanapki” albo popularna bułka z serem. Czasem mama dorzuciła czekoladowego cukierka, który i tak wędrował do ulubionej koleżanki z ławki. W buteleczkę po wodzie mineralnej wlewała herbatę.

udostępnij

Jakub EichlerJakub Eichler / 09-03-2016

Jednak to nie wszystko. W wolnych chwilach siadaliśmy przy kuchennym stole i dekorowaliśmy nasze śniadaniówki wszystkim tym, co mama podstawiła pod nos. W ten sposób powstawały unikatowe dzieła sztuki, oklejone bibułą, koralikami i wycinkami z gazet. Tak w latach 90-tych wyglądała kreatywna wyprawka dla dziecka.

Po 17 latach papier śniadaniowy i pudełeczka po margarynie odeszły do lamusa. Z jednej strony wspominam moje drugie śniadania z nostalgią, jednak z drugiej… cieszę się, że w przyszłości moje dziecko nie będzie skazane na obiad jedynie w formie kanapki i częściej będzie mogło raczyć się różnymi przysmakami – takimi, na jakie pozwoli mi moja kreatywność!

Zatem jak namówić małego niejadka na pyszny posiłek? Jak zadbać o to, aby nasza pociecha zjadła ciepło, smacznie i zdrowo? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dzieci też kochają gadżety

Młodzi weterani piaskownicy, placów zabaw czy rowerowych przygód zasługują na sprzęt najwyższej klasy. Ma być nie tylko stylowy, ale i przystosowany do szalonego trybu życia. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się termos do zadań specjalnych. Powinien on posiadać korek automatycznie zabezpieczający, co uchroni dziecko przed ewentualnym oparzeniem gorącym napojem. Dodatkowym atutem będzie osłona z praktycznym karabińczykiem, który umożliwi zaczepienie termosu do plecaka, paska od spodni czy innego dogodnego miejsca. Dzięki temu ciepły napój zawsze będzie w zasięgu ręki dziecka. Odkręcana nakładka na korek powinna mieć kształt kubka. Ułatwi ona picie i stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed rozlewaniem się napoju.

Termos na zupę i nie tylko

Kto powiedział, że pyszna, zdrowa zupa na długiej przerwie to zły pomysł? Różnorodność w diecie dziecka jest istotna nie tylko ze względu na zdrowie – chcemy też, aby młody człowiek czerpał radość z przyjmowanego posiłku. Dlatego dla amatorów zup, zupek i kremów świetnie nada się termos utrzymujący temperaturę jedzenia nawet przez kilka godzin. Pojemnik stworzony z myślą o najmłodszych powinien być wykonany z nieszkodliwych materiałów. Wystrzegajmy się bisfenolu A, ftalanu i PCV. Ponadto powinien on posiadać ucho ułatwiające trzymanie, co uchroni zawartość przed rozlaniem, a także uniwersalny uchwyt na praktyczny sztuciec 2 w 1 – łyżkowidelec. Dużym udogodnieniem dla rodzica przygotowującego posiłek będzie szeroki wlew, za sprawą którego z łatwością można napełnić pojemnik, a potem bez trudu go umyć.

Lunch box nie tylko dla zapracowanych rodziców

Nasze pociechy spędzają poza domem coraz więcej czasu. Pobyt w szkole i poza nią na niezliczonej ilości warsztatów czy lekcji dodatkowych powinien być przeplatany pełnowartościowymi posiłkami. W tym przypadku lunch box sprawdzi się wyśmienicie. W jednym kompaktowym pojemniku jesteśmy w stanie zmieścić posiłki na cały dzień. Co więcej, nie musimy się obawiać, że wszystko zmiesza się w jedną, nieapetyczną całość. Zestaw lunchowy powinien składać się z lekkiego pojemnika z co najmniej dwoma przegródkami oraz miejsca na produkty płynne, łyżkowidelca i termosu. Lunch box powinien być przystosowany do pracy w temperaturze co najmniej 220 stopni Celsjusza i wykonany z materiału bezpiecznego dla zdrowia o lekkiej, trwałej konstrukcji. Zwracajmy również uwagę na typ zamknięcia. Powinno ono posiadać silikonową uszczelkę oraz mocne, lecz łatwe w obsłudze zatrzaski. Pozwoli to na dłużej utrzymać temperaturę pożywienia.

Coś dla fanów kreskówkowych bohaterów

Podobno nie wygląd jest najważniejszy, ale skoro idzie w parze z funkcjonalnością, to dlaczego mielibyśmy rezygnować z wizualnej atrakcyjności? Każdy młody człowiek ma kreskówkowego bohatera. Producenci termosów wyszli naprzeciw potrzebom milusińskich, tworząc pojemniki z ich ulubionymi postaciami. Dużą popularnością cieszą się termosy z wizerunkami Minionków, Monster High, Myszki Minnie i bohaterów Star Wars. Pojemnik z ulubioną postacią jest w stanie przekonać nawet największego niejadka do przygotowanego przez rodzica posiłku.

Dlaczego warto zainwestować w jakość?

Na rynku mamy szeroką ofertę termosów. Jednak aby dany egzemplarz nadawał się dla naszego malucha, musi mieć odpowiedni atest i konstrukcję pozwalającą na bezpieczne użytkowanie. Sprzedawcy oferują produkty w najróżniejszych cenach, które mogą wynieść nawet 150 zł. W większości przypadków ma to swoje uzasadnienie, gdyż ostateczny koszt jest zależny od materiału użytego do produkcji termosu. Termos dobrej jakości powinien być wykonany ze stali nierdzewnej, a elementy mające styczność z ciepłym posiłkiem nie powinny być złożone z plastikowych elementów odkształcających się przy wysokich temperaturach. Wystrzegajmy się PCV i niebezpiecznych dla zdrowia ftalanów. Pamiętajmy o tym, aby termos był odporny na wstrząsy. Dzięki temu płynne posiłki nie wyleją się w plecaku.

Podsumowanie

Wybierając idealny termos dla naszego dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele czynników. Jakie produkt ma mieć przeznaczenie? Czy ma być pojemnikiem na jeden posiłek? Czy może powinien być na tyle funkcjonalny, aby mógł zaspokoić potrzeby żywieniowe dziecka na cały dzień? Zwracajmy też uwagę na etykiety, na których mamy podane informacje o pochodzeniu produktu, utrzymywaniu ciepła oraz materiale, z którego termos został wykonany. Najważniejsze jest bowiem nie piękne i kolorowe opakowanie, ale szczęście i bezpieczeństwo naszych pociech.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro