Świąteczne dekoracje okienne

W ferworze świątecznych przygotowań: sprzątania, gotowania i dekorowania mieszkania – nie powinniśmy zapominać o wystroju okien. Zazwyczaj skupiamy się bowiem na ubraniu bożonarodzeniowej choinki i ozdobieniu ogrodu. Warto zaplanować również świąteczne dekoracje okienne, które dopełnią aranżację wnętrz w tym wyjątkowym czasie.

Bombki jako świąteczne dekoracje okienne

Aby udekorować okno na święta Bożego Narodzenia i cieszyć się pięknym widokiem zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz mieszkania, warto wykorzystać bombki, które zazwyczaj wieszamy na choince. Możemy zdecydować się na ozdoby w różnych wariantach kolorystycznych lub wybrać zestaw bombek w jednym kolorze, np. złotym. Na komplet dwunastu bombek trzeba przeznaczyć 5 złotych.

Do ozdobienia okna bombkami będziemy potrzebować drążka do zasłony prysznicowej, który powinien zostać zamontowany wewnątrz ramy. Następnie nawlekamy bombki na fragmenty przezroczystej żyłki, którą mocujemy do drążka, dzięki czemu osoby patrzące w okno będą mieć wrażenie, że bombki wiszą w powietrzu. Warto zadbać o to, by ozdoby zostały zamontowane na różnej wysokości.

Lampki choinkowe jako świąteczne dekoracje okienne

Mniej wysiłku będziemy musieli włożyć w ozdobienie okna, jeśli wykorzystamy lampki choinkowe. Można je po prostu rozłożyć na powierzchni parapetu albo przymocować do ramy okna, nadając im kształt litery „L”. Lampki choinkowe o długości 3 metrów to wydatek rzędu 5 złotych. Do udekorowania okien można wykorzystać też gotowe ozdoby. Dostępne są węże świetlne w postaci Mikołaja, dzwoneczków lub gwiazdek.

Energooszczędnym rozwiązaniem będą lampki LED, które emitują mniej ciepła i nie nagrzewają się, co ma znaczenie w przypadku kontaktu z ramą okna. Najlepiej wybrać lampki świecące światłem stałym, ponieważ te mrugające na dłuższą metę mogą powodować dyskomfort. Jeżeli zdecydowaliśmy się zamontować dekoracje świetlne po zewnętrznej stronie okna, pamiętajmy, by wybrać produkt odporny na działanie czynników atmosferycznych (na opakowaniu powinniśmy szukać oznaczenia IP44).

#

Sztuczny śnieg jako świąteczna dekoracja okienna

Sztuczny śnieg to popularny sposób ozdabiania okien na okoliczność świąt Bożego Narodzenia. Można nim pokryć wyłącznie obrzeża szyby, rysując kwadrat lub prostokąt wzdłuż ramy. Puszkę ze sztucznym śniegiem o pojemności 85 gramów nabędziemy za około 6 złotych. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie gotowych szablonów w kształcie choinki, bałwanka lub bombek w zestawie ze sprayem.

Aplikacja sztucznego śniegu na szybę z wykorzystaniem szablonu jest prosta – wystarczy przyłożyć wybrany kształt do szyby, spryskać dokoła śniegiem, a następnie ostrożnie usunąć szablon. Przed użyciem sprayu powinniśmy zadbać o to, by okna były czyste. Sztuczny śnieg lepiej będzie trzymał się na suchej powierzchni.

Naklejki i folie świąteczne jako dekoracje okienne

Na szybie okna w pokoju dziecięcym możemy przykleić naklejki z wizerunkiem bałwana, Mikołaja, reniferów lub gwiazdek. Te ozdoby pozwolą nam udekorować okno w krótkim czasie. Do ich zamontowania nie potrzebujemy dodatkowych narzędzi i akcesoriów. Warto wybrać naklejki dekoracyjne, które są przeznaczone do szklanych powierzchni (zwykłe naklejki mogą pozostawić na szybie nieestetyczne ślady kleju). Na zakup kompletu 10 naklejek w kształcie gwiazdek i śnieżynek wydamy 2 złote.

Jako alternatywę dla naklejek możemy wykorzystać folie, które są bezpieczniejsze dla szyb. Przylegają do nich na zasadzie oddziaływania sił statycznych, dzięki czemu można je wielokrotnie odklejać i ponownie przyklejać w innym miejscu. W przypadku niefortunnego ulokowania folii dekoracyjnej w łatwy sposób możemy skorygować jej położenie oraz kąt nachylenia.

Do udekorowania okien w domu na Boże Narodzenie z powodzeniem możemy wykorzystać ozdoby choinkowe. W tej materii ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia i kwestie bezpieczeństwa.

Uwaga! W dniach od 13 listopada do 13 grudnia szukaj promocyjnych ofert dekoracjii świątecznych na Festiwalu Okazji! Tylko tam 10 papierowych gwiazd łańcuch LED w rewelacyjnej cenie 1 zł!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro