Szafki kuchenne – w jednym kolorze czy różnokolorowe?

Szafki kuchenne – w jednym kolorze czy różnokolorowe?

Kuchnia to serce domu. Urządzając ją, nie musimy stawiać jedynie na funkcjonalność i komfort korzystania. Są to oczywiście podstawowe aspekty, dzięki którym codzienne czynności będą dla nas łatwe i przyjemne. Jednak to pomieszczenie może być również bardzo stylowe i designerskie w wyrazie.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 01-10-2015

Dobrym sposobem na nowoczesną i ciekawą w aranżacji kuchnię jest wprowadzenie wyrazistych kolorów. Połączenie ich na zasadzie kontrastów wygląda bardzo efektownie i niebanalnie. Świetnie sprawdzają się mieszanki czerni i bieli, czerwieni i czerni, a także modne zielenie i żółcie.

Jak wprowadzić kolor do kuchni?

Pomysłów na aranżację kuchni jest mnóstwo. Projektanci prześcigają się w prezentowaniu odważnych pomysłów, które wpuszczą powiew nowoczesności do naszych mieszkań. Meble kuchenne kupujemy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat, dlatego warto wybrać z dostępnych propozycji tę najbardziej pasującą do naszego charakteru. Unikajmy nudy, aby przebywanie w pomieszczeniu napawało optymizmem, kreatywnością i chęcią do pracy. Wyraziste kolory to świetny sposób na niebanalne wnętrze. Kuchnia powinna być również dobrze rozplanowana, a wykorzystane materiały trwałe. Nowoczesne kolorowe fronty szafek mogą być lakierowane, drewniane, fornirowane lub łączyć w sobie przeszklenia. Aby nie przytłoczyć przestrzeni, większość przedmiotów ukrywa się w szufladach, a urządzenia zabudowuje się lub stawia na jednokolorowe, np. stalowe lub chromowane. Są na tyle neutralne, że nie wprowadzą niepotrzebnego chaosu.

Różnokolorowe szafki kuchenne – jak to zrobić?

Jednokolorowe szafki kuchenne to bardzo popularna estetyka, którą wybiera większość kupujących. Jest to spowodowane w szczególności adaptowaniem gotowych kompletów widzianych w katalogach. Możemy się jednak wyróżnić i zerwać z konwencją. To świetne rozwiązanie dla indywidualistów, którzy swój buntowniczy charakter i inwencję twórczą wyładowują, urządzając mieszkanie po swojemu.

Ciekawym sposobem łączenia barw jest montaż frontów szafek w odci**eniach pochodnych. Tutaj czerwone szafki przechodzą płynnie różowymi tonami aż do bieli. Sprawia to wrażenie głębi i ożywia nawet dość ciemne pomieszczenie. Możemy także zdecydować się na kontrasty.** Fiolet z bielą, żółty z czerwienią czy też przełamany zielenią pomarańcz to udane pary. Dzięki takiemu łączeniu możemy wydzielić umownie strefy w naszej kuchni.

Kuchnia otwarta – kolory

Bardzo często spotykane we współczesnych mieszkaniach jest łączenie kuchni z salonem. Dzięki temu zyskujemy otwartą przestrzeń, która dodaje mieszkaniu objętości. Daje to wiele możliwości aranżacji, ale musimy być dość konsekwentni. Strefa relaksu oraz kuchenna powinny ze sobą korespondować. Dobrym pomysłem jest tu właśnie wykorzystanie kolorów. Jeżeli któraś z mocnych barw pojawia się w salonie na kanapie lub na zasłonach, warto również szafki w kuchni pomalować na ten kolor. Sprawi to wrażanie porządku i spójności.

Urządzanie kuchni nie należy do łatwych zadań. Musimy podjąć decyzje, których rezultaty będą nam towarzyszyły przez lata. Kolory to sposób na dodanie energii i ożywienie wnętrza. Nawet jeśli nie zaczynamy od zera, a jedynie wymieniamy fronty po dłuższym czasie użytkowania, możemy postawić na radykalne zmiany i odświeżenie nudnego oraz monotonnego wnętrza. Nie bójmy się kontrastów i puśćmy wodze fantazji, a efekt na pewno nas zachwyci.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro