Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę
Zdaniem eksperta

Sportowe kaski motocyklowe

Sportowe kaski motocyklowe są dedykowane dla motocyklistów mających maszyny typu naked i sport. Cechują się one lekkością, bardzo dobrą wentylacją i nieprzeciętnym wyglądem skorupy. Dają komfort w połączeniu z najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Przedstawiamy pięć najciekawszych kasków sportowych.

Adrian Raszkowski
Adrian Raszkowski 18-03-2020

Czas czytania: 7 min

FacebookTwitter
zamknij

Sportowe kaski motocyklowe

Kask sportowy należy do grupy kasków integralnych. Cechuje się lekkością i prostotą wykonania. Nie ma otwieranego elementu szczękowego. Jego zalety to bardzo wydajna wentylacja i szerokie pole widzenia.

Kask sportowy ma za zadanie chronić głowę motocyklisty w jak najbardziej efektywny sposób. Dlatego poleca się wybierać kaski wykonane z materiałów poliwęglanowych lub multikompozytowych. Skorupa kasku poliwęglanowego lub multikompozytowego charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia i przetarcia. Jest również bardziej elastyczna. Dzięki temu skuteczniej pochłania energię uderzenia podczas mocnego kontaktu z podłożem.

Opisywane rodzaje skorup są znacznie lżejsze od mniej bezpiecznych konstrukcji z ABS-u (termoplast – plastik). Nie zaleca się wybierania kasków zrobionych z materiału ABS. Tego typu konstrukcja nie należy do najbezpieczniejszych – nie jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć głowy przy niespodziewanym upadku, czym podnosi ryzyko urazu.

Skorupa kasku sportowego ma kształt aerodynamiczny. Opływowy wygląd pozwala na zredukowanie oporu wiatru towarzyszącego bardziej dynamicznej jeździe. Ma to duże znaczenie podczas pochylonej jazdy na motocyklu sportowym lub typu naked. Opływowy kształt redukuje turbulencje, zapobiegając powstawaniu drgań kasku na głowie. Ma to duże znaczenie podczas poruszania się z wyższą prędkością. Aerodynamika kasku jest tak samo ważna, jak jego wentylacja. Odpowiednio zaprojektowana wentylacja pozwala na dynamiczną i efektywną cyrkulację powietrza wewnątrz kasku. Szybka wymiana ciepła w środku zapobiega przegrzewaniu się głowy podczas jazdy w wysokich temperaturach. Poza tym powietrze, przepływając przez środek kasku, stabilizuje całość na głowie. W efekcie kask zachowuje się stabilnie przy każdej prędkości.

Kask sportowy może mieć również blendę przeciwsłoneczną. Tego typu kaski wybierane są w większości na motocykle sportowo-turystyczne. Blenda pozwala cieszyć się jazdą w słoneczną pogodę. Chroni oczy przed rażącym słońcem i pozwala ograniczyć zmęczenie podczas długotrwałej jazdy pod słońce.

Sportowe modele mają duży i szeroki wizjer. Pole widzenia w kasku sportowym ma szczególne znaczenie. Im większy wizjer, tym więcej jesteśmy w stanie zauważyć podczas jazdy po drogach publicznych. Wizjer jest również wyższy od tych, które możemy spotkać w kaskach szczękowych. Duża wysokość szyby pozwala bezpieczniej podróżować jednośladem o pochylonej pozycji jazdy. Wówczas pochylając się na motocyklu, mamy możliwość obserwacji całego otoczenia przed nami.

Większość sportowych modeli ma najbezpieczniejsze zapięcie, oparte na rozwiązaniu o nazwie „double D”. System DD jest lekki, prosty i bardzo mocny. Jego zapięcie polega na zaciśnięcu paska przewleczonego przez dwie klamry. Ciekawostką jest fakt, że jest to jedyne dopuszczalne zapięcie na torach wyścigowych. Świadczy to o jego wysokim bezpieczeństwie. Poniżej przedstawiamy pięć najciekawszych modeli kasków sportowych.

Shoei NXR

shoei n xr

Shoei NXR to numer jeden wśród sportowych kasków integralnych. Jest synonimem najwyższej jakości wykonania w połączeniu z bezpieczeństwem. Zrobiony jest z pięciowarstwowego multikompozytu na bazie włókien węglowych, organicznych i szklanych o nazwie AIM. Ma bardzo małą i lekką skorupę oferowaną w czterech rozmiarach. Niewielkie gabaryty i niska masa pozwalają wygodnie i bezpiecznie poruszać się na motocyklu sportowym lub typu naked. Kask wyposażony jest w duży wizjer poliwęglanowy o nazwie CWR-1. W pudełku z kaskiem znajdziemy również pinlocka. Jest to dodatkowa cienka szyba doczepiana do wnętrza wizjera. Zapobiega parowaniu szyby przy niskich temperaturach lub dużej wilgotności powietrza. Shoei ma bezpieczne zapięcie DD i w pełni wyjmowane wnętrze. Wentylacja kasku należy do bardzo wydajnych. Specjalnie opracowane kanały wentylacyjne w szybki i efektywny sposób cyrkulują powietrze wewnątrz skorupy. Dzięki temu mamy możliwość komfortowego podróżowania motocyklem w ciepłe dni. NXR jest oferowany w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych.

HJC R-PHA11

  1. h jc r ph a11
  2. ty h jc r ph a11
  1. h jc r ph a11
  2. ty h jc r ph a11

HJC R-PHA11 to jeden z najbardziej popularnych i najbezpieczniejszych kasków na rynku. Jest wykonany z zaawansowanego materiału multikompozytowego o nazwie P.I.M.+, który składa się z sześciu warstw materiałów kompozytowych (włókno węglowe, szklane, organiczne, aramidowe). Dzięki temu kask jest niezwykle lekki i bezpieczny. Jego szyba spoczywa na mocnym mechanizmie dociskowym z dodatkową blokadą zamknięcia na froncie. W zestawie znajduje się również pinlock. Kask R-PHA11 ma bardzo wydajną wentylację, opartą na czterech wlotach na froncie i dwóch wylotach z tyłu. Dla lepszej aerodynamiki zastosowano specjalny spojler stabilizujący kask podczas pochylonej jazdy. Model wyposażony jest w zapięcie DD. Występuje w bardzo wielu niezwykle ciekawych malowaniach.

Nolan N87

  1. nolan n87
  2. blenda nolan n87
  1. nolan n87
  2. blenda nolan n87

Nolan N87 to bardzo ciekawa propozycja sportowego kasku integralnego z blendą. Omawiany model ma duży wizjer poliwęglanowy, wyposażony fabrycznie w nieparującą szybę pinlock. Jego skorupa to poliwęglanowe tworzywo o nazwie Lexan. Cechuje się dużą elastycznością, lekkością i wytrzymałością. Wentylacja kasku jest bardzo wydajna za sprawą trzech dużych wlotów na froncie, dzięki czemu mamy możliwość komfortowego podróżowania nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Kask ma wyjmowane do prania wnętrze i jest przystosowany do jazdy w okularach korekcyjnych. Blenda przeciwsłoneczna jest duża i zasłania cały obszar przed oczami. Regulowana jest za pomocą wygodnego suwadła na bocznej części skorupy. N87 występuje w kilku ciekawych malowaniach.

Scorpion EXO-710

scorpion e xo 710

Scorpion EXO-710 to doskonały przykład prostego w budowie, bezpiecznego kasku motocyklowego. Ma on multikompozytową skorupę, składającą się z trzech warstw kompozytów. Duży wizjer ma też pinlocka i jest osadzony na specjalnym mechanizmie dociskowym. Dzięki temu kask jest cichy i szczelny. EXO-710 ma bardzo wydajną wentylację, opartą na czterech wlotach i dwóch wylotach. Wyjmowane wnętrze pozwala dbać o higienę wewnątrz kasku. Omawiany model ma specjalne pompowane poliki, pomagające dopasować kask do twarzy i głowy po założeniu. Zapięcie kasku to najbezpieczniejsze DD. Jest to bezpieczny kask w bardzo rozsądnym budżecie.

Bell Race Star

bell race star

Bell Race Star to zaawansowany kask sportowy klasy premium. Jego skorupa jest wykonana z włókna węglowego. Dzięki temu jest on lekki i bardzo bezpieczny. Specjalnie wyprofilowany spojler w tylnej części kasku pozwala na poprawę aerodynamiki podczas jazdy w dużym pochyleniu. Kask ma bardzo szeroki i wysoki wizjer w technologii Panovision. Wentylacja kasku jest niezwykle efektowna i dynamiczna. Pasuje on idealnie do maszyn sportowych. Jest oferowany w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych.

Przedstawione powyżej kaski integralne sprawdzą się na każdym motocyklu o sportowym zacięciu. Każdy z przedstawionych modeli łączy w sobie wysoki komfort użytkowania, zaawansowane materiały i najwyższe możliwe bezpieczeństwo.

Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro