Sofy w nietypowych kolorach

Popularnym wyborem podczas meblowania mieszkania są kolory, które nie dominują we wnętrzu i dają się łatwo „oswoić”. Wybierając sofę, często decydujemy się na odcienie brązu, szarości czy granatu, bo wydają się nam praktyczne i uniwersalne. A może by tak zdobyć się na odwagę i odważnie wybrać sofę w nietypowym kolorze? Czy będzie to dobra decyzja?

Monika Jagło Monika Jagło / 05-04-2016 / aktualizacja: 04-09-2017

Żaden salon nie obędzie się bez wygodnej kanapy. Kanapy o miękkich siedzeniach, która zaprasza, by komfortowo się rozsiąść i z przyjemnością delektować się wolnym czasem. Taka kanapa to nierzadko jeden z ulubionych mebli w domu. Chętnie do niej wracamy, by poleniuchować, odpocząć z książką w ręku, otulić kocem i dać się porwać fabule filmu lub po prostu na chwilę odetchnąć. Meblując mieszkanie, często myślimy praktycznie i wybieramy meble, które mają służyć długie lata i się nie brudzić. Nic dziwnego, że najpopularniejszym wyborem są wtedy szarobure tapicerki, dla których czas jest łaskawszy, a plamy jakoś giną na tle gęstego wzoru. Jeśli jednak macie w sobie odrobinę odwagi i apetytu na ciekawe wnętrze, postawcie na nietypowe kolory. Dlaczego? Sofa w odważnym kolorze automatycznie staje się główną bohaterką wnętrza, a całość od razu nabiera charakteru i przestaje być szablonowa.

Potęga koloru

zolta kanapa

Sofy w nietypowych, odważnych kolorach są sprawdzonym sposobem na wykreowanie ciekawego wnętrza. Z zasady jest to główny mebel w salonie, na którym koncentruje się uwaga mieszkańców, którzy siłą rzeczy „grawitują” do niej w każdej wolnej chwili. Wybranie zdecydowanego koloru dodatkowo koncentruje uwagę na sofie i podporządkowuje jej resztę otoczenia. To dobry zabieg również w pokojach o stonowanej kolorystyce i prostym wystroju, którym być może brakuje charakteru. Poprzez wyeksponowanie sofy pomieszczenie automatycznie nabiera stylu. W takim nieskomplikowanym wnętrzu żółta sofa dopieszczona zestawem dekoracyjnych poduszek w różnych rozmiarach będzie przyciągać uwagę i emanować pozytywną energią. Wykroczenie poza typowe ramy, jakim jest wybór stonowanych, ciemnych kolorów, otwiera drogę do interesujących pomysłów w wystroju wnętrz i czasem naprawdę warto wybrać coś nietypowego.

Styl rządzi

Sofy w nietypowych kolorach są świetnym uzupełnieniem pokojów dla dzieci. Bardzo często rodzice decydują się na urządzenie przestrzeni dla dziecka w konkretnym stylu. W przypadku dziewczynek są to nierzadko pokoje nawiązujące do baśni i księżniczek, a dla chłopców wybierane są style marynarskie, safari lub przywodzące na myśl różnego rodzaju podróże i odkrycia. Świetnym dodatkiem do takich wnętrz jest właśnie rozkładana sofa z funkcją spania, która za dnia zapewnia wygodne miejsce do siedzenia i zabaw. Koniecznie w nietypowym, bo innym niż brąz czy grafit, kolorze! Różowe sofy w pokojach dla dziewczynek cieszą oko pozytywną, dziewczęcą energią, a u chłopców sprawdzają się sofy w odcieniach zieleni czy niebieskie.

Mocne wrażenie

Meble wypoczynkowe, których dobrym przykładem jest sofa, powinny spełniać nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim estetyczną. Bardzo często są to meble o charakterze reprezentacyjnym, których zadaniem jest świetnie wyglądać i współgrać z ogólną estetyką wnętrza. Współgrać nie zawsze oznacza stapiać się z resztą. Oczywiście, jeśli zamiarem jest uzyskanie stonowanego wnętrza o spokojnym charakterze, sofy o nienarzucających się kolorach będą doskonałym wyborem. Jeśli przyjdzie nam ochota ożywić pokój, wystarczy wtedy kolorowy pled, narzuta czy poduszki, by całkowicie odmienić jego wygląd. Jeśli jednak marzy nam się wystrój nieszablonowy, sofa o zdecydowanej, odważnej i być może nietypowej barwie będzie strzałem w dziesiątkę.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro