Tapicerowane łóżko – sposób na oryginalną sypialnię

Sypialnia to miejsce, które powinno stanowić dla nas oazę spokoju. Dlatego też zanim podejmiemy decyzję dotyczącą łóżka, należy wziąć pod uwagę model tapicerowany, zyskujący ostatnimi czasy coraz większą popularność. Podpowiadamy, dlaczego warto w niego zainwestować i czym się różni od tradycyjnych rodzajów.

Karina Mączyńska Karina Mączyńska / 28-05-2015

Aranżacja przestrzeni sypialnianej powinna sprzyjać nie tylko relaksowi, ale także wyciszeniu. A jak powszechnie wiadomo, w łóżkuspędzamy jedną trzecią każdego dnia, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tego mebla, co pozwoli nam czuć się w pełni komfortowo. Poniżej wskazówki służące nam jako pomoc w podjęciu decyzji.

Łóżko tapicerowane – czym się charakteryzuje?

Łóżka tapicerowane to takie łóżka, które są w całości obite tkaniną lub skórą, co z kolei niewątpliwie wpływa na ocieplenie wnętrza sypialni. To dzięki tej alternatywie jesteśmy w stanie wprowadzić przytulny klimat, porządek i harmonię. Już samym wyglądem zachęcają do wypoczynku, a dodatkowo tkaniny, o których będzie później mowa, kojarzone są z czymś miłym i wygodnym, w przeciwieństwie do gładkich powierzchni. Warto pamiętać, że często modele tapicerowane posiadają także wysokie zagłówki. Najczęściej są one wykonane z tkaniny, skóry lub tak zwanej eko skóry. Ciekawym rozwiązaniem jest samodzielny zakup zagłówka, ponieważ możemy wybrać nie tylko rodzaj materiału, ale także kolor obicia, tak jak w przypadku sofy czy innego mebla tapicerowanego.

Łóżko – jakie wybrać?

Dokonując wyboru, warto przeanalizować kilka kwestii, które są niezwykle istotne. Pamiętajmy, że stelaż i materacw łóżku tapicerowanym są montowane od razu i nie mamy możliwości, by je później wymienić. Dlatego też bardzo ważne jest, abyśmy wybrali taki model, który będzie wypełniony materacem piankowym lub sprężynowym. Dzięki temu posłuży nam przez wiele lat. Biorąc pod uwagę stelaż, najczęściej wykonywany jest z drewna lub metalu, ale zanim się zdecydujemy, warto upewnić się, czy na pewno zostały użyte do tego celu materiały najwyższej jakości. Kolejnym, równie ważnym krokiem jest dobór właściwego rozmiaru. Nasze łóżko powinno być co najmniej 25 cm dłuższe od wzrostu osoby, która będzie na nim spała. Jeśli zaś chodzi o szerokość, nie ma tutaj ograniczeń, choć oczywiście znacznie bardziej komfortowe są modele szersze.

Wybieramy kształt łóżka

Dużą zaletą łóżek tapicerowanych jest to, że nie musimy ograniczać się tylko do standardowego kształtu prostokąta. Do wyboru mamy również wersję owalną, okrągłą czy nawet półokrągłą. Musimy jednak pamiętać, że wybór o innym kształcie musi być dopasowany do stylu, jaki panuje w naszej sypialni. Jeśli planujemy zachować aranżację w spokojnym tonie, wtedy warto pozostać przy tradycyjnym prostokącie.

Jaki rodzaj zagłówka?

Wydawać by się mogło, że rodzaj zagłówka nie ma dużego znaczenia, lecz nic bardziej mylnego. Bardzo ważny jest wybór kształtu wezgłowia, które, jak już wcześniej wspomniano, może być tapicerowane wedle naszego uznania. Ciekawym pomysłem, ostatnimi czasy bardzo chętnie wykorzystywanym, jest pikowanie, które nada meblowi charakterystyczny oraz nowoczesny charakter. Pamiętajmy jednak, że musimy wziąć pod uwagę również rozmiar wezgłowia. Jeśli zależy nam na tym, aby przykuwało wzrok, warto postawić na rozmiar zakrywający całą ścianę lub jej dużą część.

Łóżka tapicerowane to naprawdę stylowe meble, które dzięki szerokiemu wyborowi materiałów na obicie oraz dostępnych kształtów sprawdzą się doskonale zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowo za sprawą gustownie wykonanego zagłówka, wykończonego pięknymi okuciami czy też pikowanymi obszyciami, uzyskamy niepowtarzalny styl, który sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego wyglądu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro