Stacje dokujące z głośnikami

Stacje dokujące z głośnikami

Pewnie wiele osób lubi otaczać się rzeczami, które zwiększą wygodę. Nie tylko ułatwią codzienne czynności, ale również będą stanowić praktyczne wyposażenie domu. Jednym z takich sprzętów jest stacja dokująca z głośnikami, która zwiększy możliwości naszego telefonu. Przyjrzyjmy się zatem cechom takiego sprzętu oraz dostępnym na rynku modelom.

udostępnij

Stacja dokująca – do czego służy?

Stacja dokująca jest to przystawka, której zadaniem jest rozszerzenie funkcjonalności innych urządzeń – na przykład laptopa czy telefonu. Dzięki niej możemy zwiększyć wygodę korzystania z posiadanych przez nas urządzeń. A wszystko to bez dodatkowych kabli.

Zalety

Największą zaletą takiej stacji jest ograniczenie liczby plączących się wszędzie kabli. Dzięki niej ustawimy telefon w konkretnym miejscu bez poszukiwania gniazdka, do którego możemy podłączyć ładowarkę. Ponadto ustawiamy sprzęt w jednym, wcześniej określonym i widocznym miejscu, dzięki czemu go nie zgubimy i zawsze będziemy wiedzieć, gdzie go zostawiliśmy. Kolejnym atutem jest pilot, za pomocą którego sterujemy stacją czy też podłączonym do niej sprzętem.

Jaką stację wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj posiadanego przez nas sprzętu. Większość dostępnych urządzeń posiada już wbudowane głośniki. Ich moc zależy, oczywiście, od firmy oraz zaawansowania danego modelu. Najprostsze stacje posiadają mniejsze głośniki o mocy kilku watów, ale znajdziemy również takie o mocy powyżej 50 watów. Jeśli interesują nas inne dodatki w wyposażeniu stacji dokującej, to w ofercie znajdziemy takie, które posiadają np. wyświetlacz LCD, zegar, budzik czy też tuner umożliwiający słuchanie radia. Jednak nie wszystkie stacje są kompatybilne np. z iPhone’ami czy Androidami. Ponadto przy wyborze stacji należy uwzględnić miejsce, w którym będziemy chcieli ją wykorzystać. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać stację z pilotem lub bez, zasilaną akumulatorem bądź bateriami lub podłączaną bezpośrednio pod prąd.

Jaki mamy wybór?

Na rynku pojawia się coraz więcej stacji z przeróżnymi dodatkami, dlatego też należy dokładnie przyjrzeć się dostępnym produktom i ich parametrom. Jedną z ciekawszych opcji jest głośnik ze stacją dokującą Technaxx. Głośnik ten ma wbudowane gniazdo kart microSD, złącze USB oraz złącze audio 3,5 mm, dzięki czemu możemy odtwarzać pliki muzyczne bezpośrednio z danego sprzętu. Dodatkowo model MusicMan MA posiada kalendarz i zegar, a także funkcję budzika. Atutem są niewielkie rozmiary stacji. Jego transport jest bardzo łatwy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i podróży. Natomiast podświetlana podstawka ułatwi korzystanie z niego nawet w nocy. Sprzęt ten zasilany jest za pomocą wbudowanego akumulatora, którego szacowany czas działania wynosi 4 godziny. Cena takiej stacji dokującej to ok. 110 zł. Niektóre stacje dokujące firmy Philips również posiadają głośniki. Osobom, które lubią gadżety o ciekawym wyglądzie, do gustu powinien przypaść model AS351. Model ten umożliwia jednoczesne dokowanie telefonu (w tym przypadku z systemem Android), ładowanie oraz odtwarzanie jego zawartości, a także ładowanie innego urządzenia przy pomocy złącza USB. Kolejnym atutem jest dołączona do produktu aplikacja Songbird, dzięki której możemy m.in. odtwarzać pliki muzyczne różnego formatu. Dla miłośników przedmiotów łączących funkcjonalność oraz prosty i klasyczny wygląd firma przygotowała model AS130, który dodatkowo posiada pokazujący godzinę duży wyświetlacz LCD. Sprzęt ten odtwarza muzykę za pomocą energooszczędnej technologii Bluetooth z telefonów bądź tabletów. W zestawie jest również złącze microUSB oraz złącze AUX. Niestety, dla niektórych minusem produktu może być brak pilota.

Co dla iPhone’a?

Posiadacze iPhone’ów powinni skupić się na stacjach, które są kompatybilne z iPodem czy iPhonem. Do takich produktów należy między innymi stacja dokująca do iPhone 5 PHILIPS DS3205. Stacja ta posiada wbudowane głośniki neodymowe o mocy 10 watów, które zapewniają doskonałej jakości dźwięk. Miłośników basu ucieszy natomiast system DBB, dzięki któremu basy będą świetnie brzmiały przy każdym poziomie głośności. Inny model z tej serii, DS3400 o nowoczesnym wyglądzie, posiada złącze Lighting i umożliwia odtwarzanie muzyki z iPoda lub iPhone’a również w trakcie ładowania. Dodatkowo bezpłatna aplikacja ClockStudio umożliwia dodanie do stacji kilku przydatnych funkcji: pięciodniowej prognozy pogody, zegara oraz odtwarzania wielu internetowych stacji radiowych.

Kolejnym wariantem jest stacja dokująca z głośnikami Coby. Nowocześnie wyglądający produkt posiada złącze Lighting i jest zasilany sieciowo. Posiada system Bass Boost, który zapewnia bogate brzmienie basów oraz potężny dźwięk. Jest to propozycja idealna dla miłośników muzyki. Dodatkowo posiada wejście dla zewnętrznych urządzeń audio oraz pilota, który zwiększa wygodę korzystania ze stacji.

Możemy także wybrać produkt firmy Sony. RDP-M5iP wyróżnia się m.in. wyglądem. Posiada uchwyt, dzięki któremu z łatwością możemy przenosić go w różne miejsca. Zasilany jest przez zestaw czterech baterii, które starczą nawet na 10 godzin słuchania. Sprzęt ten posiada wbudowane głośniki z systemem bass reflex, co gwarantuje świetną jakość dźwięku pomimo niewielkich rozmiarów przedmiotu.

Podsumowanie

Stacje dokujące z głośnikami to świetny gadżet dla osób, które w swoim telefonie zgromadziły sporą biblioteczkę multimedialną. Wystarczy podłączyć do niej telefon i można rozkoszować się dźwiękami ulubionej muzyki za pośrednictwem głośników. Na rynku znajdziemy naprawdę wiele produktów o różnych parametrach oraz zróżnicowanym wyglądzie. Dzięki wielu opcjom w handlowej ofercie z pewnością każdy wybierze odpowiadającą mu stację dokującą.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro