Sztuczne rzęsy – hit czy kit?

Oczy to według wielu najważniejszy element naszej twarzy. Świetnie wyrażają charakter, emocje i odzwierciedlają wnętrze człowieka. Idealnie wystylizowane rzęsy u kobiet skutecznie je podkreślają i akcentują. Wachlarz włosków na górnej powiece w ostatnim czasie coraz częściej przedłużamy i zagęszczamy doczepianymi kępkami.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 22-07-2015

Moda na sztucznie przedłużane i doklejane rzęsy w naszym kraju wraca zwykle w okolicach Sylwestra, kiedy szykujemy się na wielkie wyjścia, oraz wraz z rozpoczęciem lata, gdy upał zniechęca nas do makijażu. Dzięki doczepionym syntetycznym lub naturalnym włoskom możemy zapomnieć o tuszu i bez obaw korzystać z kąpieli w basenie czy morzu. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania oraz jakie jeszcze mamy możliwości?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym – na czym polega?

Zabieg przedłużenia i zagęszczenia rzęs opiera się na doklejaniu do naszych naturalnych włosków rzęs syntetycznych lub naturalnych, pojedynczych lub w kępkach. Klej, który jest przy tym stosowany, jest antyalergiczny i nie powoduje podrażnień. Kosmetyczka pracuje bardzo precyzyjnie, umieszczając doczepki w odległości około jednego milimetra od skóry. Dobrze wykonana praca wygląda bardzo naturalnie i podkreśla spojrzenie. Możemy wybierać spośród różnych długości, wzmacniając efekt i osiągając nawet bardzo spektakularne rezultaty – idealne na wielkie wyjścia i specjalne okazje. Całość utrzymuje się około miesiąca, a jest to związane ze zwykłym cyklem życia rzęs, które jak każde włoski wypadają i są zastępowane nowymi. Aby utrzymać nienaganny wygląd, już po dwóch lub trzech tygodniach należy wykonać uzupełnienie. Kiedy mamy ochotę zrezygnować z przedłużania, należy zgłosić się do kosmetyczki, która specjalnym preparatem rozpuści klej i usunie pozostałości.

Przeciwwskazania oraz wady przedłużania rzęs

Jak wiele zabiegów, również ten ma swoje wady. Wiele osób uskarża się na osłabienie naturalnych rzęs, zwłaszcza po długotrwałym, powtarzanym wielokrotnie przedłużaniu i zagęszczaniu. Przy każdej ingerencji w nasze ciało musimy liczyć się z tym, że możemy potrzebować czasu, aby dojść do stanu pierwotnego. Po usunięciu sztucznych rzęs warto stosować odżywki bądź kurację olejkiem rycynowym, które wzmacniają włoski i pobudzają ich odrastanie. Osoby, które zmagają się z alergiami okolic oka, suchością gałki, zapaleniami spojówek, powinny zrezygnować z tej metody przedłużania rzęs. Zabieg może być czynnikiem podrażniającym i zaogniającym schorzenia. Również pacjenci w trakcie chemioterapii, a także osoby o całkowitym braku naturalnych rzęs nie mogą go u siebie wykonać.

Sztuczne rzęsy – krótkotrwałe, ale efektowne rozwiązanie

W przypadku, kiedy nie do końca jesteśmy przekonane, czy zabieg trwałego przedłużania rzęs jest dla nas dobrym rozwiązaniem, możemy zdecydować się na mniej permanentne sposoby. Od lat znane nam są już doklejane do powieki sztuczne rzęsy. Możemy znaleźć je w paskach umieszczanych od jednego kącika do drugiego lub w kępkach, które są chętnie wybierane ze względu na łatwość aplikacji. Dokonać jej można samodzielnie, a przy odrobinie wprawy można dojść do perfekcji. Zwykle stawiamy na nie przy okazji imprez lub większych uroczystości, aby prezentować się pięknie i zmysłowo. Mnogość kształtów i wzorów zachwyca, a same zestawy z klejem nie są dużym wydatkiem.Podkreślone i pięknie zaakcentowane rzęsy to atrybut kobiecej urody. Zalotne spojrzenie to efekt, do którego dąży wiele z nas. Wybierając metodę spośród doczepiania i doklejania sztucznych rzęs, należy rozważyć swoje potrzeby oraz zapoznać się z przeciwwskazaniami, aby cieszyć się w pełni z osiągniętego celu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro