Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Sprzęt dla amatorów boksu, dzięki któremu możemy trenować w domu

Dla amatorów sztuk walki treningi to szczególna okazja, by poczuć adrenalinę. Co zrobić jednak, gdy czas i okoliczności nie pozwalają na regularny udział w treningach pod okiem trenera i w grupie? Jeśli jesteś wielbicielem boksu, nie musisz rezygnować z treningu. Po zaopatrzeniu się w niezbędny sprzęt możesz rozpocząć ćwiczenia w domu. Tu znajdziesz podpowiedź, jaki sprzęt będzie niezbędny.

Sprzęt dla amatorów boksu, dzięki któremu możemy trenować w domu

Worek bokserski

Worek bokserski jest absolutnym minimum, które musisz mieć, by trenować w pojedynkę. Ceny takiego sprzętu zaczynają się już od 40 zł, w zależności od wagi oraz od materiału, z jakiego worek jest wykonany. Najczęściej worki są uszyte ze skóry syntetycznej i mają uchwyty, za pomocą których możesz przyczepić je do sufitu. Mogą mieć kształt gruszki lub walca. Popularne są również worki wykonane z plavilu. To popularny niemiecki materiał zbrojony, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na otarcia, jest mocny i nie rozciąga się. Worki wykonane z takiego materiału mają również dodatkowe szwy. Worki bokserskie o kształcie regularnej kuli to tzw. refleksówki, wyposażone w dwie gumy służące wyrobieniu szybkości i techniki. Te droższe wykonane są ze skóry bydlęcej, cechuje je jednak większa trwałość.

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie są podstawowym atrybutem bokserów. Nawet jeśli chcesz trenować w domu, bez nich się nie obejdziesz. Przy zakupie zwróć uwagę na ich trwałość i wyprofilowanie. Dobierz również odpowiadający ci rozmiar. Na rynku dostępne są rękawice wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Te pierwsze są droższe, starczą jednak na dłużej. Podczas zakupu zwróć uwagę na ciężar rękawic – te większe i cięższe ułatwiają obronę. W ataku lepiej sprawdzają się lżejsze, zatem do trenowanie precyzji uderzeń w domu również warto wybrać rękawice o mniejszej wadze. Ceny rękawic bokserskich dla dorosłych zaczynają się od 35 zł.

Owijki na nadgarstki

Owijki, czyli bandaże bokserskie, to niezbędny ekwipunek każdego boksera. Chronią one nadgarstki, kciuki i pozostałe kości śródręcza. Co ważne – usztywniają one nadgarstek, co sprawia, że cios jest bardziej pewny i ma większą siłę. Nie zapominaj również o ich aspekcie higienicznym – pochłaniają one wilgoć, co ma niebagatelne znaczenie, biorąc pod uwagę, że rękawic bokserskich się nie pierze. Podczas zakupu pamiętaj, by rękawice były wystarczająco długie i elastyczne, tak aby spełniły swoją funkcję. Ceny bandaży bokserskich zaczynają się już od 15 zł – warto jednak o nich pamiętać, gdyż pomogą ci ustrzec się przed niechcianymi efektami treningów.

Kask bokserski

Kask jest kolejnym elementem niezbędnym do uprawiania tego sportu. O tym, jak jest ważny, z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać. Amortyzuje ciosy (w przypadku treningu domowego uderzenia odskakującego worka) i nie pozwala na uszkodzenia głowy. Dostępny jest w opcji z kratką lub bez. Do treningu domowego wystarczy kask bez kratki, jeśli jednak po paru lekcjach planujesz konfrontację z żywym przeciwnikiem, zdecyduj się na zakup kasku z tym elementem. Kratka gwarantuje bowiem większą ochronę, jednocześnie jednak zawęża pole widzenia. Podobnie jak rękawice, kask może być wykonany ze skóry naturalnej lub syntetycznej i w zależności od zasobności twojego portfela możesz wybrać odpowiednią opcję. Kask można kupić już od ok. 50 zł.

Szczęka

Ochraniacz szczękito zdecydowanie najtańszy element wyposażenia boksera – ceny zaczynają się już od 2-3 zł. Nie lekceważ tego elementu, jeśli trenujesz w domu. Szczęka chroni nie tylko przed uszkodzeniem zębów od uderzeń przeciwnika, ale również przed ugryzieniem się w język, co może się przydarzyć podczas domowego treningu. Na rynku dostępne są ochraniacze szczęki podwójne lub pojedyncze – chronią jedną lub dwie partie uzębienia. Pamiętaj, aby przed użyciem włożyć ją do gorącej wody na 15-20 min, aby stała się plastyczna i łatwiej dopasowała się do kształtu twojego uzębienia.

Skakanka

Jeśli tylko dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią, nie zapomnij o treningu ze skakanką. Nie tylko wyrabia on kondycję, ale ćwiczy koordynację oraz mięśnie rąk i nóg. Warto wybrać skakankę z łożyskami, które zapobiegają skręcaniu się jej. Najlepiej zdecydować się na skakankę z metalową lub rzemienną linką. Trening na skakance to znakomity element rozgrzewki.

Jak widać, zaopatrzenie się w podstawowy ekwipunek boksera nie jest bardzo dużym obciążeniem dla budżetu. Podstawowy zestaw akcesoriów skompletować możesz już za ok. 150 zł. Dla własnego bezpieczeństwa nie rezygnuj z owijek lub szczęk – chociaż one to akurat najtańsza część wyposażenia treningowego. Jeśli planujesz zakup odzieży, zwróć przede wszystkim uwagę na jakość materiału, z której jest wykonana oraz na fason, by nie krępowała ruchów. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w specjalny strój, krótkie spodenki i koszulka na ramiączkach w zupełności wystarczą do domowych treningów.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Artykuły z kategorii Sport i turystyka


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro