T-shirt, który mówi!

T-shirt, który mówi!

Lubimy czuć się wyjątkowo, co często podkreślamy naszymi ubraniami. Czasem wybieramy krzykliwe kolory, nieraz interesujące fasony. Jednak od kilku lat swoje poglądy, nastrój albo życiowe motto możemy wyrazić jeszcze prościej – zakładając na siebie T-shirt. To właśnie on staje się naszą „tablicą”. Opowiada wszystkim wokół kim jesteśmy, co lubimy, co nas wkurza. A wszystko zaczęło się od białej, bawełnianej koszulki…

udostępnij

Milena PaciorakMilena Paciorak / 11-07-2014

Literka „T”

Dlaczego właściwie mówimy na bawełnianą koszulkę T-shirt? Odpowiedź jest prosta i można samodzielnie sprawdzić genezę nazwy. Otóż, po rozłożeniu, krój koszulki wygląda jak litera „T”. Mówi się, że klasyczną formę przybrał na początku XX wieku i był noszony przez europejskich żołnierzy. Jednak na salony i do wyobraźni mas wprowadziło go dwóch przyjemnych dla oka aktorów – Marlon Brando i James Dean. Od tego czasu T-shirt nabrał jeszcze silniejszego charakteru.

Noś jak lubisz

Dzisiaj T-shirt jest chyba najbardziej popularnym elementem garderoby. Możemy go nosić wszędzie – do pracy, na uczelnię, na imprezę, a nawet do teatru. Nie kojarzymy go wyłącznie ze stylem sportowym, choć bawełniana koszulka nadal pełni swoją najważniejszą funkcję – jest wygodna, daje nam swobodę ruchu. I pozwala się wyróżnić. Do biura czy pod marynarkę nie musimy wkładać jednokolorowej koszulki. Kwiatowe aplikacje i delikatne, malarskie wzory idealnie sprawdzą się w wersji eleganckiej. A później wystarczy zmienić materiałowe spodnie na jeansowe szorty, dołożyć skórzaną kurtkę i T-shirt można zabrać na koncert lub imprezę.

Dobry, czyli jaki?

Oczywiście im lepszy gatunek koszulki, tym dłużej będzie z nami. Jednak 100% bawełny to już nie jedyne rozwiązanie. Bo jeśli dodać odrobinę elastycznego materiału, wówczas koszulka zaczyna się układać, podkreślać kobiece kształty. Jednak co najważniejsze: dobry T-shirt to taki, w którym my czujemy się najlepiej. A dzisiaj można naprawdę poszaleć ze wzorem! Jesteśmy w stanie wyznać miłość naszemu idolowi i nosić go na piersiach – nieważne czy to muzyk, gwiazda filmowa, pisarz czy nawet polityk. Podobizny bohaterów popkultury to jeden z najczęściej pojawiających się motywów na sportowych koszulkach! Ale nie tylko. Od kilku sezonów znów gorącym trendem jest logo. Kiedyś ukrywane, było wyznacznikiem obciachu i złego gustu. Dzisiaj znów chwalimy się T-shirtami od Kenzo czy Adidas Originals.

Zestaw niezawodny

Twój ulubiony T-shirt w połączeniu z jeansami o prostym fasonie, skórzaną kurtką i trampkami nigdy nie wyjdzie z mody. To inwestycja na lata! Bo przecież każdy z nas gdzieś w „odmętach” swojej szafy posiada taki, z którym nie potrafi się rozstać. Choć kolor już nieco wyblakł, a jego rozmiar powiększył się niemal dwukrotnie! Być może nie nadaje się na oficjalne spotkania, ale łączy go z nami ogromny sentyment i masa wspomnień. Nawet on nabierze drugiego życia w niezawodnym zestawie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro