Stacje dokujące do iPhone’a – pięć polecanych modeli

Stacje dokujące do iPhone’a – pięć polecanych modeli

Do urządzeń mobilnych Apple można dokupić mnóstwo najróżniejszych akcesoriów. Jedną z kategorii są stacje dokujące. Proste modele pozwalają na ładowanie telefonu z możliwością oglądania wyświetlanych na ekranie powiadomień, a inne zintegrowane są z zestawem głośników. Opisujemy najciekawsze z nich.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 28-04-2015

W sprzedaży można znaleźć dziesiątki różnych modeli stacji dokujących do iPhone’a. Użytkownicy telefonów Apple mogą wybierać wśród akcesoriów o najróżniejszych kształtach, rozmiarach, cenach i przeznaczeniu. Tego typu gadżety sprawdzą się świetnie na biurku lub na szafce nocnej.

Stacja dokująca Belkin

Stacja dokująca do smartfonów Apple od uznanej marki Belkin ma bardzo charakterystyczny kształt. Telefon w niej umieszczony jest nieco pod kątem, a stabilizację zapewnia port Lightning. Port łączący stację dokującą z telefonem jest umieszczony w ruchomym elemencie przymocowanym do podstawy.

Dzięki takiemu umieszczeniu złącza Lightning, podłączając i odłączając telefon, nie trzeba martwić się o uszkodzenie gniazda ładowania w telefonie. Stacja dokująca przygotowana została z myślą o iPhone’ach 5, 5c i 5s, ale nieco większy iPhone 6 nie powoduje przewracania się podstawki. Dostępna jest też większa wersja współpracująca z iPadem.

Stacja dokująca Line OUT

W sprzedaży znajduje się seria stacji dokujących nazywanych Line OUT do różnych modeli telefonów marki Apple. Osobne modele przygotowano dla iPhone’ów kolejnych generacji.

Takie stacje dokujące cechuje możliwość podpięcia urządzenia jednocześnie do portu zapewniającego przepływ prądu oraz wyprowadzenia z telefonu gniazda wejścia minijack. Ładowanie odbywa się zwykłym kablem microUSB.

Stacje dokujące JBL Stage

Akcesoria do iPhone’a marki JBL z rodziny Stage pozwalają na podłączenie telefonu do wyjścia dźwięku. Zestaw głośników zintegrowany jest z podstawką zapewniającą pionowe ustawienie telefonu.

iPhone w takiej stacji dokującej umieszczony jest pionowo, co zapewnia wygodną obsługę aplikacji multimedialnych. Materiały muzyczne odtwarzane są na będących elementem stacji dokującej głośnikach.

Stacje dokujące Philips

Akcesoria do iPhone’a łączące funkcje stacji dokującej i zestawu głośników znajdują się w ofercie marki Philips. W portfolio firmy jest kilka różnych gadżetów tego typu, z których kilka przygotowanych zostało z myślą o starszych urządzeniach mobilnych Apple.

Popularny model Philips DC390 łączy dodatkowo funkcje radia FM i budzika. W zestawie znajduje się pilot, a obudowa stacji dokującej wykonana została z aluminium. Urządzenie ma wbudowany dock connector, ale zabrakło w nim portu Lightning.

Zwykłe stacje dokujące

Najróżniejsi sprzedawcy oferują wiele stacji dokujących do konkretnych modeli iPhone’ów, które nie mają nadruku producenta. Do takiej kostki ze slotem do umieszczenia telefonu oferowanej w kilku różnych kolorach można podłączyć własny kabel Lightning lub microUSB w zależności od modelu.

Takie stacje dokujące charakteryzują się bardzo niską ceną i spełniają swoje zadanie, czyli pozwalają postawić na biurku lub szafce nocnej iPhone’a w pozycji pionowej podczas ładowania. Wątpliwość może jedynie budzić to, czy po kolejnej aktualizacji iOS producent nie zablokuje tego akcesorium na poziomie systemowym.

Stacja dokująca do telefonu Apple to bardzo przydatny gadżet. Wybór konkretnego modelu należy uzależnić od osobistych preferencji oraz oczekiwań, jakie użytkownik ma wobec tego akcesorium. Warto wybrać też egzemplarz przygotowany z myślą o konkretnym modelu telefonu.

Stację dokującą można wpiąć bezpośrednio do gniazdka sieciowego oraz do komputera. W tym drugim przypadku iPhone nie tylko będzie mógł pobierać prąd, ale podpięcie stacji do portu USB w komputerze umożliwi synchronizację danych z oprogramowaniem iTunes.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro