Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Suchy basen z piłkami – raj dla najmłodszych

Twoje kilkuletnie dziecko uwielbia wyprawy na tzw. kulki, w których może beztrosko szaleć między kolorowymi piłeczkami? A może jesteś rodzicem maluszka i szukasz dla niego fascynującej rozrywki do domu, dzięki której mógłby świetnie się bawić, a zarazem był bezpieczny? Suchy basen z piłkami to prawdziwy hit wśród akcesoriów dla najmłodszych! Kochają go zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Mnóstwo frajdy i uśmiech na twarzy gwarantowane!

Mariola Krzyżak Mariola Krzyżak / 17-03-2017

Suchy basen z piłkami – dlaczego dzieci tak go kochają?

Dzieci uwielbiają beztroskie szaleństwa i swobodną zabawę, która w każdym wieku jest ważna dla ich rozwoju. Basen wypełniony kulkami to namiastka krytych placów zabaw, które coraz częściej można spotkać w galeriach handlowych czy klubach malucha. Kolorowe kulki pobudzają wyobraźnię dziecka oraz zapewniają mu bodźce zarówno wzrokowe, jak i dotykowe. Bobas może bez końca testować wpływ swojego ciała na zachowanie piłeczek. Do tego taka rozrywka daje ogromne pole dla wyobraźni twojej pociechy.

Dlaczego suchy basen z piłkami to prawdziwy hit wśród rodziców?

Posiadanie takie gadżetu w domu z pewnością zadowoli każdego rodzica. Przede wszystkim suchy basen zapewni maluchom rozrywkę na długie godziny. Wbrew pozorom taka zabawka nie zajmuje aż tak wiele miejsca w domu. Wielu dorosłych martwi wizja porozrzucanych po całym pomieszczeniu piłek. Jednak problem taki da się z łatwością rozwiązać. Celowanie kulkami do basenu może zamienić sprzątanie we wspaniałą zabawę. Ważnym aspektem jest także bezpieczeństwo maluchów. Dzięki temu, że baseny wykonane są najczęściej z miękkiego, solidnego materiału nie musisz się martwić, że dziecko podczas zabawy przez przypadek się uderzy. Piłeczki są dużych rozmiarów i najczęściej plastikowe, dlatego nie ma obaw, że wydarzy się coś złego.

Suchy basen z piłkami – jaki wybrać?

Poszukując odpowiedniego modelu, warto brać pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim oszacuj, ile miejsca możesz w wybranym pomieszczeniu przeznaczyć na basen. Na tej podstawie wybierzesz właściwy rozmiar. Warto też zwracać uwagę na wysokość basenu. Jeżeli kupujesz go dla młodszych dzieci to warto, aby był on na tyle wysoki, że maluch nie będzie w stanie samodzielnie z niego wyjść. U starszego dziecka sytuacja będzie odwrotna – produkt musi być na tyle wysoki, aby dziecko mogło się z niego wydostać o własnych siłach.

Jeżeli już zdecydowałeś się na odpowiedni rozmiar, przychodzi pora na wybranie konkretnego modelu. Na rynku dostępne są suche baseny w pakiecie z piłkami, gotowe do zabawy. Za taki produkt trzeba zapłacić więcej niż 200 złotych. Możesz jednak zdecydować się na zakupienie wkładu do basenu osobno. Kolorowe piłki np. w pakiecie 200 sztuk kosztują około 30 złotych. Jeżeli chcesz zafundować świetną zabawę dla swojego dziecka tylko na próbę, możesz na początek zdecydować się na zakup zwykłego, dmuchanego basenu, który wypełnisz kulkami. Gdy twoja pociecha nie będzie zadowolona albo ty uznasz, że jednak taka rozrywka nie sprawdza się w waszym domu, to basen będzie można latem napełnić wodą i umieścić w ogrodzie lub na tarasie.

W ofercie producentów znajdziesz także suche baseny do ogrodu. Najczęściej wykonane z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, a często są także po prostu większe. Jeżeli wybierzesz model dmuchany to, w zależności od pogody, będziesz mógł wypełniać basen wodą lub kulkami. W każdym przypadku wyśmienita zabawa i mnóstwo radości gwarantowane!

Suchy basen z kolorowymi piłeczkami to prawdziwy hit, który zachwyci każdego malucha. W zależności od wybranego modelu będą mogły się w nim bawić zarówno maluszki, jak i kilkulatki. Dzieci kochają szaleństwa z kulkami, a posiadanie takiego gadżetu w domu będzie namiastką atrakcji z placów zabaw. Basen nie zajmuje wiele miejsca, jest bezpieczny dla malców w każdym wieku, a do tego wystarczy na lata.

podziel się