Sprawdź swój wybór – porównujemy szkolne piórniki do 50 złotych

Nie powinien być za duży ani za ciężki, by niepotrzebnie nie obciążał plecaka. W środku powinny zmieścić się tylko najpotrzebniejsze przybory szkolne. Jaki piórnik będzie odpowiedni dla twojej pociechy? Przebrnęliśmy przez gąszcz ofert i wybraliśmy warte uwagi modele do 50 złotych.

Katarzyna Białas Katarzyna Białas / 24-11-2016

Piórnik to jeden z najważniejszych szkolnych gadżetów. Każdy go widzi, bo zawsze leży przed uczniem na ławce lub musi go wyciągnąć, by sięgnąć po długopis czy ołówek. Dlatego odpowiedni piórnik powinien być modny i efektowny. Oczywiście jakość wykonania ma tu ogromne znaczenie. Byle jaki szybko się rozleci, puszczą szwy i tyle z niego będzie. Jego wielkość zależy od klasy, w której uczy się nasze dziecko. Młodsi uczniowie noszą ze sobą sporą porcję artykułów szkolnych – kredki, flamastry, pisaki, linijki, gumki, temperówki. By to wszystko się pomieściło, potrzebują większego piórnika. Starsi do szkoły zabierają ze sobą dużo mniej przyborów, więc i piórnik może być mniejszy.

Piórnik tuba

Jednym z popularnych modeli szkolnych piórników jest tradycyjna tuba. Jego największymi atutami jest mała waga oraz pojemność. Najczęściej ma jedną zasuwaną przegrodę, więc wszystko wkłada się bez dzielenia. Do wyboru mamy różne rodzaje tub. Ostatnio modne są modele zdobione, np. z doszytymi kawałkami materiału, imitującymi uszy kota, psa czy pandy. Wzór uzupełniają naniesione na tubę aplikacje pyszczków czy oczu zwierząt. Znajdziemy modele wykonane z włochatego materiału, który ma imitować zwierzęcą sierść. Całość składa się na stylowy i ciekawy szkolny gadżet. Przy wyborze tak minimalistycznego w kształcie piórnika, ogromne znaczenie ma jego wzór. Tutaj panuje gigantyczna swoboda. Kropki, paski, zwierzęta, flagi, asymetryczne wzory, napisy, emotikony. Jest w czym wybierać. Tego typu piórnik bez problemu kupimy już za 10-20 złotych. Będą to modele bez wyposażenia. Nieco droższe są piórniki-tuby podzielone na kilka osobnych komór. Mimo większej pojemności, mają zachowany ergonomiczny kształt, który nie zajmuje dużo miejsca w plecaku. Jedną z wiodących marek tego typu modeli jest Hama. Ich produkty kupimy w cenie 30-50 złotych.

Piórniki rozkładane, jednokomorowe

Jednokomorowe piórniki rozkładane, modele zasuwane na suwak, które mają miejsce na przybory po obydwu stronach. Trudniej będzie wybrać odpowiedni wzór. Poza standardowymi kropkami, kwiatkami, paskami, przebierać możemy między niezliczoną liczbą uśmiechających się do nas postaci z bajek, seriali czy gier komputerowych. W tym sezonie, wśród chłopców popularne są modele z piłkarzami z polskiej reprezentacji. Do wyboru są piórniki pojedyncze bez wyposażenia lub piórniki z wyposażeniem, które od razu możemy włożyć dziecku do plecaka. Decydując się na drugą opcję, pamiętajmy, że dziecko z zawartości piórnika ma korzystać na co dzień w szkole. Dlatego jakość wyposażenia ma ogromne znaczenie. Warte polecenia są piórniki obecnej na rynku od lat marki Herlitz.

Piórniki dwukomorowe

W ofercie sklepów internetowych znajdziemy także piórniki dwukomorowe, w których przybory szkolne możemy układać na czterech ściankach. Zazwyczaj dostaniemy się do nich, odsuwając osobne suwaki. Podobnie, jak w przypadku mniejszych piórników, do wyboru mamy warianty z wyposażeniem i bez wyposażenia. By mieć pewność, że kupimy wytrzymały piórnik, warto zwrócić uwagę na markę. Te warte uwagi firmy, poza Hamą i Herlitzem to: Paso, Derfom czy Starpak. Wszystkie z długą tradycją w branży szkolnej. To istotne tym bardziej, że w drugim wariancie w cenę wliczone są też artykuły szkolne. Przed ich zakupem zastanówmy się czy nasza pociecha będzie korzystała ze wszystkich przyborów, jakie się do niego zmieszczą. By nie skończyło się na tym, że będzie on dla niej jedynie niepotrzebnym obciążeniem.

Wybierając piórnik dla swojej pociechy, nie zapomnijmy uwzględnić obowiązujących trendów. To bardzo istotne, bowiem dzieci traktują go jak ważny gadżet, nie tylko pojemnik na przybory szkolne. By posłużył dziecku przez cały rok, istotna jest też jakość wykonania. Jeśli nie wiemy, jak to sprawdzić, po prostu wybierzmy sprawdzone marki, które od lat są obecne na rynku.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro