Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Tańsze zamienniki kultowej palety Naked od Urban Decay

Palety marki Urban Decay z serii Naked to zestawy cieni o neutralnych barwach, przeznaczone dla miłośników makijażu nude. Zdobyły sobie ogromne uznanie wśród makijażystów i blogerów modowych. Nic dziwnego, że stały się produktem must have. Jednak dla wielu klientów ich cena jest zaporowa. Mamy na to rozwiązanie. Sprawdźcie, jakie palety możecie kupić zamiast palety Naked.

Aleksandra Supryn
Aleksandra Supryn 07-09-2015

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter

Tańsze zamienniki kultowej palety Naked od Urban Decay

Urban Decay Naked

Amerykańska firma Urban Decay ma w swojej ofercie kilka palet z serii NAKED. Wśród nich znajdują się m.in. trzy palety: NAKED, NAKED2 oraz NAKED3. W każdym zestawie znajduje się 12 neutralnych cieni o różnym wykończeniu: matowym, satynowym, z lekkim połyskiem oraz z brokatem. Znajdziemy w nich przekrój cieni do powiek potrzebnych do stworzenia makijażu – od delikatnych beży i róży, po zdecydowanie mocniejsze brązy i czernie. Kombinacja ta sprawia, że możemy tworzyć zarówno makijaże dzienne, jak i wieczorowe.

Jako że ceny oryginalnych palet od Urban Decay są dość wysokie (ok. 50 dolarów), konkurencyjne firmy kosmetyczne stają na głowie, aby zapewnić klientom podobne produkty w niższych cenach. Dzięki temu na rynku znajdziemy tańsze zamienniki palet NAKED, których zawartość do złudzenia przypomina cienie do powiek od Urban Decay.

Jednym z zamienników są produkty od firmy W7 Trends. Wśród nich znajdziemy palety przypominające dwunastocieniowe zestawy NAKED. Są to palety W7 In the Buff: Lightly Toasted (NAKED), W7 In the Buff (NAKED2), W7 In the Nude (NAKED3). W środku znajdują się cienie do powiek, które są wzorowane na oryginalnych cieniach od Urban Decay. Co więcej, firma W7 postarała się również, aby opakowanie było podobne – wszystkie palety mają metalowe pudełka. Cena zestawu to ok. 30 złotych.

Makeup Revolution

Swoje zamienniki stworzyła również firma Makeup Revolution. To linia palet cieni Iconic 1, Iconic 2 oraz Iconic 3. Wszystkie trzy zawierają po 12 cieni do powiek z matowym, satynowym lub perłowym wykończeniem. Opakowanie nie jest kopią metalowego pudełka od Urban Decay, ale przecież nie to jest najważniejsze. W środku znajdziemy odcienie wzorowane na tych z palet NAKED. Cena to ok. 20 złotych.

Makeup Academy

Kolejna firma, która postanowiła stworzyć produkt podobny do linii NAKED to Makeup Academy. Brytyjska marka wypuściła na rynek dwie palety: MUA Undressed oraz MUA Undress me too. W paletach znowu znajdziemy po 12 cieni do powiek przypominających zestawy z NAKED. Wśród nich neutralne odcienie do tworzenia makijaży dziennych oraz delikatnych makijaży wieczorowych. Cena jednej palety to ok. 30 złotych.

Lovely

Również polska firma kosmetyczna Lovely pokusiła się o stworzenie swojego zamiennika palety od Urban Decay. Mowa o palecie Nude Make up Kit Classic, będącej odpowiednikiem NUDE2. Znajduje się w niej 12 cieni do powiek: 3 z matowym wykończeniem oraz 9 z połyskiem. Cena zestawu to ok. 12 złotych.

Przykładowe makijaże

Kiedy wybierzecie już jedną z palet, możecie potrzebować inspiracji. Nasza pierwsza propozycja to makijaż dzienny, który wykonacie przy użyciu jednej z palet zamienników NAKED3. Użyj najjaśniejszego cienia z palety do pokrycia całej powieki. Następnie nałóż perłowy brąz na ruchomą powiekę, a nieco jaśniejszym brązem zaznacz zagięcie. Tym samym cieniem zrób delikatną kreskę na dolnej powiece.

Aby dodać trochę głębi, nałóż najciemniejszy brąz z palety na górnej powiece, tuż nad linią rzęs, oraz przeciągnij delikatnie linię na zgięcie powieki. Kącik oka zaznacz perłowym beżem, a na koniec wytuszuj rzęsy maskarą.

Jeśli szykujecie się na bardziej elegancką okazję, wykonajcie makijaż wieczorowy przy użyciu jednej z palet zamienników NAKED1. Nałóż na ruchomą część powieki metaliczny brązowy cień do powiek. Następnie zaznacz załamanie powieki matowym brązem, a na dolną powiekę nałóż dwa odcienie metalicznego złota – od zewnątrz ciemniejszy, od wewnątrz – jaśniejszy. Kolejnym krokiem jest czarna kreska. Na górnej powiece żelowym eyelinerem namaluj kocie oko, a linię wodną zaznacz czarną konturówką. Na koniec wytuszuj dokładnie rzęsy czarną maskarą.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Zobacz, co inni regularnie kupują na Allegro

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro