Strój kąpielowy dla dziecka do 30 zł – przegląd

Strój kąpielowy dla dziecka do 30 zł – przegląd

To zakup, który czeka każdego rodzica wybierającego się z dzieckiem na plażę lub basen. Wybór stroju kąpielowego może okazać się trudny ze względu na wielość fasonów, zróżnicowane ceny i dostępność z nadrukiem z ulubionej bajki szkraba. Sprawdź, jaki strój możesz kupić, mając w portfelu 30 zł.

udostępnij

Anna ChmielewskaAnna Chmielewska / 11-07-2016

Plażowanie i strój kąpielowy dla dziecka

W okresie letnim rodziny tłumnie wyjeżdżają nad morze i pobliskie jeziora. Udane plażowanie rozpoczyna się od zakupu stroju. Bez tego ani rusz. Już najmniejsze dzieci powinny mieć zakryte miejsca intymne. Oczywiście wybór nie zawsze jest łatwy. Niektóre szkraby są zadowolone dosłownie ze wszystkiego i podoba im się każdy strój. Zdarza się jednak, że maluch jest wyjątkowy uparty i nie chce nosić niczego, co np. nie ma motywu z jego ulubionej bajki. Na szczęście w obecnych czasach wybór strojów kąpielowych dla dzieci jest bardzo duży i poszerza się z każdym kolejnym sezonem.

Kryteria wyboru stroju kąpielowego dla dziecka

Czasami wielość nie ułatwia podejmowania decyzji. Wręcz przeciwnie – im więcej modeli, tym trudniej zdecydować się na jeden typ. Wizerunek ulubionej postaci z bajki może zachęcać do wyboru konkretnego stroju, ale warto zwrócić uwagę również na inne wyznaczniki:

  1. Wygoda – dziecko będzie spędzało na plaży wiele godzin i musi być mu wygodnie. Idealny strój jest przede wszystkim dobrze dopasowany, tzn. nie za mały (nie może być zbyt ciasny i uwierający), ale także nie za duży (bo prawdopodobnie ramiączka będą się zsuwać). Strój jest wygodny, gdy nie ma niepotrzebnych, krępujących dodatków, m.in. drucików, fiszbin i wystających elementów czy ozdób. Bardzo często najwygodniejsze okazuje się być to, co jest najprostsze. Postaw więc na strój wykonany z jednego materiału dobrej jakości. Ponadto zwróć uwagę, czy strój łatwo się zakłada i zdejmuje, pierze oraz czy się szybko suszy.
  2. Estetyka – strój kąpielowy dla dziecka musi być nie tylko wygodny, ale i ładny.Świetnie, jeśli te dwie cechy idą w parze. Z pewnością każdej dziewczynce przypadną do gustu żywe, wyraziste kolory, choć wybór konkretnej barwy jest już kwestią indywidualną. Strój kąpielowy dla dziewczynki wcale nie musi być różowy czy fioletowy. Najważniejsze, żeby spodobał się małej właścicielce. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że założy go nawet największy uparciuch.
  3. Dodatkowe funkcje – czy strój kąpielowy dla dziecka może takie posiadać? Tak, może. Mowa tu przede wszystkim o materiale, z którego jest uszyty – z dodatkową ochroną przed promieniowaniem słonecznym. Świetnym rozwiązaniem są specjalne pianki, które całkowicie zatrzymują promieniowanie UV i chronią przed wychłodzeniem. Są one jednak zdecydowanie bardziej zabudowane od stroju i nie każdemu dziecku przypadną do gustu.

Kupujemy strój kąpielowy dla dziecka do 30 zł

Czy dysponując kwotą 30 zł, kupimy dziecku strój kąpielowy? Jak najbardziej!

  1. Majtki kąpielowe dla niemowlaka – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Tego typu kąpielówki najczęściej są wykonane z nylonu i elastanu. To świetny wybór dla niemowlaka, w przypadku którego zakładanie typowego stroju kąpielowego mogłoby być uporczywe. Jednocześnie zapewniają one swobodę większą niż w specjalnych pieluszkach na basen.
  2. Kąpielówki dla chłopca – do wyboru są kąpielówki typu slipy (z gumą w pasie, czasami ze sznurkiem) lub szorty (z gumką i sznureczkiem w pasie, umożliwiającym idealne dopasowanie). Użyty materiał to głównie 100% poliestru.
  3. Strój kąpielowy jednoczęściowydostępne są stroje z cienkimi ramiączkami, szerszymi, wiązane na karku, a nawet zapinane na plecach.
  4. Strój kąpielowy dwuczęściowy – poszczególne modele różnią się m.in. rodzajem ramiączek przy górze stroju, ich szerokością i ułożeniem (proste lub skrzyżowane na plecach).

Podstawą udanego zakupu stroju kąpielowego dla dziecka jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Warto zachęcić malucha do przymierzenia wybranego modelu, aby już na plaży czy na basenie strój zapewnił maksimum wygody.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro