Suche skórki przy paznokciach – jakie preparaty sobie z nimi poradzą?
Zdaniem eksperta

Suche skórki przy paznokciach – jakie preparaty sobie z nimi poradzą?

Zadbane paznokcie są ozdobą każdej kobiety. Wiele pań jednak boryka się z typowymi, powtarzającymi się przez lata problemami, takimi jak łamliwe paznokcie czy suche skórki. Czy jest sposób, by zapobiegać zadziorkom i skutecznie je wyeliminować?

udostępnij

Angelika BoguszAngelika Bogusz / 10-01-2019

Suche skórki nie tylko brzydko wyglądają, ale także przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Jak sobie z nimi radzić? Jakich preparatów używać, aby pozbyć się tego kłopotu?

Suche skórki przy paznokciach – tego się wystrzegaj!

Suche skórki, zwane potocznie zadziorami, najczęściej chcemy wycinać lub – co gorsza – obgryzać! Jeśli to robisz, szybko się tego oducz! Mimo że obgryzanie paznokci i skórek może być oznaką perfekcjonizmu i dzięki temu łatwiej rozładowujesz emocje, nie jest to wskazane. Te przypuszczenia potwierdzili naukowcy, a wyniki swoich badań opublikowali w „Journal of Behavior Therapy and Experimental Psychiatry”.

Ten problem pomogą usunąć specjalne preparaty przeciw obgryzaniu paznokci – posmaruj nimi również skórki. Obgryzanie czy wycinanie skórek może spowodować uszkodzenie macierzy paznokcia. Poza tym skórki po nadmiernym wycinaniu mogą zarastać głębiej, a ich odrost mógłby nastąpić szybciej. Jeśli chcesz tego uniknąć, a tym samym sprawić, aby skórki nie były tak widoczne, możesz je delikatnie odsunąć. Jednak najpierw zmiękcz je specjalnym preparatem lub zamocz w wodzie z olejkami eterycznymi. Przygotuj kopytko i delikatnie je odsuwaj. Pamiętaj, aby robić to powoli, delikatnie i z wyczuciem, by nie spowodować zniekształcenia płytki paznokcia.

Suche skórki przy paznokciach

W każdego rodzaju pielęgnacji liczy się systematyczność, ta zasada dotyczy również skóry wokół paznokci. Suche skórki należy często i starannie pielęgnować. Noś więc ze sobą w torebce mały balsam, serum czy krem do rąk i paznokci, by można było szybko po nie sięgnąć. Nakładaj je również po każdym myciu rąk – to ważne dzięki temu kuracja przyniesie szybsze efekty.

naturalne paznokcie

Domowe sposoby i preparaty na suche skórki przy paznokciach

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na specjalistyczne preparaty, najpierw możesz spróbować kilku sprawdzonych, domowych sposobów na wyeliminowanie suchych skórek przy paznokciach. Pamiętaj jednak, że każdy z nas jest inny i nie wszystkie sposoby działają w takim samym stopniu w odniesieniu do poszczególnych osób. Preparaty przeznaczone do niwelowania tego rodzaju problemu kosztują ok. 50 zł. Nie jest to duży wydatek, a warto przeznaczyć taką kwotę, aby czuć się komfortowo.

  • Używaj balsamów do paznokci – wmasowuj produkt w skórki przy paznokciach kolistymi ruchami, dzięki czemu wzmocnisz również paznokcie, a poza tym tego rodzaju masaż może przyspieszyć rośnięcie paznokci. Jako zamiennik możesz użyć zwykłego kremu do rąk – pamiętaj o kolistych ruchach przy wsmarowywaniu kremu na skórki wokół paznokci.

  • Zmiękczaj skórki specjalnymi preparatami, które sprawią, że będziesz mogła je bezpiecznie odsunąć. Dzięki temu nie będą one tak widoczne i nie będzie trzeba ich usuwać. W tym przypadku sprawdzą się produkty Sally Hansen czy Inglot. Możesz także przygotować specjalną kąpiel dłoni i paznokci. Do ciepłej wody wlej olejki eteryczne oraz sole zmiękczające. Mocz dłonie w takiej miksturze 10–15 minut, po tej kąpieli skórki będą miększe i z łatwością je odsuniesz.

  • Następnym sposobem na suche skórki jest pewnego rodzaju nocna „maseczka”. Po pierwsze zaopatrz się w kapsułki z witaminami A i E. Następnie ich zawartość rozsmaruj kolistymi ruchami na paznokciach i skórkach. Maź tę potraktuj jak lakier do paznokci, który musi pozostać nietknięty, aż do wyschnięcia. Wykonuj ten zabieg na noc, a ręce ułóż w wygodnej pozycji. Rano różnica powinna być widoczna.

  • Kolejny sposób możesz zastosować w nagłych przypadkach, gdy przed wyjściem nie masz czasu na różnego rodzaju zabiegi, a skórki są zaniedbane. Wystarczy wówczas użyć kremu do stóp zawierającego mocznik. Dzięki temu zmiękczy on skórę wokół paznokci i sprawi, że skórki będą wyglądać o wiele lepiej. Pamiętaj, aby krem nakładać np. drewnianym kopytkiem lub pałeczką do uszu i wmasować w skórki. Efekt będzie spektakularny, ale nie utrzyma się zbyt długo, dlatego na dłuższą metę używaj kosmetyków, które są przeznaczone do dłoni i paznokci.

  • Kolejnym domowym sposobem jest kąpiel dłoni w ciepłej oliwie z oliwek z cytryną. Stosuj ją raz dziennie i mocz paznokcie przez ok. 10 minut. Taki zabieg sprawi, że nie tylko skórki wokół paznokci zostaną odżywione, ale także płytka stanie się jaśniejsza, bardziej nawilżona i zdrowsza.

Pamiętaj, aby wszystkie czynności pielęgnacyjne wykonywać systematycznie, dzięki temu osiągniesz upragnione efekty, którymi będziesz cieszyć się bardzo długo.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro