Stół do małej kuchni

Stół do małej kuchni

Mała kuchnia to wyzwanie dla naszej wyobraźni i kreatywności. Nie sztuką jest bowiem kupić piękny stół i wydać na niego mnóstwo pieniędzy. Prawdziwą sztuką jest kupić stół, który nie tylko nie będzie obciążeniem dla małej kuchni, ale też pozwoli zaoszczędzić miejsca. Oto najlepsze propozycje stołów do niewielkiej kuchni.

udostępnij

Katarzyna KrupkaKatarzyna Krupka / 07-08-2017 / aktualizacja: 29-08-2018

Stół na kółkach

Stół na kółkach to rozwiązanie idealne nie tylko do małej kuchni, ale do każdego pomieszczenia, w którym dysponujemy jedynie niewielką przestrzenią. Stół na kółkach (czyli stół mobilny) będziemy mogli umieścić w dogodnym dla nas miejscu. Dzięki temu zmiana aranżacji nawet małej kuchni nie będzie problemem.

Narożnik

Narożnik (stół narożny) to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą we właściwy sposób zagospodarować nawet najmniejszą część swojej kuchni. W zależności od wielkości blatu mogą przy nim usiąść dwie, trzy, a nawet cztery osoby.

Stół ścienny składany

Stół ścienny składany ma jedną ogromną zaletę, która wyróżnia go na tle pozostałych stolików do małej kuchni. Pozwala maksymalnie zaoszczędzić miejsce, gdy akurat nie jest używany – można go po prostu złożyć. Gdy jest złożony, może stanowić coś w rodzaju półki na drobne przedmioty. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w najbardziej wąskiej kuchni.

Designerski, okrągły, na drewnianych nogach

Jest mały, nowoczesny i bardzo modny. Designerski, okrągły stolik na drewnianych nogach idealnie wpisuje się w przestrzeń małej kuchni. To bardzo dobra opcja dla kogoś, kto ceni minimalizm lub jest zafascynowany skandynawskim stylem. Stolik możesz wykorzystać nie tylko w kuchni. Ze względu na to, że jest lekki, z łatwością przeniesiesz go na balkon czy wstawisz jako dodatkowy stolik do salonu, np. na drinki.

Blat kuchenny jak stół

Doskonałe rozwiązanie. Wysunięty blat kuchenny może być miejscem przyrządzania posiłków, ale gdy przyjdzie odpowiednia pora, w kilka sekund zamienisz go w nowoczesny stół. Wystarczy, że wysuniesz taborety, które na co dzień mogą być pod nim schowane.

O czym pamiętać przy wyborze stołu?

Stół to jeden z najważniejszych elementów kuchni, bez względu na rozmiar, jaki mamy do zagospodarowania. Przy wyborze przede wszystkim pamiętajmy, że to inwestycja na lata i nasz zakup powinniśmy dobrze przemyśleć. Promocje i wyprzedaże są korzystne, ale cena nie powinna być głównym kryterium naszego wyboru. To, co powinno kierować twoimi zakupami w tej kwestii, to przede wszystkim jakość. Zwróć uwagę na to, z jakich materiałów jest wykonany stół, a głównie jego blat, bo to on stanowi najważniejszą część. Musi być trwały. Najlepiej taki, na którym nie będzie widać rys i zadrapań. Ważne, by był wodoodporny. Nie chciałbyś przecież, żeby po pierwszym niefortunnym wylaniu wody czy wina blat stracił swój piękny wygląd, prawda?

Kształt też ma znacznie

Nie bez znaczenia przy aranżacji niewielkiej kuchni jest wybór odpowiedniego kształtu. Stolik kwadratowy lub okrągły to znacznie lepszy wybór niż stół prostokątny. Kwadratowy, nawet mały, zajmuje niewiele miejsca, a zmieszczą się przy nim aż cztery osoby. Wygodną i praktyczną opcją są stoliki kwadratowe z wysuwanym blatem. To idealne rozwiązanie, gdy na obiad lub kolację zapraszasz większą ilość osób. To również stolik, który z powodzeniem możesz przenieść w dowolne miejsce w twoim mieszkaniu. Okrągły z kolei zmieści jeszcze większą liczbę osób niż kwadratowy, a do tego prezentuje się rewelacyjnie w każdym pomieszczeniu, więc z łatwością będziesz mógł go przenieść do salonu, sypialni lub na taras.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro