Sprytne opakowania prezentów

Nic bardziej nie buduje napięcia w trakcie świąt jak pięknie ozdobione prezenty. Zdarza się nawet, że opakowanie prezentu liczy się bardziej niż jego zawartość. To dzięki niemu nawet skromny upominek staje się czymś wyjątkowym, robiącym ogromne wrażenie. Podpowiadamy, jaki sposób wybrać, aby uzyskać zamierzony efekt.

Karina Mączyńska Karina Mączyńska / 21-11-2014

Zwyczaj pakowania prezentów jest rozpowszechniony i praktykuje się go niemal w każdym domu. Jest to wielka sztuka, która wymaga nie tylko staranności, precyzji, wyobraźni, ale i planowania przestrzennego. Warto ją jednak opanować, chociażby po to, aby zobaczyć radość i uśmiech na twarzy obdarowanej przez nas osoby. Poniżej kilka propozycji, które ułatwią nam efektowne zapakowanie świątecznego prezentu.

Jak zapakować prezent?

Klasycznie – najprostsza metoda, która nie wymaga od nas dużego wysiłku i nakładu pracy. Sprawdza się idealnie w przypadku prezentów o symetrycznym kształcie. Tak naprawdę wystarczy nam tylko ozdobny papier i atłasowe wstążki do przewiązania. Ciekawym pomysłem może się okazać również szary papier. W połączeniu z kolorowymi dodatkami stworzy doskonały duet. Chcąc dodać nieco więcej uroku, warto pomyśleć o własnoręcznie wykonanym bileciku. Jeśli jednak prezent, który kupiliśmy ma nieregularną formę, wtedy możemy wykorzystać kartonowe pudełko, zawijając je w ładny papier.

Ozdobnie – w tym przypadku mamy duże pole do popisu. Na papierowy podkład możemy nakleić nie tylko zwykłe kokardy, ale i sztuczne piórka, koraliki czy nawet plasterki ususzonych pomarańczy. Wszystko zależy od nas samych i naszej kreatywności.

Na cebulkę – polega to na wielokrotnym wkładaniu pudełka w pudełko. Dzięki takiej technice otrzymujemy duży prezent, w którego wnętrzu może się mieścić mały podarunek lub nawet kilka prezentów. Np. bilet na koncert, voucher na zakupy albo biżuteria. Z pewnością samo rozpakowywanie ucieszy obdarowanego.

Na ostatnią chwilę – kiedy nadchodzi odpowiedni moment, aby zająć się pakowaniem prezentów, a okazuje się, że nie mamy w domu żadnych przyborów, które będą przydatne, nie panikujmy. Dobrym pomysłem może się okazać zwykła czarno-biała gazeta. Prezent owiniemy klasycznie, podobnie jak papierem kolorowym, a na wierzch możemy nakleić chociażby kokardę wyciętą z bloku technicznego.

W kształcie cukierka – często dajemy w prezencie maskotki, figurki, wazoniki. Wtedy zawsze zastanawiamy się, jak taki prezent zapakować, by całość ładnie wyglądała. Odpowiednim rozwiązaniem będzie owinięcie dużym kawałkiem papieru, następnie przewiązanie tasiemką lub sznurkiem. Dopełniając całość, warto na wierzch nakleić świąteczne ozdoby, np. wykonane z gipsu.

Praktycznie – jeśli chcemy, aby nasze opakowanie mogło być wykorzystane w późniejszym czasie, warto pomyśleć nad szklanym słojem albo wiklinowym koszem. Pierwszy wariant idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy komuś podarujemy herbatę, własnoręcznie robione słodkości, np. pierniczki, albo nawet pachnące mydełka. Do wiklinowego kosza natomiast możemy włożyć tak naprawdę wszystko, co tylko chcemy, od różnego rodzaju kosmetyków po słodycze, alkohol, a nawet rzeczy kuchenne, talerze czy szklanki. Wystarczy tylko wyłożyć dno naszego kosza ozdobnym materiałem, filcem lub kolorową bibułą, owinąć go przezroczystą folią i przewiązać dużą kokardą.

Większość sklepów, szczególnie w okresie przedświątecznym, oferuje usługę pakowania prezentów. Jest to dobry pomysł, gdyż pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu. Pamiętajmy jednak, że największą radością dla naszych bliskich będzie wykonanie własnoręcznego opakowania, bez względu na jego wartość.

Sprawdź pudełka do pakowania prezentów w Strefie Prezentowej!

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro