Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii – Mikołaj Buczak — recenzja książki

To nie jest dobry czas na podróże, ale… to świetny moment, by czytać o ciekawych miejscach i gromadzić podróżnicze inspiracje oraz poszerzać wiedzę o miejscach, które mogą się stać celem urlopu w bardziej sprzyjających warunkach. „Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” Mikołaja Buczaka w tym pomoże.

Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii – Mikołaj Buczak — recenzja książki

Ocena użytkowników Allegro

Mikołaj Buczak, specjalista od Hiszpanii

Mikołaj Buczak jest filologiem, lektorem języka hiszpańskiego oraz niderlandzkiego, a co ważne dla nas, czytelników, jest ogromnym miłośnikiem Hiszpanii i niejeden zakątek tego kraju udało mu się zwiedzić. Miał dwanaście lat, gdy rozpoczęła się jego przygoda z językiem hiszpańskim oraz krajem Cervantesa. „Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii” jest książką napisaną przez pasjonata, a jak wiadomo, takie pozycje czyta się wybornie.

Autor starał się nie powielać tematów, które możecie zaleźć w innych publikacjach na temat Hiszpanii. Celem jego debiutanckiej książki jest pokazanie prawdziwego, różnorodnego i niepozbawionego problemów kraju, wywołanie refleksji w czytelniku, rozprawienie się ze stereotypami. Chce, by czytelnik był świadom nie tylko zalet, ale i wad państwa, które jest celem wielu wakacyjnych wyjazdów (zobacz też: Samochodem do Hiszpanii). I żeby spróbował go nie tylko poznać, ale i zrozumieć.

Conrado Moreno poleca

O „Sobremesie” pozytywnie wyrażają się mieszkający w Polsce, znający nasz język Hiszpanie czy Polacy żyjący na Półwyspie Iberyjskim. Conrado Moreno, chyba najbardziej znany „polski Hiszpan”, mówi o książce Mikołaja Buczaka tak: „Ta książka zabiera mnie do ukochanej Hiszpanii i odsłania jej wielowymiarowość”.

Dla wielbicieli podróży po Europie, miłośników Hiszpanii czy planujących podróż do tego kraju jest to lektura obowiązkowa. A przynajmniej taka, po którą zwyczajnie warto sięgnąć.

„Sobremesa” zmienia spojrzenie na Hiszpanię

Gdybym miała odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie, o czym jest „Sobremesa”, powiedziałabym, że głównie o tym, co turystom z opisywanym krajem kojarzy się mało. A może i wcale. Mikołaj Buczak każe spojrzeć dalej poza zestaw „plaża i słońce” popularyzowany przez biura podróży, rozprawia się ze stereotypami.

Autor mocno podkreśla hiszpańską różnorodność, posiłkując się zarówno statystykami, jak i… dowcipami. Pisze o sjeście, barach, edukacji, turystyce, języku, feminizmie czy tolerancji. Wachlarz zagadnień jest więc szeroki. „Ta książka zmieniła moje patrzenie na ten kraj” — zdradza dziennikarz Jarosław Kuźniar. Sięgnijcie więc po „Sobremesę” i przekonajcie się, czy i Wam się to przytrafi.

Przeczytaj także:

Źródło okładki: wydawnictwopoznanskie.pl
Czy ten artykuł był pomocny?
FacebookTwitter
FacebookTwitter

oferty sponsorowane

Może Cię także zainteresować


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro