Strój Świętego Mikołaja za 50, 100 i 150 zł

Strój Świętego Mikołaja za 50, 100 i 150 zł

Dzieci z utęsknieniem czekają na Mikołaja. Wszak zjawia się w tajemniczy sposób i niesie w worku prezenty. I nawet jeśli przypomina tatę czy wujka, udają, że tego nie widzą. Grunt, że ma na sobie odpowiedni strój, a wówczas przekona do siebie nawet największego niedowiarka.

udostępnij

Już w okresie przedświątecznym w szkołach, przedszkolach, szpitalach czy centrach handlowych pojawiają się Mikołaje – z siwymi długimi brodami, gęstymi brwiami, wąsami i workami– obowiązkowo dużymi i ciężkimi. Pozują do zdjęć, zbierają zabawki, a także sami je rozdają. Ubrani są tradycyjnie w długie, obszerne czerwone kostiumy wykończone białym futrem i czapki z pomponem. Oferta strojów Mikołaja jest bardzo duża. Najdroższe składają się z wielu dodatkowych akcesoriów, a dzięki solidnemu wykonaniu nadają się do wielokrotnego zakładania. My poszukamy najciekawszych kompletów w różnych cenach.

Stroje do 50 zł

Kostium do 50 zł odpowiedni na świąteczne okazje składa się zwykle z 5–7 części: czapki, brody na gumce z wąsami, czarnego paska z klamrą, regulowanych w pasie spodni i płaszcza bądź marynarki wykończonych białymi lamówkami imitującym futro. Niezbędny jest także worek na prezenty najczęściej ozdobiony podobizną Mikołaja, bałwanka lub choinki. Popularny materiał używany na kostiumy w tej cenie to głównie cienka fizelina, która nie jest wytrzymała i łatwo może ulec podarciu. Warto więc poszukać kostiumów uszytych z weluru lub miękkiego pluszu. Zwykle dołączona jest do nich peruka, sygnalizujący nadejście świętego metalowy dzwonek, czasem także nakładki na buty i przyklejane brwi. Najtańsze komplety można już kupić za ok. 12 zł.

Stroje do 100 zł

Jeśli masz większe środki, możesz się zdecydować na nieco droższy kostium do 100 zł. Uszyty z lepszych materiałów – grubszej fizeliny, pluszu czy weluru. Składa się też z większej liczby elementów, których może być nawet 11. Wśród nich są też białe, efektowne rękawiczki, czarne nakładki na buty imitujące kozaki, okulary bez szkieł, w których Mikołaj będzie wyglądał dystyngowanie. Zwróć uwagę na jakość wykonania sztucznych włosów, które powinny być gęste, kręcone i lśniące. W tym przebraniu kamuflaż będzie jeszcze bardziej udany. A jeśli Mikołajowi potrzebny pomocnik, wówczas można dokupić czerwono-zielony strój elfa i poprosić kogoś z przyjaciół o wsparcie.

Stroje do 150 zł