Stół wigilijny – dekoracje

Stół wigilijny – dekoracje

Okres przedświąteczny wypełniony jest przygotowaniami i planowaniem. Jeżeli w pędzie związanym z obowiązkami zabrakło ci pomysłów na dekoracje, przeczytaj poniższy artykuł i zaczerpnij przydatnych inspiracji.

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 26-11-2015 / aktualizacja: 04-12-2017

Stół to oprócz choinki najważniejszy element wieczoru wigilijnego. To tutaj cała rodzina spotka się, składając życzenia, łamiąc opłatkiem, kolędując i spożywając tradycyjne potrawy. Jeśli chcesz, aby nastrój był magiczny i odświętny, pomyśl o dopasowanych do okazji dekoracjach.

Kolorystyka dekoracji stołu wigilijnego

Punktem wyjścia do udanego dekorowania stołu świątecznego może być kolor przewodni. W wielu domach tego wieczoru dominuje biel w formie tradycyjnego obrusa, który ma swoje symboliczne znaczenie. Pod nim kładziemy sianko oraz banknoty, mające zapewnić powodzenie w nadchodzącym czasie. Biel ma tę zaletę, że świetnie łączy się z każdą inną barwą, tworząc piękne zestawienia. Bardzo popularne jest stawianie na czerwień i zieleń, które kojarzą się z adwentem i choinką. Wdzięcznymi zimową porą barwami są także fiolety i błękity, a zwolennikom przepychu przepadną do gustu ozdoby złote i srebrne. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby w tym roku oderwać się od rutyny i postawić na nowatorskie, eleganckie czernie, szarości i brązy, które prezentują się na stole wyśmienicie.

Stroik świąteczny – namiastka choinki na wigilijnym stole