Sterowana gąsieniczka od Fisher-Price – niezwykle nowoczesna zabawka

Po sukcesie Bebo, pierwszego robota dla maluchów, marka Fisher-Price poszła o krok dalej w zaawansowanych zabawkach. Na sklepowych półkach pojawiła się sterowana gąsienica. W zasadzie nie jest ona sterowana w klasycznym tego słowa znaczeniu, dlatego bardziej odpowiednim będzie określenie programowana. Na czym polega programowanie przez dzieci? Zapraszam po więcej informacji.

udostępnij

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 04-11-2016

Nowoczesna nowość

Gąsienica zdecydowanie jest zabawką, która przyciąga wzrok. Jej wygląd, budowa i funkcje są bardzo nowoczesne. Projektanci Fisher-Price bardzo się postarali podczas tworzenia tej nowej zabawki. Zacznę od wyglądu. Gąsienica ma jasną, białą głowę z niebieskimi dodatkami. Jej oczy świecą. Dalsza część gąsieniczki ma opływowe kształty, które świetnie naśladują tego owada. Tułów zabawki składa się z licznych elementów. One również są białe, a zdobią je kolorowe znaczki. Każdy z nich jest ważny i pełni określoną funkcję, ale o tym za moment. Jeśli chodzi o budowę to jest ona modułowa. Przy zakupie zestawu startowego dzieci otrzymają głowę gąsienicy, która jest jej głównym sterem oraz 8 elementów tułowia. Każdy element jest nadajnikiem. To dzięki nim, gąsieniczka będzie wiedziała, gdzie ma iść. Elementy tułowia łączą się przy pomocy złącza USB. Dzieci będą je bez problemu łączyły, dobierając trasę gąsienicy. Prawidłowe połączenie elementów zawsze sygnalizowane jest efektem świetlnym i dźwiękowym. Mogę jeszcze wspomnieć, że elementy gąsienicy bardzo płynnie się poruszają. Każdy z nich ma pod spodem małe kółka, dzięki którym gąsienica bez problemu sunie po podłodze.

sterowana_gasieniczka_2.jpg

Jak się bawić?

Gąsienica jest zabawką dla dzieci powyżej 3. roku życia. Choć może się wydawać, że dzieci w tym wieku są za małe na tak zaawansowaną zabawkę – zapewniam, że szybko „załapią” o co chodzi. Chodzi o składanie gąsieniczki tak, by przeszła ona trasę, którą chcemy. Możemy zrobić dla niej prawdziwy labirynt. Jak tego dokonać? Wystarczy odpowiednio połączyć elementy gąsieniczki, tak by poruszała się w tych kierunkach, których oczekujemy. W podstawowej wersji do wyboru mamy ruch do przodu, skręt w lewo, skręt w prawo oraz zakończenie w postaci efektów dźwiękowych. Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych fragmentów gąsienicy, dzięki którym dzieci będą miały jeszcze więcej frajdy. Tak – gąsienica może być nieskończenie długa. Wśród dodatkowych elementów znajdziemy skręty w lewo, w prawo, kierunek na wprost oraz dodatkowe: zwrot o 180 stopni, skręt o 45 stopni, a także dodatkowe efekty świetlne i dźwiękowe.

sterowana_gasieniczka_3.jpg

Dobierając te elementy i łącząc je z głową gąsienicy, dzieci programują jej trasę. Zabawka odczyta je i wykona przejazd w zaplanowany sposób. Zabawa jest jeszcze ciekawsza, jeśli dzieci ustawią jej przeszkody do ominięcia na przykład krzesło, piłkę czy inne zabawki. Muszą się wówczas nagłowić, jaki układ kierunków zaprogramować, by gąsienica przeszła trasę. W zestawie znajdują się również 2 kolorowe kółka. Oznaczają koniec i początek, i również służą do zabawy. Możemy rozłożyć je w dowolnych miejscach pokoju i zlecić dziecku ułożenie trasy. Jeśli gąsienica dotrze do mety – usłyszymy dźwięk triumfu. Zapewniam, że zabawa z gąsienicą jest bardzo wciągająca.

sterowana_gasieniczka_4.jpg

Duża przestrzeń

Nie jest to absolutnie wadą zabawki, jednak muszę wspomnieć, że do ciekawej zabawy gąsienica potrzebuje dużej przestrzeni. Zdecydowanie podłoga będzie najodpowiedniejsza. Dzięki temu dzieci mogą szaleć i programować naprawdę długie układy. Aby wystartować gąsienicę należy nacisnąć przycisk za głową, alby zatrzymać – wystarczy dotknąć głowy. Jeśli dzieci zatrzymają gąsienicę w trakcie trasy, zobaczą na jakim poleceniu się zatrzymała – ten element tułowia będzie się świecił. Jest to świetna podpowiedź do korygowania trasy.

Dzieci „główkują”

Największą zaletą gąsienicy jest nie tylko zabawa, ale również rozwój młodych umysłów. Dzieci naprawdę czasem muszą pogłówkować, by gąsienica darła do celu. Co daje zabawa? Poza wielką satysfakcją, uczy planowania i rozwiązywania problemów. Kombinacji jest nieskończenie wiele, dlatego zabawa jest tak ciekawa.

Na koniec garść precyzyjnych informacji: gąsieniczka jest zasilana przy pomocy baterii. Do jej uruchomienia niezbędne są 4 baterie AA, baterie testowe znajdują się w zestawie. Długość gąsienicy z dodatkowymi elementami z zestawu startowego wynosi 60 cm. Jeśli dokupimy elementy dodatkowe – może ona być nieskończenie długa.

sterowana_gasieniczka5.jpg

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro