Termobag – idealna ochrona rakiety

Termobag – idealna ochrona rakiety

Sporty uprawiane z rakietą w ręku zyskują coraz szerszą popularność. Większość z nich można uprawiać pod dachem, dlatego sporo osób decyduje się na taką formę rozrywki w zimie. Dobra rakieta to dosyć spory wydatek, dlatego warto zadbać o odpowiednie jej zabezpieczenie.

udostępnij

Łukasz ŻyłaŁukasz Żyła / 09-12-2017

Profesjonalne rakiety używane między innymi do tenisa ziemnego czy squasha nie należą do najtańszych. Za najwyższej jakości sprzęt zawodnicy płacą nawet około tysiąca złotych. Bardzo wiele osób zapomina jednak o prawidłowym przechowywaniu rakiet, co w znacznym stopniu przyczynia się do ich szybszego zużycia. Tak jak większość sprzętów sportowych rakieta nie lubi zimna oraz nadmiernego ciepła.

Termobag – co to takiego?

Termobag na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od każdej innej torby na rakietę. Jeśli jednak przyjrzymy się uważniej, dostrzeżemy różnice. Torby te są wyścielone materiałem izolującym, który utrzymuje prawidłową temperaturę. Rakiety, zarówno do tenisa ziemnego, squasha, jak i badmintona, nie lubią nagłych skoków temperatur. Jednak dość często zimą, kiedy po skończonej rozgrywce na zamkniętym korcie wychodzimy na zewnątrz, różnica temperatur sięga nawet kilkudziesięciu stopni. Rakieta, a głównie jej naciąg na mrozie kurczy się i sztywnieje. Jeśli więc rozpoczniemy grę takim naciągiem, zużyje się on znacznie szybciej. W wielu przypadkach można też dostrzec różnicę podczas gry. Termobagi dzięki materiałom termoizolującym pozwalają znacznie zniwelować różnicę temperatur. Jeśli więc zależy nam na jak najdłużej eksploatacji rakiety oraz jej naciągu, nie oszczędzajmy na torbie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze torby?

Przede wszystkim określmy, ile mamy rakiet. Są bowiem torby, które pomieszczą od kilku nawet do kilkunastu rakiet. Druga kwestia dotyczy rodzaju torby. Są modele o formie klasycznej, takie, z którymi chodzimy np. do siłowni. Ten rodzaj opakowania na rakietę jest wybierany najczęściej, ponieważ chroni zarówno główkę, jak i rączkę rakiety. Jeśli jednak wolimy mieć ręce wolne, możemy zdecydować się na torbę w formie plecaka. Warto zwrócić uwagę na pojemność torby. Wybierając się na kort, poza rakietą zabieramy bardzo często kilka innych rzeczy, takich jak buty, strój sportowy czy butelkę z wodą. Niektóre modele toreb mają wzmocnione kieszonki, co stanowi dodatkową ochronę podatnych na uszkodzenia sprzętów, takich jak smartfon. Warto pamiętać, że rakiety oraz ich naciągi nie lubią wilgoci. Ważne jest więc, aby wybrana przez nas torba nie przemakała zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

Propozycje termobagów

  • Dunlop Tour. To klasyczna torba na rakiety, często wybierana przez grających w tenisa ziemnego. Dwukomorowa budowa pozwala na pomieszczenie do sześciu rakiet, a także niezbędnych akcesoriów, takich jak strój sportowy i piłki. Obie zamykane są na dwukierunkowe zamki. Dodatkowym atutem jest worek umieszony wewnątrz pokrowca, przeznaczony na wilgotne ubrania czy buty. Torba doskonale nadaje się zarówno do noszenia na ramieniu, jak i w dłoni. Dunlop Tour kosztuje około 250 zł.
  • Prince Tour Team x6. Kolejny termobag, który pomieści sześć rakiet. Ma dwie duże komory oraz kilka mniejszych na wiele akcesoriów. Jedna z głównych kieszeni wykonana jest z materiału izolacyjnego. System Shock Eraser zastosowany na pasku tłumi wstrząsy powstające w trakcie noszenia torby na ramieniu. Team x6 wykonana jest z trudno brudzącego materiału. Cena wynosi około 300 zł.
  • Jonex. Termobagi tej firmy to propozycje zarówno dla graczy w tenisa, squasha, jak i badmintona. Wśród ofert znajdziemy torby dwukomorowe na sześć rakiet (model 5526EX oraz najwyższej jakości 9626EX z kolekcji Pro) czy trzykomorowe na dziewięć rakiet (7629EX z kolekcji Tournament Basic). Torby te są bardzo pojemne, wykonane z dobrej jakości materiałów. Idealnie ochronią umieszczone w nich rakiety. Wyróżnia je osobna kieszeń na buty. Ceny od 160 zł do 400 zł.

Jeśli chcemy przedłużyć żywot rakiety, warto zainwestować w dobry termobag. Poza chronieniem naciągu pojemna torba znacznie ułatwi nam organizację. Wszystkie niezbędne akcesoria bez problemu pomieścimy w jednym miejscu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro