Suknie ślubne do 500 zł

Suknie ślubne do 500 zł

Suknia jest jednym z najważniejszych elementów, bez których nie może odbyć się ślub. Niektóre z nas już jako dziewczynki wyobrażały sobie swoją wymarzoną kreację na tę specjalną okazję.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 17-12-2014 / aktualizacja: 01-06-2018

Piękna suknia nie musi kosztować majątku. Jeśli mamy ograniczony budżet do 500 złotych, to nadal mamy, w czym wybierać. Oferta mody ślubnej jest szeroka i dostosowana do możliwości nabywców, trafia w zróżnicowane gusta i potrzeby.

Kiedy zacząć się rozglądać za suknią ślubną?

Nad wyborem i zakupem konkretnego modelu sukni panna młoda powinna zacząć poważnie się zastanawiać minimum trzy miesiące przed ślubem. W tym czasie jej sylwetka nie powinna już ulec znacznym zmianom, więc dobór odpowiedniego fasonu będzie najtrafniejszy. Trzeba wziąć pod uwagę czas oczekiwania na suknię, szczególnie jeśli mamy do czynienia z kreacją szytą na zamówienie. Po otrzymaniu gotowego stroju pamiętajmy też o przymiarkach oraz sprawdzeniu, czy wszystko pasuje. Pozostawmy czas na ewentualne poprawki krawieckie. Mając już wykończoną suknię, można również dobrać dodatki: welon, biżuterię oraz buty.

Krój sukni ślubnej

Kluczem do perfekcyjnie dopasowanej oraz pięknie wyglądającej sukni ślubnej jest odpowiednie dobranie fasonu do posiadanej sylwetki. Przede wszystkim zastanówmy się nad kształtami naszego ciała. Z jakich jego części jesteśmy najbardziej zadowolone – je warto wyeksponować, a jakie wolimy ukryć. Panna młoda będzie w dniu ślubu w centrum zainteresowania, więc ważne jest, aby czuła się pięknie i wyjątkowo. Warto zastosować tu stare, dobre zasady doboru odzieży do sylwetki.

Panna Młoda w sukni ślubnej

Suknia ślubna za mniej niż 500 złotych – czy to możliwe?

Jeżeli nasz budżet ślubny jest ograniczony albo po prostu nie chcemy wydawać majątku na sukienkę, którą założymy tylko raz, to nadal mamy szeroki wybór. Można więc zdecydować się na propozycję młodego projektanta, którego dorobek nie jest jeszcze zbytnio popularny i doceniany. Ceny takich kreacji mogą czasem miło zaskoczyć.

Jeżeli nie podążamy za trendami, a w stylizacjach raczej kierujemy się własnym gustem, to możemy wybrać projekt pochodzący z zeszłych sezonów, który wraz z wyjściem z mody traci na wartości, ale nie bajecznym wyglądzie. Kontrowersyjnym pomysłem, ale często wybieranym przez osoby, które chcą oszczędzić i myślą praktycznie, jest wybór sukienki, która nie jest określana mianem ślubnej, np. letniej, białej, zwiewnej sukni, która pod wpływem dodatków nabiera szykownego charakteru. Taką kreację można później wykorzystać na wyjścia lub co dzień, zmieniając biżuterię oraz obuwie.

Krótka sukienka ślubna

Krótkie suknie ślubne zyskują coraz większe powodzenie. Nowoczesne, młode kobiety odchodzą od klasycznych krojów i wzorów.