Stół na przyjęcie w ogrodzie – jaki wybrać?

Stół na przyjęcie w ogrodzie – jaki wybrać?

Jeśli lubisz spędzać wiosenny i letni czas wolny na świeżym powietrzu, to pewnie nie są ci obce przyjęcia w ogrodzie. Wspólne posiłki i biesiadowanie w otoczeniu zieleni wraz z rodziną lub przyjaciółmi to idealny sposób na relaks i rozrywkę. Stół będzie centralnym punktem wszystkich wydarzeń, dlatego nie może go zabraknąć! Jak go wybrać?

udostępnij

Alicja KamińskaAlicja Kamińska / 09-06-2016

Wybór odpowiedniego stołu na ogrodowe przyjęcia powinien być dobrze przemyślany. Liczy się materiał, z jakiego został wykonany, rozmiar oraz jego trwałość i wygląd. Jeśli chcesz dokonać zakupu na lata, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem!

Jaki powinien być stół na przyjęcia w ogrodzie?

Przed przystąpieniem do poszukiwań wymarzonego stołu zastanów się, jakie są twoje oczekiwania. Pomyśl nad wyglądem swojego ogrodu: gdzie stanie mebel i jak wpisze się w ogólny krajobraz. Jeśli zależy ci na estetyce, co jest ważne przy zapraszaniu gości, pomyśl, w jakim stylu powinien być ten i inne elementy aranżacji przestrzeni. Pamiętaj, aby blat i nogi były stabilne, zależnie, czy będą umieszczone na trawie, czy na tarasie. Do tego całość powinna być odporna na zużywanie i czynniki pogodowe. Pamiętaj, że nawet najtrwalsze meble należy odpowiednio pielęgnować, dzięki czemu można jeszcze przedłużyć ich żywot.

Wielkość stołu ogrodowego – jak wybrać?

stol_ogrodowy2.jpg

Stół na przyjęcia w ogrodzie powinien oczywiście w komfortowy sposób pomieścić wszystkich uczestników spotkania. Zastanów się, ile osób zwykle do siebie zapraszasz. Czy twoja rodzina i grono znajomych należą do dużych, czy też niewielkich grup. Przyjmuje się, że każda osoba zasiadająca przy blacie powinna mieć dostęp do koło 60 cm jego krawędzi. Policz więc szacunkową liczbę gości i przemnóż. Wynik określi, jak długi mebel musisz kupić. Zastanów się też nad kształtem. Niektórzy lubią okrągłe, a inni prostokątne i kwadratowe formy. W tej dziedzinie wiele zależy od rozkładu i powierzchni ogrodu. Jeśli masz do dyspozycji dużo przestrzeni, możesz pozwolić sobie na więcej, bez ryzyka poczucia przytłoczenia aranżacji.

Stół ogrodowy: drewniany, plastikowy czy metalowy?

Materiał, z jakiego wykonany jest stół ogrodowy, to kwestia, która w wielu przypadkach przesądza o wyborze konkretnego modelu. Bardzo popularnym oraz tanim tworzywem jest plastik. Jest przede wszystkim lekki, co okazuje się zaletą dla wielu użytkowników. Warto mieć na względzie fakt, że takie formy nie należą do najatrakcyjniejszych oraz są mało odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Materiałem o wiele trwalszym jest drewno. Przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie naturalność i styl zgodny z otoczeniem ogrodu. Trzeba pamiętać, że będą tu konieczne prace konserwacyjne, które zagwarantują niezmienioną jakość przez lata. Do wyboru są meble sosnowe, olchowe, dębowe, akacjowe oraz zbudowane z gatunków egzotycznych – najbardziej odpornych na czynniki niszczące.

stol_ogrodowy_na_przyjecia.jpg

Stoły ogrodowe produkuje się również z metalu. Wybierać możesz spośród lekkiego i odpornego na niszczenie, lecz drogiego aluminium, stali i żeliwa. Te ostatnie mogą okazać się cięższe lub podatne na rdzewienie. Zaletą takiego wyboru jest fakt, że łatwo jest je utrzymać w czystości na co dzień, a do czyszczenia można używać większości środków chemicznych.

Kolejnym bardzo modnym w ostatnim czasie materiałem mebli ogrodowych jest technorattan. Jest lekki i odporny na płowienie pod wpływem padania promieni słonecznych, a do tego cechuje się bardzo atrakcyjnym wyglądem, który pasuje do większości aranżacji przestrzeni. Dodaje jej nuty elegancji w nawiązującym do natury klimacie.

Nie ma nic przyjemniejszego niż piękna pogoda, pyszne jedzenie oraz dobre towarzystwo. Przyjęcia w ogrodzie to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu oraz relaks na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz w tym sezonie zająć się organizacją spotkań, które zapadną w pamięci na długo, koniecznie zacznij od wyboru stołu idealnego!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro