Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Szafka nocna do sypialni. Modele na każdą kieszeń

Podstawowym elementem wyposażenia sypialni jest łóżko. Obok niego stoją zazwyczaj szafki nocne. Meble te można zestawić ze sobą na zasadzie podobieństwa lub kontrastu, zarówno kolorystycznego, jak i stylistycznego.

udostępnij
Paulina Banaśkiewicz-Surma
Paulina Banaśkiewicz-Surma 03-07-2017 aktualizacja: 02-04-2018

Czas czytania: 6 min

Szafka nocna - historia i funkcje

Nie zawsze szafki nocne wyglądały tak jak dziś. Pełniły też inne funkcje. W XIX wieku stanowiły miejsce przechowywania nocników. Był to nieodłączny element wyposażenia pomieszczeń sypialnianych. Wówczas miały one postać prostopadłościanów z drzwiczkami, za którymi ukrywał się basen.

Współcześnie mogą stanowić stały element wyposażenia (te na nóżkach) albo mobilny (na kółkach). Mają różne formy - z szufladą i otwartą półką, z drzwiczkami, postać stolika. Pełnią funkcję podręcznego schowka, dzięki któremu niezbędne o poranku czy wieczorem przedmioty są w zasięgu ręki. Przechowujemy w nich książki i okulary do czytania czy zatyczki do uszu. Na blacie szafki nocnej zwykle stoi budzik i lampka nocna, odkładamy na niego telefon komórkowy czy szklankę z wodą.

Szafka nocna z drzwiczkami – koszt około 50 zł

Jeżeli kwota, którą chcemy przeznaczyć na zakup szafki nocnej, jest niewysoka, warto rozważyć wybór mebla o bardzo prostej formie, którego koszt nabycia na Allegro wynosi ok. 40 złotych. Przypomina on swoją formą szafki nocne sprzed kilku wieków. Ma kształt prostopadłościanu z matowym frontem.

Ta szafka nocna jest pozbawiona ozdób, a więc uniwersalna. Sprawdzi się zatem w każdym wnętrzu. Jest dostępna w trzech kolorach do wyboru: białym, wenge (ciemnym, głębokim odcieniu brązu) i sonoma. Została wykonana z płyty wiórowej laminowanej.

Szafka nocna z dwoma szufladami – koszt około 100 zł

Biały, dąb sonoma, wenge, olcha, orzech, dąb truflowy. To dostępne warianty kolorystyczne szafki nocnej z półką i dwoma szufladami. Koszt jej nabycia na Allegro wynosi 99 złotych. Wykonano ją z płyty wiórowej laminowanej, a szuflady zamontowano na prowadnicach rolkowych.

Co ważne, mebel ten jest odporny na działanie wysokiej temperatury (można na nim postawić szklankę z gorącym napojem) i zabrudzenia alkoholem. Kupujący otrzymuje poszczególne elementy szafki nocnej z przeznaczeniem do samodzielnego montażu. W opakowaniu znajdzie on instrukcję i niezbędne do tego celu akcesoria.

Szafka nocna z serii Brimnes marki IKEA – koszt około 150 zł

Jeśli na zakup szafki nocnej do sypialni chcemy przeznaczyć około 150 złotych, warto zwrócić uwagę na mebel marki IKEA - model Brimnes. To stolik z funkcją przechowywania w postaci jednej szuflady, w której przewidziano miejsce na rozgałęziacz (wtyczkę można przeciągnąć do gniazdka przez tylną ścianę) i otwartą półką.

Mebel ten został wykonany głównie w płyty wiórowej i pilśniowej. Przednią część jego szuflady stanowi szkło hartowane. Jest dostępny w jednym kolorze - białym. Jak deklaruje producent, produkt został wykonany przynajmniej w 50% z surowca odnawialnego. Koszt nabycia szafki nocnej Brimnes marki IKEA wynosi na Allegro 149 złotych.

Skandynawska szafka nocna – koszt około 300 zł

W cenie do 300 zł na Allegro znajdziemy m.in. stoliki nocne, które stylistyką wpisują się w wystrój sypialni urządzonej w stylu skandynawskim. Jednym z dostępnych mebli jest szafka o nazwie Nadia, której koszt nabycia wynosi 245 zł. Ma ona nowoczesny design. Jej korpus wykonano z płyty laminowanej w odcieniu szarości, który zyskuje lekkość dzięki czterem bukowym owalnym nogom (pokrytym lakierem).

Wyposażono ją w dwie szuflady z drewnianymi uchwytami (zamontowane na metalowych prowadnicach z cichym domykiem; szafka nocna w wariancie z jedną szufladą kosztuje 205 zł). Jak zaznacza sprzedawca, produkt powstał z polskich materiałów i został wykonany na terenie kraju. Kupujący otrzymuje złożony korpus, który trzeba połączyć z nogami za pomocą dołączonego zestawu montażowego.

Szafka nocna w połysku – koszt około 400 zł

Zwolennicy mebli na wysoki połysk w bogatej ofercie Allegro również odszukają coś dla siebie. W przedziale cenowym do 400 zł znajduje się szafka nocna z trzema szufladami w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru – czarna i biało-czarna (z białym korpusem i czarnymi frontami szuflad oraz odwotnie).

Została ona wykonana z płyty meblowej o zwiększonej odporności na wilgoć. Szuflady są pozbawione uchwytów. Żeby je otworzyć, wystarczy nacisnąć front (zastosowano system push to open). Koszt nabycia szafki nocnej w połysku wynosi 339 zł. Mebel ten sprawdzi się w sypialni urządzonej m.in. w stylu minimalistycznym i glamour.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro