Tekturowe zabawki dla dziewczynek

Lekkie, bezpieczne i kreatywne. To cechy zabawek z tektury, które podbiły rynek. Popularne są zwłaszcza modele umożliwiające dzieciom ich samodzielne przyozdabianie.

udostępnij

Izabela KieśIzabela Kieś / 12-09-2016

Tekturowy domek

Kartonowy domek do samodzielnego malowania to kreatywne wyzwanie dla małych dekoratorów, którzy za pomocą zwykłych farb, kredek czy flamastrów mogą stworzyć i ozdobić własny kącik zabaw. Składanie i rozkładanie domku jest bardzo proste i nie wymaga użycia żadnych narzędzi, dlatego również dziecko może się zabawić w architekta. Jedną z wielu zalet tego rodzaju zabawy jest możliwość udziału więcej niż jednego dziecka. Pozwala to naszym pociechom nie tylko wesoło spędzać czas z gronem przyjaciół, ale również uczyć się współpracy, dzielenia się oraz działania w grupie.

Bezpieczna zabawa

Tekturowe domki mają duże wymiary, więc radość związana z samym ozdabianiem potrwa wiele godzin. Natomiast ich duża powierzchnia pozwala na swobodne psoty wewnątrz. Jest to zabawa w pełni bezpieczna – ponieważ krawędzie są zaokrąglone, dziecko się nie skaleczy. Domek jest wykonany z tektury falistej o grubości ok. 7 mm, a zatem sztywny i stabilny. Zastosowanie tektury jest również rozwiązaniem w pełni ekologicznym, natomiast domek powinien stać w pomieszczeniu, bo ten materiał bardzo źle reaguje na wilgoć. Producenci oferują szeroki wybór modeli (np. oprócz drzwi otwierane okiennice) i wzorów domków z tektury. Cena: ok. 90 zł.

Pałac Disneya

Każda mała królowa marzy o własnym zamku, a nic nie uraduje jej bardziej, niż tekturowy pałac z kultowego filmu Kraina lodu. W skład zestawu oprócz kartonowego zamku wchodzi pięć tekturowych postaci – Elsy, Anny, Kristofa, Olafa i Hansa – które można umieścić wewnątrz budowli, a także tekturowe mebelki, którymi można zaaranżować wnętrze. Taki wieloelementowy zestaw zapewni wiele godzin zabawy. Pozwoli odtworzyć przebieg wydarzeń z ulubionego filmu lub pobudzi wyobraźnię do stworzenia własnej wersji historii.

Złożony zamek ma wysokość 67 cm i podstawę o wymiarach 36 cm x 36 cm. Zastosowana tektura jest nieszkodliwa dla zdrowia, a konstrukcja nie przysporzy dziecku kłopotów podczas samodzielnego składania. Koszt to ok. 70 zł.

Kuchenka na niby

Dziewczynki lubią naśladować rodziców – udawać odkurzanie, pranie i prasowanie. Wielką frajdę przynosi również zabawa w gotowanie, choć ze względów bezpieczeństwa dziecko nie może posługiwać się tymi samymi sprzętami co dorośli. Aby jednak nie pozbawiać dziecka radości z gotowania na niby, możemy mu sprezentować tekturową kuchenkę. Najpierw mała kucharka może ją zaprojektować wedle własnego upodobania – pomalować farbami, obrysować mazakami i obsypać brokatem. Kiedy już ją ozdobi, może zacząć gotowanie dla misiów i lalek na najpiękniejszej kuchence – upiec ciasto w piekarniku z otwieranymi drzwiczkami bądź ugotować obiad na kuchence z pokrętłami, które można obracać.

Przewagą kuchenki kartonowej nad plastikową jest jej niewielka waga, a zatem i łatwość przenoszenia. Również cena jest znacznie niższa (ok. 60 zł). Kuchenkę tekturową można ponownie złożyć i bez problemu przechowywać np. za szafą lub pod łóżkiem.

Być może nasza księżniczka czasami lubi się przeobrazić w Robin Hooda czy pirata Rudobrodego. Będzie wówczas zadowolona, jeśli podarujemy jej zabawki z tektury przeznaczone dla chłopców. A wybór też mamy dość spory – okręty, średniowieczne zamki, samoloty. Dobra zabawa gwarantowana!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro