Szklane pojemniki na żywność… to w nich przyrządzisz, podgrzejesz i podasz

Produkty wielofunkcyjne sprawdzają się w codziennym życiu. Przedmioty o dwóch funkcjach to już dla nas za mało. Wybieramy takie, które pozwalają nam stosować je w wielu sytuacjach. To niesamowita wygoda móc korzystać z czegoś na kilka różnych sposobów. Pozwala to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale także miejsca i czasu.

Hanna Badura Hanna Badura / 09-11-2016

Łatwo tę oszczędność zaobserwować w przypadku pojemników na żywność, ale tych do zadań specjalnych, które nie tylko radzą sobie w temperaturze pokojowej, ale także w piekarniku oraz w zamrażalniku. Zobaczcie, co kupić, aby móc z tego korzystać na wiele sposobów, a wydane pieniądze nie pójdą na marne.

Do przechowywania

Pojemniki na żywność służą przede wszystkim do przechowywania. Do tego konieczny jest wybór modelu, który posiada szczelne zamknięcie, dzięki któremu zapachy zatrzymane zostaną w pojemniku, a te z zewnątrz nie przenikną do jedzenia. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby wieczko pojemnika miało zamknięcie ze specjalnym systemem, które nie pozwoli aromatom wydostać się na zewnątrz. Koniecznie należy wybrać model pojemnika, który można przechowywać na półce w kuchni, w lodówce czy zamrażalniku. Dobrze, aby pojemnik ten miał przezroczyste wieko lub był wykonany ze szkła, wówczas – bez konieczności otwierania pojemnika – można podejrzeć o jest w środku i łatwo zlokalizować poszukiwane mięso czy ugotowane dzień wcześniej leczo. Pojemniki stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy gotują na kilka dni lub nie zjadają wszystkiego. Wystarczy niezjedzoną porcję przełożyć do pojemnika i odłożyć na jutro, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Taki pojemnik, ze szczelnym zamknięciem, doskonale nadaje się do przenoszenia.

Do przenoszenia

Zrobioną dzień wcześniej sałatkę, czy wczorajszą porcję obiadu warto wziąć ze sobą do pracy lub zapakować dziecku do szkoły. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu i dodatkowo uszczelnionemu wieczku można śmiało przenosić jedzenie w pojemniku bez obaw o rozlanie się zawartości w torebce czy plecaku. Ogromną zaletą takich opakowań jest także fakt, że nie ma konieczności przekładania zawartości na talerz, a szklany pojemnik na żywnośćperfekcyjnie zastępuje wszelkiego rodzaju naczynia. Nawet, jeśli zawartość wymaga podgrzania, szklany pojemnik na żywność to najlepszy wybór. Szkło można umieścić zarówno w piekarniku, jak i mikrofalówce, i w mig cieszyć się ciepłym, domowym obiadem. To sposób nie tylko na proste przygotowanie, ale także oszczędność – nie wyrzuca się jedzenia i nie ma konieczności jego przekładania, co minimalizuje zużycie naczyń, a tym samym wody i detergentu, które są potrzebne do ich umycia.

Do odgrzewania

Szklane naczynia do żywności doskonale sprawdzają się jako naczynia żaroodporne. Naczynia te są stosunkowo drogie, w związku z czym, kupując szklany pojemnik, można zyskać nie tylko pojemnik na żywność do przechowywania, ale także do pieczenia. Szkło stanowi doskonały materiał do pieczenia mięs oraz ryb - szczególnie dlatego, że nie przejmuje zapachów. Pomysłowi mogą w nim upiec także tartę czy ulubione ciasto. Oczywiście do wyjęcia z piekarnika nagrzanego naczynia koniecznie należy użyć łapek lub ściereczki. Szklane pojemniki są na tyle estetyczne, że doskonale sprawdzą się na stole, jako naczynie do podania potrawy.

Do podawania

Szklane, ładnie wyglądające naczynia, w których można przechowywać żywność, przygotowywać potrawy i podgrzewać je, śmiało można stawiać na stół, bez obaw o to, że będą nieestetycznie na nim wyglądać. Takie, szklane pojemniki, przypominają prawdziwe półmiski i misy. Przecież nikt nie musi wiedzieć, że to jedno naczynie, które czasem wykorzystujecie jako miskę, lunch box czy żaroodporny półmisek.

Szklane pojemniki na żywność to doskonała opcja dla tych, którzy cenią funkcjonalne rozwiązania. Ich niepodważalną zaletą jest fakt, że kupując jeden, zyskuje się kilka, które z powodzeniem zastępują stertę niepotrzebnych naczyń. Kupując taki pojemnik, należy zwrócić uwagę na jego właściwości oraz informacje od producenta dotyczące tego, czy pojemnik można umieszczać w piekarniku, mikrofalówce oraz zamrażalniku. Miłośnikom zmywarek do gustu przypadnie także fakt, że pojemniki te można zmywać w zmywarce. To co dziś gotujemy?

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro