Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Sokowirówki do 400 zł – co wybrać?

Pyszny sok ze świeżych owoców z pewnością smakuje lepiej i jest o wiele zdrowszy niż soki w kartonach ze sklepowej półki. Niestety, zrobienie takiego soku nie jest proste, co skutecznie zniechęca potencjalnych smakoszy. Na szczęście jest rozwiązanie, które niemal całkowicie wyręcza nas w tej czynności. Chodzi oczywiście o sokowirówki. Czy taka przyjemność musi być droga?

Sokowirówki do 400 zł – co wybrać?

Cena sokowirówki a jakość

Oczywiście nie, gdyż podstawowe modele możemy kupić już za nieco ponad 100 zł. Jeśli jednak wymagamy wyższej wydajności i najwyższej jakości końcowego produktu, a jednocześnie zależy nam na urządzeniu trwałym, które posłuży wiele lat, powinniśmy zainwestować nieco więcej. Rozsądnym limitem wydaje się być kwota około 400 zł, która pozwoli zakupić sokowirówkę renomowanej firmy, o wystarczającej mocy i wydajności. W tej cenie możemy się również spodziewać dodatkowego wyposażenia i przydatnych gadżetów.

W naszym zestawieniu zawarliśmy zarówno tradycyjne sokowirówki szybkoobrotowe, jak i modele wolnoobrotowe, zwane również wyciskarkami.

Camry CR 4108

Zaczynamy od sokowirówki wolnoobrotowej marki Camry. Model CR 4108 charakteryzuje się mocą silnika na poziomie 150 W, co pozwala na swobodne wyciskanie soku nawet z dużej ilości owoców. Wolne obroty pozwalają wydobyć z owoców sok najwyższej jakości wraz z miąższem, który jest rozdrabniany w sokowirówkach szybkoobrotowych i trafia do napoju.

Urządzenie wyposażono w dwa osobne pojemniki na sok i miąższ, specjalną szczoteczkę do czyszczenia, zaś sam proces wyciskania soku przebiega sprawnie i dość szybko. Przydatna może się okazać funkcja reverse, która pozwala „cofnąć” niewyciśnięte kawałki owoców. Całość zamknięto w gustownej obudowie w srebrnym kolorze z czarnymi elementami. Cena na Allegro zaczyna się od około 340 zł.

Kalorik FE1000

Kolejną propozycją jest urządzenie marki Kalorik. To również przedstawiciel grupy sokowirówek wolnoobrotowych, które dosłownie i w przenośni wyciskają z owoców wszystko, co najlepsze. Model FE1000 wyposażono w silnik o mocy 200 W, który zapewni wysoką wydajność i dostarczy odpowiedniej mocy w każdej chwili. Wyższa moc silnika to cichsza praca oraz mniejsze drgania. W tym przypadku mamy do czynienia z obudową w kolorze białym z zielonymi akcentami.

W zestawie – oprócz standardowego wyposażenia w postaci dwóch pojemników na sok i miąższ oraz szczoteczki do czyszczenia – znajdziemy dwa wymienne sitka o różnej wielkości oczek i praktyczną szatkownicę do owoców. Cena? Oscyluje w granicach 400 zł.

Philips HR1855

Model HR1855 marki Philips jest przedstawicielem sokowirówek wysokoobrotowych, czego dowodem może być silnik o wysokiej mocy aż 700 W. To propozycja dla tych, którzy mają mało czasu, nie chcą problemów z miąższem, zaś efektem szybkiej pracy ma być pyszny i pożywny sok. Co więcej, duży otwór na owoce i warzywa o średnicy aż 75 mm sprawia, że możemy wrzucać produkty w całości, bez konieczności ich wcześniejszego pocięcia na kawałki. Na uwagę zasługuje system odprowadzania nadmiaru miąższu, który jest umieszczony w jednym pojemniku.

Prosta obsługa, łatwe czyszczenie i wysoka wydajność to podstawowe zalety tego modelu. Wszystko zostało zamknięte w bardzo kompaktowej obudowie z przewagą białego koloru oraz akcentów w kilku barwach do wyboru. W zestawie znajdziemy tylko praktyczny dzbanek z miarką. Cena zaczyna się od około 340 zł.

Zelmer ZJE1205

Model ZJE1205 to kolejna propozycja sokowirówek wysokoobrotowych, choć w tym przypadku firma Zelmer zamiast kompaktowych wymiarów oferuje nam sporo dodatków i gadżetów. Po pierwsze – silnik. Co prawda jego moc jest nieco niższa niż u poprzednika – 500 W – jednak możliwość wyboru dwóch prędkości obrotowych oraz funkcja pulsacyjna powinna wynagrodzić ewentualne braki. Po drugie – wyposażenie. O ile firma Philips postanowiła trafić w gusta klienta mającego niewiele miejsca w kuchni, o tyle Zelmer postawił na kompletne wyposażenie i dodatki. Oprócz sokowirówki w zestawie znajdziemy kubek miksujący, malakser, specjalny nóż tnący, dwustronną tarczę ze stali nierdzewnej, praktyczny popychacz produktów, młynek udarowy, pojemnik na sok z separatorem piany oraz szczotkę do czyszczenia.

Jak widać, w tym przypadku możliwość wyciskania soków to tylko jedna z wielu funkcji. Całość zamknięto w gustownej, czarnej obudowie ze srebrnymi akcentami. Cena na Allegro zaczyna się od około 350 zł.

Severin ES 3567

Z marką Severin wracamy do sokowirówek wolnoobrotowych. Na pierwszy rzut oka model ES 3567 przypomina nieco tradycyjną maszynkę do mięsa i – prawdę mówiąc – działa na podobnych zasadach. Silnik o mocy 150 W napędza specjalną spiralę, która obracając się z prędkością 105 obr./min, wyciska sok z owoców, warzyw lub ziół. Sok jest przekazywany do specjalnego pojemnika z separatorem o pojemności 950 ml, podobną pojemność ma pojemnik na miąższ.

Producent zdecydował się na białą obudowę z elementami w kolorze zielonym, funkcję biegu wstecznego oraz antypoślizgowe nóżki. Niestety, w zestawie nie znajdziemy żadnych praktycznych dodatków. Cena na Allegro to około 380 zł.

Sok na szybko czy bez pośpiechu?

Teoretycznie wybór w głównej mierze ogranicza się do decyzji, czy chcemy sokowirówkę, czy wyciskarkę do soku. Największą zaletą sokowirówek jest szybkość przygotowywania napoju nawet w dużych ilościach, jak również niewielka ilość produktu ubocznego w postaci miąższu.

Niestety, jakość takiego soku jest o wiele niższa niż w przypadku urządzenia wolnoobrotowego, tzw. wyciskarki. Urządzenia tego typu pracują wolniej, ale zapewniają sok najwyższej jakości, pełen witamin i minerałów. Jednak czas potrzebny na wytworzenie około 1 litra soku nierzadko przekracza kilka minut.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro