Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Szybkie pobieranie plików z płatnych serwerów

Mówi się, że w Internecie jest wszystko. Owszem, trudno szukając w sieci czegokolwiek, nie natrafić na wyczerpujące informacje o tym temacie. Niestety, Internet przestał być „dobrym wujkiem”, który daje nam wszystko za darmo. Coraz częściej informacje i usługi w sieci są płatne. Dzięki serwisom hostingowym premium pliki, których szukamy, dostępne są na szybkim serwerze i stosunkowo łatwo je znaleźć. Za takie ekspresowe pobieranie trzeba jednak zapłacić. Jak to zrobić najkorzystniej i najłatwiej? Kupić dostęp przez Allegro.

Michał Gruszka
Michał Gruszka 11-02-2016

Czas czytania: 5 min

FacebookTwitter
zamknij

Szybkie pobieranie plików z płatnych serwerów

Skomercjalizowanie Internetu spowodowało, że coraz trudniej znaleźć w nim zupełnie darmowe treści. Nawet jeżeli pobierając jakieś dane, faktycznie nie musimy wyciągać pieniędzy z portfela, właściciel takiego serwera najpewniej i tak będzie miał z nas zarobek – za sprawą reklam, które podczas przeglądania jego witryny będziemy zmuszeni oglądać i danych, które wpiszemy w formularze, a on będzie mógł nimi handlować oraz płatnego dostępu do treści.

Jak działają serwisy hostingowe?

W sieci istnieje mnóstwo płatnych serwerów, na których jedni ludzie udostępniają pliki, a inni je pobierają. W dużej mierze są to pliki udostępniane nielegalnie – jednak nie o to nam chodzi.

Zasada działania serwisów hostingowych jest taka, że osoby, które pobierają pliki, muszą za ich pobranie zapłacić – czy to właśnie oglądaniem reklam podczas trybu darmowego, czy opłatą w trybie premium przez zakup konta z dostępem.

Natomiast osoby udostępniające pliki, które pobieramy, otrzymują od właściciela serwera prowizję za to, że plik, który należy do niego i on go udostępnia, właściciel mógł zaoferować pobierającemu i dzięki temu zarobić na opłaconym przez niego dostępie.

Rozliczanie opłat za korzystanie z serwisu hostingowego

Ściągając film, który udostępnił użytkownik na serwerze A, musimy zapłacić za jego pobranie w formie opłaty czasowej lub za transfer. W zależności od potrzeb oraz oferty konkretnego właściciela serwera możemy wykupić dostęp czasowy – na przykład na 1 dzień, 3 dni, tydzień, miesiąc, a w niektórych wypadkach nawet na rok. Taki dostęp często ma ograniczenie co do dziennego transferu danych. Możemy na przykład przy dostępie na rok codziennie pobierać za pomocą tego serwera do 30 gigabajtów plików.

Inny sposób rozliczania za pobieranie plików to zakup konkretnej ilości transferu. Jeżeli zależy nam tylko na szybkim pobraniu pliku o dużej pojemności, zakup dostępu do konta z transferem np. 30 gigabajtów będzie znacznie korzystniejszy niż kupno konta na miesiąc, z którego i tak nie mamy zamiaru korzystać po tym pojedynczym pobraniu pliku.

Najbardziej znane firmy i serwisy hostingowe

Najpopularniejszymi firmami hostingowymi oferującymi tego typu konta są Turbobit.net, Catshare.net, Uploadet.net, Rapidu.net czy polski Fileshark.pl. Na przykład zakup konta na serwerze Rapidu.net na 3 miesiące wynosi 9,98 zł. To niewiele.

Wykupując dostęp do konta na określony czas, szczególnie widząc atrakcyjną ofertę, warto zwrócić uwagę na transfer dzienny do wykorzystania. W przypadku przytoczonej oferty jest to zaledwie 10 gigabajtów. Taki transfer nie każdemu użytkownikowi wystarczy.

Konkurencyjny serwis Turbobit.net w opcji na 6 miesięcy jest dostępny za 24,99 zł. Tu jednak – mimo wyższej ceny – warto wspomnieć o limicie 30 gigabajtów na dobę. Jeżeli produkujemy wideo, gry lub inne cyfrowe dane, do których mamy prawa autorskie, warto posiadać takie konto i udostępniać te pliki przez serwer.

Chyba każdy z dostawców takiej przestrzeni ma w ofercie specjalny program lojalnościowy, który w prosty sposób pozwala zmonetyzować dostęp do tych plików. Za każde pobranie udostępnianych przez nas plików otrzymamy złotówki do wypłaty lub darmowy transfer na pobieranie plików od innych.

Na Allegro można znaleźć także oferty „kombajnów” hostingowych. Są to firmy, które zajmują się sprzedażą dostępu do wielu serwerów premium jednocześnie, w jednej, niewielkiej opłacie. Przykładem takiej oferty są aukcje firmy RapidTraffic.pl. Ten dostawca za jedną opłatę, na przykład 2 złotych, oferuje dostęp limitowany transferem o wielkości 20 gigabajtów do kilkunastu płatnych serwerów, w tym do tych wspomnianych wcześniej.

Niewątpliwie zaletą takiej oferty jest dowolność źródła, z którego pobieramy pliki, gdyż jest wiele serwisów hostingowych, które obsługują. Trudno znaleźć jakiś, którego nie mają w ofercie. Niestety, często zdarza się, że prędkość pobierania pliku przez usługę „kombajnu” jest niższa, niż gdybyśmy ten sam plik pobierali za pomocą konta kupionego bezpośrednio od serwisu hostingowego.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro