Strefa Allegro na Pol'and'Rock

Strefa Allegro na Pol'and'Rock

Allegro to nie tylko szybkie i wygodne zakupy, ale również promowanie proekologicznych postaw, takich jak less waste. To nowa filozofia, dzięki której każdy będzie mógł zadbać o naszą planetę, również podczas festiwalu Pol'and'Rock.

udostępnij

Iwona StadnickaIwona Stadnicka / 30-07-2019

Pol&Rock nazywany jest często Najpiękniejszym Festiwalem Świata. I nie bez powodu, ponieważ poza muzyką promuje ważne wartości, takie jak miłość i przyjaźń. Do tego dochodzi nowa ideologia, związana z proekologiczną postawą less waste.

Czas na pożegnanie plastikowego życia!

Problem zanieczyszczenia środowiska staje się coraz bardziej poważny, zagrażając całej planecie. Jest to zjawisko o zasięgu globalnym, na które ekolodzy starają się zwracać coraz większą uwagę. Nie każdy rozumie skalę tego problemu, dlatego warto o tym dyskutować i organizować akcje edukacyjne. Włącza się w nie również Allegro, które podczas 25. edycji festiwalu Pol'and'Rock chce wszystkim przybliżyć założenia ideologii less waste.W przeciwieństwie do popularnego ruchu zero waste jest ona mniej radykalna, ale opiera się na podobnych wartościach, związanych z ograniczaniem produkcji śmieci, przede wszystkim wykonanych z plastiku. Pol'and'Rock jako wydarzenie o bardzo dużym zasięgu jest doskonałą okazją, aby zapoznać tysiące osób z najważniejszymi przesłankami less waste.

Strefa Allegro 3

Pomysłodawcy Strefy Allegro chcą, aby uczestnicy festiwalu poznali bliżej tę ideologię i stosowali ją nie tylko podczas imprezy, ale również po powrocie do domu. Chcą każdego przekonać, że to wcale nie jest trudne i czasochłonne. Allegro już od wielu lat stawia na ekologię, realizując między innymi kampanię „Kręć kilometry”, a także prowadząc fundację Allegro For Planet. Wszystkie akcje organizowane są po to, aby kształtować postawy ekologiczne. Pol'and'Rock daje na to wyjątkowe możliwości, również ze względu na średnią wieku jego uczestników. W imprezie biorą udział głównie osoby młode, dla których edukacja ekologiczna powinna być wyjątkowo ważna.

Strefa Allegro 1

Allegro czynnie wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już od dawna towarzyszy jej podczas finałowej zbiórki pieniędzy. Jest także aktywnym uczestnikiem festiwalu Pol'and'Rock. Dla Allegro ekologia zawsze była jednym z najważniejszych tematów, stąd zrodził się pomysł na akcję „Zaraz będzie czysto”, w ramach której wolontariusze dbają o to, aby na festiwalu zawsze był porządek, zachęcając uczestników, aby sprzątali po sobie i ograniczali ilość produkowanych śmieci. Rok temu przedsięwzięcie przyniosło znakomite efekty, co pozwala przypuszczać, że podczas tegorocznej edycji będzie jeszcze lepiej!

Czym nas zaskoczy Strefa Allegro w tym roku?

Strefa Allegro już po raz dziesiąty pojawi się na Pol'and'Rock. Tym razem całość prowadzonych działań skupiona będzie wokół hasła „Be Smart, Less Waste”. Dlatego na festiwalowiczów czeka cała moc aktywności związanych z tą ideologią. Dzięki temu będą mogli się przekonać, że to żadna sztuka być less waste i że za sprawą małych kroków w bardzo prosty sposób można się przyczynić do poprawy kondycji naszej planety. Jak się okazuje, potrzeba tak niewiele, aby stać się bardziej eko, czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

Strefa Allegro 4

Pragnąc zachęcić uczestników festiwalu do tego, aby zaczęli prowadzić styl życia w duchu less waste, Allegro przygotowało ekowarsztaty, podczas których każdy będzie miał możliwość zrobienia ekologicznych kosmetyków, środków czystości, toreb na zakupy z odzysku, a także biżuterii z ubrań i woskowijek. Wielbiciele gier i zagadek będą mogli wejść do EKOlabiryntu, w którym znajdą wiele oryginalnych instalacji artystycznych, a także ważnych informacji na temat stanu naszego środowiska. To doskonały sposób na to, aby każdy sceptyk zmienił podejście do ekologii i uświadomił sobie, jak ważna jest troska o naszą planetę.

Na festiwalowiczów czeka również Strefa Ekologicznych Gadżetów, dzięki którym będzie im łatwiej i przyjemniej wprowadzić w życie założenia ideologii less waste. W ramach akcji „Refilling” będą mogli również napełnić swoją wielorazową butelkę wodą oraz wziąć udział w licznych konkursach, walcząc o wyjątkowy bidon od Allegro. Hope For Planet to kolejne niecodzienne przedsięwzięcie, dzięki któremu każdy będzie mógł nagrać życzenia dla planety Ziemi i opowiedzieć, jakie ma związane z nią nadzieje i jak ją widzi za 100 lat. Co ciekawe, wszystkie nagrania zostaną zamknięte w kapsule czasu i zachowane dla potomnych.

Strefa Allegro 2

Jakie aktywności będą dostępne w Strefie Allegro podczas festiwalu Pol'and'Rock?

Tegoroczna edycja festiwalu Pol'and'Rock zapowiada się bardzo obiecująco. Nie tylko ze względu na zaproszonych gości muzycznych, ale również z uwagi na imprezy towarzyszące, które odbędą się między innymi w Strefie Allegro. Poza warsztatami, dzięki którym festiwalowicze będą mogli poznać less waste od kuchni, każdy będzie mógł skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotował dla nich zespół Allegro. Uczestnicy imprezy w jednym miejscu będą mieli możliwość zasmakować różnego rodzaju aktywności, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. To wspaniała okazja do tego, aby miło, a także na sportowo i edukacyjnie spędzić czas pomiędzy koncertami. A co czeka nas w Strefie Allegro w tym roku?

Strefa Allegro 5

Organizatorzy jak zwykle zadbali o to, aby nikt się nie nudził. Dla miłośników adrenaliny polecamy skorzystanie z wyjątkowego diabelskiego młyna, czyli Wielkiego Koła, z którego będzie można podziwiać całe festiwalowe pole z lotu ptaka. Osoby, które wolą spędzać czas w spokojniejszy sposób, powinny koniecznie odwiedzić Strefę Chillout, w której będą mogli się zrelaksować i zregenerować siły po festiwalowym szaleństwie. Strefa Share The Message stwarza możliwość zrobienia sobie niesamowitych zdjęć, które za jednym kliknięciem mogą trafić do mediów społecznościowych, aby znajomi zobaczyli, że jest czego zazdrościć. Taka fotografia to nie tylko okazja, żeby pochwalić się uczestnictwem na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, ale również szansa na wysłanie pozdrowień do bliskich i niezapomniana pamiątka z wakacji.

Strefa Allegro 6

Strefa Allegro to także konkursy z nagrodami. Festiwalowicze mogą liczyć na wyjątkowy pokaz mody w ramach Allegro Fashion Freak Show. To propozycja dla osób, które lubią podkreślać swoją indywidualność i wyrażać ją za pomocą niebanalnego stroju. Nie dość, że mogą mieć przy tym mnóstwo frajdy, to jeszcze mogą wygrać bon na 1000 zł do wykorzystania na Allegro. Wszystkie chwyty dozwolone, pod warunkiem że kostium będzie spełniał warunki filozofii less waste i będzie pozbawiony elementów z plastiku. Wystarczy przyjść na casting i oczarować wszystkich oryginalnym outfitem.

Wyjątkowym przedsięwzięciem jest również Allegro Live Show, które poprowadzą Szymon Majewski i Filip Chajzer. Uczestnicy festiwalu będą mogli codziennie oglądać relacje na żywo z samego serca Strefy Allegro. Jednak to nie wszystko, ponieważ każdy reportaż będzie relacjonowany na bieżąco na Facebooku oraz YouTubie. To aż 30 minut najpiękniejszych i najbardziej żywych emocji prosto z Pol'and'Rock. Będą również goście, którzy opowiedzą, dlaczego „Plastic is not fantastic”. Będzie się działo!

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro