Telewizory 4K w cenie do 5000 zł. Czy znajdziemy coś ciekawego?

Telewizory 4K w cenie do 5000 zł. Czy znajdziemy coś ciekawego?

Jeszcze do niedawna zakup telewizora 4K łączył się z bardzo dużym wydatkiem. W zasadzie ciężko było znaleźć urządzenia kosztujące mniej niż 5000 zł. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Jakie telewizory 4K w cenie do 5000 zł znajdziemy wśród ofert allegrowych sprzedawców?

udostępnij

Piotr PestaPiotr Pesta / 22-10-2014 / aktualizacja: 03-02-2018

Standard 4K to przede wszystkim lepsza jakość obrazu niż w Full HD. Sęk tkwi w rozdzielczości, a to dlatego, że 4K może pochwalić się tą wartością na poziomie 3840 x 2160 pikseli, czyli dwa razy większą niż ta, jaką stosuje się w Full HD (1920 x 1080 pikseli). Co to oznacza w praktyce? Obrazy (zarówno dynamiczne, jak i statyczne) pokazywane na telewizorze 4K będą miały osiem razy więcej pikseli niż te z Full HD (zamiast 2 milionów jest to aż 8 milionów). Efektem jest lepszy jakościowo i bardziej wyraźny obraz.

Samsung UE58MU6122

Jeśli na telewizor 4K nie chcesz wydać maksymalnej przewidzianej przez nas kwoty, z pewnością warto rozważyć zakup sprzętu firmy Samsung, a konkretnie modelu UE58MU6122. Decydując się na zakup właśnie tego urządzenia, otrzymamy ogromną, bo aż 58-calową matrycę, która oczywiście ma rozdzielczość 4K Ultra HD. Producent nie zapomniał o funkcjach Smart TV. Jak przystało na sprzęt Smart TV, do podłączenia internetu mamy nie tylko złącze Ethernet, ale i bezprzewodową łączność Wi-Fi. Ciekawostką jest obecność HDR (szeroki zakres dynamiki). Cena? Ta wynosi ok. 2900 zł.

Sony KD-55XE8505

Bardzo ciekawą propozycję ma też firma Sony. Model KD-55XE8505, bo właśnie o nim chcę nieco opowiedzieć, dysponuje aż 55-calowym ekranem UHD. Jego cena to ok. 4100 zł. A co oferuje w zamian? Rzecz jasna jest tu Smart TV, dzięki któremu telewizor uzyskuje dostęp do wielu nowych funkcjonalności. Co ciekawe, Smart TV w tym urządzeniu jest oparty o system Android, więc mamy do dyspozycji naprawdę szeroką gamę aplikacji i gier, które możemy zainstalować. Producent chwali się ponadto obecnością HDR oraz możliwością wyszukiwania głosowego. Wystarczy, że np. powiemy, co chcemy obejrzeć, a telewizor zasugeruje odpowiednie filmy.

Philips 49PUS6561

Także Philips 49PUS6561 należy do rodziny telewizorów Android TV, czyli takich, które swoje funkcje Smart opierają na systemie operacyjnym Android, znanym głównie ze smartfonów i tabletów. Do dyspozycji jest tu nieco bardziej kompaktowy, bo 49-calowy ekran. Tym, co zwraca uwagę, jest technologia Ambilight. Dzięki niej uzyskujemy optyczne poszerzenie obrazu. Telewizor z trzech stron tylnej obudowy posiada szereg diod LED, które emitują na ścianę kolor zgodny z tym, co aktualnie jest wyświetlane na matrycy. Poświata świetlna stworzona przez Ambilight sprawia, że możemy się poczuć jeszcze bardziej w centrum oglądanej akcji. Bardzo funkcjonalny jest również pilot zdalnego sterowania, który oprócz standardowych przycisków posiada klawiaturę, za pomocą której można jeszcze szybciej wpisywać np. wyszukiwane frazy. Cena? Ta wynosi ok. 2900 zł.

LG 65UJ620V

Kolejnym telewizorem 4K, który warto uwzględnić, podejmując decyzję zakupową, jest kosztujący ok. 4000 zł model LG 65UJ620V. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy tu do czynienia z matrycą wykonaną w technologii IPS, dzięki której kontrast i kolor nie zmienia się nawet wtedy, gdy patrzymy na ekran pod różnymi kątami. Co więcej, matryca ma tutaj przekątną wynoszącą aż 65 cali, zatem jest to naprawdę potężny telewizor, wzbogacony dodatkowo technologią HDR. Co z funkcjami Smart TV? Zapewnia je zainstalowany system webOS 3.5, który można obsługiwać za pomocą naprawdę wygodnego pilota zdalnego sterowania – Magic Remote.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro