Stwórz romantyczny nastrój na jesień – świece, które odmienią twoje wnętrze

Długie jesienne wieczory, pełne romantycznego klimatu, to coś, czego potrzebujemy, gdy za oknem deszcz i chłód. Ten czas wymaga również odpowiedniej oprawy. Idealne warunki do odpoczynku gwarantuje nastrojowe światło świec.

Alicja Kamińska Alicja Kamińska / 26-10-2015

Aby zupełnie odmienić wnętrza naszego mieszkania, wcale nie potrzeba wiele wysiłku i nakładów finansowych. Dzięki kilku elementom wprowadzającym nutę dekadencji sprawimy, że ponura pora roku przemieni się w magiczny czas, którego nigdy nie będziemy mieć dość.

Świece ozdobne

Światło świec nie tylko nadaje atmosferze panującej w mieszkaniu nuty romantyzmu, ale również nasuwa przyjemne, ciepłe skojarzenia. Kilka migoczących płomyków to również mała namiastka spełnienia marzenia o posiadaniu kominka. Jesienne, zimne wieczory nie muszą wiązać się z chandrą i smutkami. Różnorodność dostępnych w sprzedaży świec sprawia, że na pewno dobierzemy coś idealnego, zapewniającego przytulny nastrój. Niektóre z nich nie muszą spełniać swojej funkcji jedynie wieczorem. Piękne, rzeźbione w różne kształty modele odgrywają rolę dekoracyjną również w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę na te barwione, cieniowane, jak również prostsze, które możemy układać w złożone kompozycje. Aranżacja dopracowana w każdym detalu od razu zwraca uwagę, koi uczucia mieszkańców oraz spotyka się z zachwytem gości.

Świece zapachowe

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wielką rolę odgrywają w naszym życiu zapachy. Połączenie romantycznego blasku świec z ulubionym aromatem to para idealna. Na jesień świetnie sprawdzą się świece zapachowe o nutach cynamonu, mandarynki, wanilii czy te inspirowane dyniowymi wypiekami. Wszelkie słodkie wrażenia zmysłowe skutecznie odizolują nas od deszczu i chłodu za oknem. Świece zapachowe są produkowane w wielu formach. Na zainteresowanie zasługują te umieszczone w ozdobnych słoikach, jak np. kultowe już Yankee Candle. To wyjątkowy sposób na prezentację oraz trwałą i wydajną woń w pomieszczeniu.

Podstawki, świeczniki, lampiony

Aby domowe palenie świec było efektowne, a przede wszystkim bezpieczne, warto postarać się o kilka niezbędnych akcesoriów. Nigdy nie stawiajmy świeczek bezpośrednio na meblach ani podłogach. Najlepszym wyborem jest podstawka lub świecznik. Dzięki nim odizolujemy źródło ciepła od podłoża, które mogłoby ulec zniszczeniu. Unikniemy również pracochłonnego sprzątania rozlanego wosku. Bardzo ciekawym, dającym niesamowite efekty wizualne pomysłem są lampiony. Prezentują się po prostu bajecznie, wprowadzając niebanalny nastrój. Pięknie zdobione, witrażowe lub zupełnie proste – są ogólnodostępne i wyglądają świetnie w niemal każdym pomieszczeniu. Niezastąpiona jest również ich rola na zewnątrz, np. na tarasie, gdzie podmuch wiatru mógłby gasić płomień.

Akcesoria do świec

Prawdziwi miłośnicy palenia świec powinni zaopatrzyć się również w dedykowane akcesoria. Dzięki nim cały rytuał przebiegnie w nietuzinkowej oprawie. Przed każdorazowym podpaleniem knot należy przyciąć do długości około 3 mm. Problem pojawia się, gdy świeca jest głęboka, wypalona. Idealnie sprawdzą się specjalne zakrzywione nożyczki. Aby świeca w słoiku paliła się równo i nie kopciła, osmalając ścianki, warto położyć na brzegach obręcz-nakładkę. Zapobiega ona nieprzyjemnym efektom i świetnie wygląda. Inną propozycją są klosze, nadające wygląd lampki z abażurem. Efektowne gasidło do świec zapewni zakończenie wieczoru bez konieczności wdychania długo ulatniającego się dymu po wygaszeniu knota. Świece ozdobne i zapachowe to idealny pomysł na oswojenie się z jesienną pogodą.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro