Sprzęt taktyczny dla początkującego gracza ASG

Sprzęt taktyczny dla początkującego gracza ASG

Chcesz zacząć przygodę z bardzo popularnym obecnie sportem, jakim jest Air Soft Guns? Oglądasz zdjęcia z planu profesjonalnych graczy, ale wciąż nie wiesz, od czego zacząć? Na początek musisz wiedzieć, w jaki sprzęt trzeba się zaopatrzyć.

udostępnij

Jan FilipekJan Filipek / 30-09-2017

Producenci akcesoriów Air Soft Guns prześcigają się w opracowywaniu sprzętu, który ma poprawić realizm rozgrywek oraz ułatwić graczom poruszanie się i szybkie korzystanie z potrzebnego sprzętu. W efekcie tej rywalizacji na rynku pojawiają się repliki rzeczywistego sprzętu używanego przez armie świata, co znacząco wpływa na poprawę odwzorowania sytuacji z pola walki.

Replika broni

Replika broni długiej broni jest sprzętem niezbędnym do rozpoczęcia rozgrywek ASG. Jednym z podstawowych parametrów tego typu uzbrojenia jest prędkość wylotowa plastikowej kulki podawana w FPS-ach, czyli stopach na sekundę. Warto wiedzieć, że 1 FPS odpowiada około 0,30 m/s.

Wyróżniamy karabinki zasilane sprężyną (konieczność każdorazowego przeładowania), elektrycznie (bateria, która pozwala na strzelanie ogniem ciągłym) oraz gazem (również można strzelać ogniem ciągłym, jednak gaz sprawia, że karabin nieprawidłowo działa, gdy panują temperatury poniżej zera).

  • Sprzętem, na który warto zwrócić uwagę, jest replika bardzo popularnego karabinka szturmowego Heckler&Koch 416. Karabinek ten należy do rodziny replik elektrycznych, co zapewnia prowadzenie gry nawet podczas mrozów. Ponadto na broni można zamontować akcesoria, takie jak kolimator, luneta czy też laser dzięki szynom RIS o szerokości 22 mm. Prędkość wylotowa wynosi 330 FPS, a ta wartość pozwala już na udział w większości rozgrywek.

  • Kolejnym produktem, który sprawdzi się podczas gier, jest karabin snajperski z lunetą napędzany układem sprężynowym. Ich prędkości wylotowe osiągają nawet 440 FPS, co umożliwia oddawanie strzałów z dużej odległości, jak na prawdziwego snajpera przystało. Luneta otrzymana w zestawie pozwoli na dokładną obserwację terenu oraz precyzyjne oddanie strzału. Do takiej repliki warto dokupić dwójnóg, aby poprawnie ustabilizować broń i oddawać pewne strzały.

Kamizelka taktyczna

Kamizelka taktyczna jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia. To właśnie ona zapewnia rozsądne rozmieszczenie i przenoszenie sprzętu taktycznego, takiego jak magazynki, granaty, bukłak z wodą. Ponadto stanowi świetną dodatkową ochronę przed uderzeniem kulki. Kamizelki można dowolnie konfigurować za pomocą systemu Molle wraz z kompatybilnymi ładownicami oraz kieszeniami. Zdecydowanie polecamy kamizelki pełne, które mają dużą przewagę nad tzw. Chest Rigami, które są dość małe i nie zapewniają tak dokładnej ochrony.

  • Do wartych uwagi produktów należy kamizelka Kam-39. Wyposażono ją w ładownice na magazynki do pistoletów i karabinowe. Ponadto posiada kieszenie na inne, potrzebne graczom rzeczy, a także radio. Mając na względzie poprawę możliwości dopasowania, producent wprowadził kilka punktów regulacji oraz pas zapobiegający przesuwaniu się kamizelki podczas szybkiego poruszania się. Świetnym rozwiązaniem jest również zamocowanie kabury na broń boczną.

  • Innym produktem, na którą warto zwrócić uwagę, jest kamizelka z systemem QR (Quick Realese) służącym do szybkiego zdjęcia kamizelki w razie np. podpalenia. Kamizelka oprócz ładownic ma kieszeń-apteczkę wyposażoną we wszystkie niezbędne gumy służące do odpowiedniego rozmieszczenia środków opatrunkowych. Rzepy na kieszeniach typu Admin Pouch pozwalają na przyczepienie popularnych naszywek lub znaków rozpoznawczych.

Ochrona głowy, oczu i twarzy

Rozgrywki ASG nie należą do bezpiecznych, w związku z tym należy pamiętać o ochronie zdrowia i życiu. I tak uderzenia plastikowymi kulkami mogą spowodować siniaki, a nawet zranić. Ponadto należy zabezpieczyć głowę hełmem, a także dodatkowo wspomóc ją osłonami na uszy. W celu zabezpieczenia twarzy oraz uzębienia warto kupić maskę ochronną na twarz, wykonaną z metalowej siatki nieutrudniającej oddychanie, ale w pełni zabezpieczającej przed uderzeniami kulek. Kolejnym elementem ochrony są okulary taktyczne, które nie tylko poprawiają atrakcyjność wyglądu, dodając jej cech charakterystycznych dla nieustraszonego bohatera, ale także zapewniają niezbędną ochronę oczu.

Rozpoczęcie przygody z Air Soft Guns wiąże się z dużymi zakupami. Zanim zdecydujemy się na konkretny sprzęt, warto sprawdzić, czy wybrany jest dla odpowiedni i czy jego wygląd przypadł nam do gustu, np. pod względem kolorystycznym. No i kwestia najważniejsza, nie zapominajmy o ochronie zdrowia, którą zapewnią specjalnie przygotowane przez producentów odpowiednie akcesoria!

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro