Solidne blokady rowerowe do 200 zł

Solidne blokady rowerowe do 200 zł

Często można usłyszeć lub przeczytać w fachowej prasie, że nie warto oszczędzać na zakupie blokady rowerowej. Wszyscy eksperci wskazują, że tanie zabezpieczenia nie spełniają swojej funkcji i w stosunkowo krótkim czasie są łatwe do rozpracowania przez wprawionego złodzieja. Co zrobić, aby rower znaleźć zawsze tam, gdzie go zostawiliśmy? Poza zdrowym rozsądkiem, przyda się odpowiednie zabezpieczenie. Takim niewątpliwie będzie solidna blokada rowerowa.

udostępnij

Karolina BiskupKarolina Biskup / 17-03-2016

System bezpieczeństwa Alarm-IT

Na półkach sklepów z akcesoriami rowerowymi możemy znaleźć wiele różnych zabezpieczeń. Zacznijmy jednak niestandardowo. System bezpieczeństwa Alarm-IT to bowiem zdecydowanie nietypowy model blokady. Czym się charakteryzuje? Jest to połączenie linki zabezpieczającej z urządzeniem odpowiedzialnym za wygenerowanie alarmu. Centralka alarmowa została wykonana z grubej hartowanej stali nierdzewnej, pokrytej chromem. Posiada wbudowaną syrenę alarmową, która generuje sygnał o głośności 120 decybeli. Ten pojawia się w przypadku przerwania tzw. linki antykradzieżowej, która z kolei została wykonana z galwanizowanej stali (takiej samej, jaka jest wykorzystywana w przemyśle lotniczym!). Lina ma długość 1,2 m, co sprawia, że cały system bezpieczeństwa może być wykorzystywany w przypadku nie tylko rowerów, ale i pojazdów o nieco większych gabarytach, jak motocykle czy skutery wodne.

U-lock Kryptonite Evolution Series 4 STD

Zabezpieczenia typu u-lock uważane są za jedne z najlepszych blokad rowerowych. Pałąk o średnicy 14 mm został wykonany z wyjątkowo grubej stali. Dzięki temu jest gotowy, by stawić czoło pospolitym nożycom, używanym przez złodziei. Sam zamek, będący konstrukcją dwuryglową, został umieszczony w centralnym punkcie poprzeczki, dzięki czemu jego podważenie jest praktycznie niemożliwe. Producent dostarcza trzy klucze, z czego jeden został również wyposażony w praktyczną diodę led. Ponadto w zestawie znajduje się mocowanie flexframe. Ten typ mocowania sprawia, że blokadę można w krótkim czasie przypiąć do ramy każdego roweru. Warto wiedzieć o tym, że firma Kryptonite stworzyła własną skalę solidności zabezpieczeń. Model Evolution Series 4 STD otrzymał w niej aż 8 na 10 punktów, co świadczy o wyjątkowej jakości tej blokady i ma szansę przekonać nawet najbardziej nieufne osoby.

Zapięcie u-lock Onguard Brute 8001

Wyjątkowo solidne zabezpieczenie w sprawdzonej formie – taka właśnie jest blokada Onguard Brute 8001. Hartowana stal o średnicy 16,8 mm, z której został wykonany ten u-lock, gwarantuje jednośladowi ochronę przed próbami kradzieży. Ponadto, blokada zaopatrzona jest w kłódkę, która posiada podwójne rygle. Takie wykonanie blokady sprawia, że jest ona odporna na cięcie i piłowanie. Sam producent określił skuteczność zabezpieczenia przed kradzieżą na 97 punktów (na 100 możliwych). W zestawie z blokadą znajdziemy też praktyczne mocowanie do roweru oraz pięć kluczy, w tym jeden z diodą led.

Blokada rowerowa u-lock Abus Granit 460

Wysokiej jakości zabezpieczenie rowerowe w kształcie popularnego u-locka doskonale sprawdzi się przy ochronie roweru przed potencjalnym złodziejem. Pałąk o parabolicznym kształcie ma średnicę 12 mm i jest wysoki na 230 mm, dzięki czemu rower można z łatwością przymocować w trudniej dostępnych miejscach. Cała konstrukcja została wykonana ze specjalnej stali, która ma przeciwdziałać próbom kradzieży. Producent określił skuteczność zabezpieczenia na 9 w 15-stopniowej skali. Blokadę Abus Granit 460 zaliczyć więc można do sprzętów najwyższej klasy.

Składane zapięcie rowerowe Kellys Tough

W tym przypadku mamy do czynienia z niecodziennym podejściem do kwestii budowy zabezpieczenia rowerowego. Z wyglądu Kellys Tough może przypominać bowiem… zestaw kluczy rowerowych. Nic bardziej mylnego – to wyjątkowo poręczna składana blokada. To idealne rozwiązanie dla osób, którym standardowe zabezpieczenia nie przypadły do gustu. Typowa linka antykradzieżowa może nie budzić ich zaufania, z kolei u-lock nie tylko sporo waży, ale i zajmuje trochę miejsca. Natomiast zapięcie rowerowe Kellys Tough za sprawą swojej budowy jest wyjątkowo poręczne, gdyż zajmuje zaledwie 20 cm. Po rozłożeniu sześciu segmentów zapięcie jest natomiast długie na 86 cm. Wykonane zostało z wyjątkowej stali odpornej na cięcia, a zamek posiada solidny bęben systemu Ultra B-Cylinder.

Zobacz również - Zabezpieczenia roweru – selekcja modeli

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro