Solarne urządzenia codziennego użytku

Nareszcie zawitało do nas lato, którego najjaśniejszym punktem jest niewątpliwie słońce. Oprócz właściwości opalających i korzystnego wpływu na samopoczucie ma ono także tą właściwość, której na co dzień nie dostrzegamy. Może stanowić źródło zasilania małych oraz większych przedmiotów.

Joanna Kopeć Joanna Kopeć / 21-07-2016

Gadżeciarze szaleją na nich punkcie. Dzieci świetnie się bawią. Okazuje się jednak, że małe gadżety zasilane energią słoneczną mogą być naprawdę przydatne w życiu codziennym, ale przede wszystkim w pracy i w podróży. Tego lata bądź eko i zobacz, jak wygodne i przyjazne może być korzystanie z solarnych gadżetów.

Lampki

Na wstępie musimy przyznać, że używanie lampki wtedy, kiedy na zewnątrz świeci słońce nie ma najmniejszego sensu. Sensowne za to wydaje się naładowanie jej energią słoneczną, aby później wykorzystać przy porządkach w piwnicy, garażu lub wieczorem, podczas nauki i pracy. Ładowanie takiej lampki trwa maksymalnie kilka godzin, więc nie jest to ekstremalnie długi proces. Mając w perspektywie nawet nieplanowany wyjazd pod namiot, można przygotować się do niego bardzo szybko. Lampki podróżne to nie wszystko, ponieważ istnieją jeszcze ogrodowe lampy solarne, które dzięki ciągłemu kontaktowi ze słońcem nigdy nie będą rozładowane, a ty możesz cieszyć się ich światłem przez całą noc.

Zabawki

Gadżety nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla dorosłych mężczyzn, prześcigających się między sobą w tym, który z nich kupi bardziej oryginalną zabawkę. Produkowane są one również dla dzieci, aby już od najmłodszych lat uczyć je, w jaki sposób można wykorzystywać naturalne źródła energii i dbać o Ziemię. Małe autkasolarne, czy śmieszne, tańczące kwiatkiucieszą niejedno dziecko. Zaletą takich solarnych zabawek jest fakt, że nie potrzebujesz do nich baterii, ponieważ zasilane są one wyłącznie energią słoneczną. W prosty sposób oszczędzasz pieniądze i dbasz o środowisko.

Stan baterii: 5%

Szaleństwo. Strach. Niepewność. Co teraz? Chyba każdy z nas był w życiu w sytuacji, kiedy telefon zawiódł w bardzo ważnym momencie. Aby zażegnać ten kryzys wyciągamy ładowarkę i… A co zrobić, kiedy w pobliżu nie ma gniazdka? Zacząć panikować? Na pewno nie. Z opresji uratuje nas powerbanklub inaczej ładowarka zasilana energią słoneczną. To niezwykle przydatny gadżet dla osób, będących w ciągłym ruchu lub planujących dłuższy wypoczynek na świeżym powietrzu. Piękny, estetyczny i poręczny.

Dla ochłody

Gadżetem ogromnie oryginalnym i wymagającym dużo dystansu do siebie jest solarna czapka z wiatraczkiem, napędzanym energią słoneczną. To bardzo przydatny gadżet zwłaszcza podczas ogromnych upałów, kiedy w autobusie zawodzi klimatyzacja, a na chodniku panuje temperatura 40˚C. Podobnymi do czapek gadżetami są oczywiście przenośne wiatraczki solarne, które trzymane w ręce chłodzą ciało podczas nawet największych upałów, jednocześnie ładując się na słońcu.

Elektronika

Komputerowi maniacy z pewnością znają zastosowania paneli solarnych w komputerowych akcesoriach. Trzeba przyznać, że akcesoria te są tak przydatne w korzystaniu z komputerów, że powinny one być znane także przeciętnemu użytkownikowi. Klawiaturyi myszki solarne są przede wszystkim bezprzewodowe. Zwłaszcza podczas upałów oszczędzaj prąd, poprzez zastosowanie właśnie tego typu rozwiązań. Ich zaletą jest duży akumulator, który pozwala cieszyć się sprzętem nawet przez kilkanaście godzin lub dłużej, jeśli światło słoneczne pada na panel przez cały czas.Akcesoria solarne są przydatne przede wszystkim latem, a w przypadku tych ogrodowych – również cały rok. Korzystanie z nich jest bardzo wygodne, jednak należy pamiętać, że naładowana do pełni bateria nie wystarczy na tak długo, jak baterie w laptopach czy komórkach. To jedynie gadżet, który może pomóc w rozwiązaniu kryzysowej sytuacji i – o ile akumulator nie jest bardzo pojemny (3000 mAh i więcej) – posłuży on przez kilka godzin.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro