Statki kosmiczne Hot Wheels – gratka dla kolekcjonerów

Jeśli tak znana kolekcja dla chłopców jak Hot Wheels łączy siły z kultową licencją Star Wars, to należy się spodziewać czegoś ekstra. I rzeczywiście – statki powietrzne firmy Mattel to zabawki, które chłopcy z radością będą kolekcjonować i doskonale się nimi bawić.

Katarzyna Mindak Katarzyna Mindak / 03-11-2016

Gratka jakich mało

Tak jak wspomniałam, statki kosmiczne to połączenie dwóch kultowych klasyków: Hot Wheels i Star Wars. Połączenie to dało fantastyczny rezultat, ponieważ chłopcy mogą bawić się postaciami z sagi o odległej galaktyce, stworzonymi według wysokich standardów Hot Wheels. Statki są świetnie przemyślane i wykonane. Doskonale odwzorowują bohaterów. Każdy statek ma charakterystyczną kolorystykę, elementy i mnóstwo detali, które spodobają się chłopcom i które doceni wytrawny kolekcjoner. O jakości statków świadczy nie tylko wygląd, ale także poziom wykonania i materiały. Kiedy chwycimy na przykład statek Millenium Falcon, zaskoczy nas jego waga. Jest ona spora, za sprawą użytego materiału. To połączenie tworzywa i metalu, które sprawia, ze statek jest trwały i wytrzymały. Możemy zauważyć, że statek nie tylko jest klejony, ale także skręcany na śruby, co też świadczy o jakości.

statki_star_wars_hot_wheels_2.jpg

Co znajdziemy w kolekcji

Asortyment CGW52 to zbiorczy numer 9 modeli statków kosmicznych Star Wars. W kolekcji tej znajduje się: Millennium Falcon, Ghost, Tie Fighter, First Oreder Special Forces Tie Fighter, X-Wing Fighter 3, X-Wing Fighter 5, Boba Fett Slave, Vulture Droid oraz Jedi Starfighter. Mamy tu więc „śmietankę” filmowych statków. Nie zmierzę każdego statku, bo zapanowałby tu chaos, mogę ogólnie powiedzieć, ze statki mają średnio 7-8 cm długości i 4-6 cm szerokości, grubość zależy od modelu i ciężko ją uśrednić.

statki_star_wars_hot_wheels_3.jpg

Sprytny uchwyt

Poza świetnym wyglądem i doskonałym odwzorowaniem filmowych statków, zabawki (a właściwie ich producent) zasługują na jeszcze jedną pochwałę. W każdym opakowaniu ze statkiem znajduje się podstawka-uchwyt. Jest przezroczysty. Możemy zamontować go w „podwoziu” statku. Statek na podstawce może służyć do ekspozycji na półce. Taką nóżkę z pewnością docenią kolekcjonerzy, bo statek wygląda niemal jakby unosił się w powietrzu. Prezentuje się świetnie. Uchwyt może też służyć do zabawy. Wówczas chłopcy nakładają go na palec, tak jak pokazuje jedno ze zdjęć. Teraz mogą bawić się w walki, pościgi, ucieczki i sunąć statkiem w powietrzu – bo takie sprawia wrażenie.

statki_star_wars_hot_wheels_4.jpg

X-Wing Fighter 3, X-Wing Fighter 5 – różnice

Osobno chciałam napisać kilka słów o tych dwóch zabawkach, ponieważ na pierwszy rzut oka wyglądają w pudełku niemal identyczne. Fan po samej nazwie będzie wiedział na czym polegają różnice, laikom – już wyjaśniam. Kiedy spojrzymy na statki od tyłu, zauważymy różnice. Choć ich kształt jest identyczny, różnią się skrzydłami. Górne i dolne działo Statku Red 3 przylega do siebie, natomiast w Red 5 skrzydła są rozłożone i wyraźnie od siebie odstają. Mogę tu też dodać, że materiał z jakiego zostały wykonane skrzydła X-Wing Fightera 5 jest elastyczny, dzięki czemu mogą pracować podczas zabawy i dzieci z pewnością ich nie odłamią.

statki_star_wars_hot_wheels_5.jpg

Zebrać komplet do kolekcji i zabawy

Zarówno chłopcy jak i kolekcjonerzy będą marzyli o jednym – zebrać wszystkie! Jednym będą niezbędne do pełnej kolekcji, drugim do lepszej zabawy i odgrywania filmowych scen ze wszystkimi bohaterami. Jak to się często zdarza w przypadku asortymentu z różnymi modelami – statki przyjeżdżają do sklepów w zbiorczych kartonach, wymieszane. Nie wiadomo jakie przyjadą i w jakiej ilości. Przez to czasem niektóre modele są niedostępne, wyprzedają się wcześniej. Radzę więc kupować pożądane modele, kiedy tylko wypatrzymy je na aukcji czy w ofercie sklepu, w którym robimy zazwyczaj zakupy.

statki_star_wars_hot_wheels_6.jpg

Podsumowanie

Raz jeszcze wymienię najważniejsze, moim zdaniem, cechy tej kolekcji. Przede wszystkim kultowa licencja, połączona z jakością serii, która specjalizuje się w modelach aut, motorów, a teraz także statków powietrznych. Po drugie odwzorowanie filmowych modeli jest po prostu świetne. Po trzecie – uchwyty. Pozwolą na świetną zabawę, a także ekspozycję statków na półce w pokoju.

statki_star_wars_hot_wheels_7.jpg

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro