Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Smerfy – przegląd zabawek

W 2017 roku rządzą smerfy. Te małe niebieskie stworki wróciły do łask za sprawą kinowej bajki pt. „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”. Każda zabawka z podobizną smerfa jest modna, więc jest w czym wybierać. Nie potrzeba dużo pieniędzy, żeby sprawić dzieciom radość.

Anna Chmielewska Anna Chmielewska / 22-06-2017

Fenomen smerfów

Smerfy są niebieskimi stworzeniami wymyślonymi przez rysownika komiksowego belgijskiego pochodzenia Pierre’a Culliforda, znanego bardziej z pseudonimu Peyo. W Polsce smerfy rozpoczęły swoją karierę w 1987 roku za sprawą emitowanego w telewizji serialu. Animowana wersja odżyła w roku 2017 dzięki wprowadzonej do kin bajce „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”. Jest w niej wszystko to, co być powinno, czyli wioska smerfów, Papa Smerf, Smerfetka, czarodziej Gargamel czy kot Klakier.

Kolekcjonowanie smerfów

Wraz z wchodzeniem do kin nowej bajki rusza zazwyczaj ruch kolekcjonerski. Modne staje się wszystko to, co jest opatrzone aktualnym motywem bajkowym, począwszy od odzieży, przez wszelkiego rodzaju zabawki, kończąc na produktach spożywczych. Moda trafia wtedy na podatny grunt dziecięcej aktywności, jaką jest kolekcjonowanie. Zdecydowanie sprzyja temu przebywanie w grupie rówieśników, m.in. w przedszkolu czy szkole. Naturalne jest, że dzieci chcą mieć to, co zobaczą u swoich kolegów i koleżanek.

Kolekcjonowanie jest ciekawym pomysłem na dziecięce hobby. Dzieci lubią zbierać przedmioty, które przypadają im do gustu, a tym bardziej takie, które są gromadzone przez znane im osoby. Poza tym tam, gdzie obecne jest kolekcjonowanie, obowiązkowo pojawia się wymienianie się. Na wagę złota są wtedy figurki, naklejki czy karty, które nie tylko można pokazać rówieśnikom, ale również mogą posłużyć w transakcjach wymiennych. Tym samym jest to ważny argument dla rodziców – kupowanie przedmiotów modnych, żeby ich dziecko miało z kolegami wspólne tematy i nie było wyizolowane z grupy.

Zalety zbierania hit zabawek

Największą zaletą jest samo kolekcjonowanie i korzyści z tego wynikające:

 1. Ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.
 2. Dbanie o właściwe przechowywanie, segregowanie i porządkowanie zdobyczy – świetnie sprawdzą się albumy kolekcjonerskie.
 3. Rozmawianie i nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi.
 4. Uczenie się dokonywania wymiany.
 5. Pobudzanie zainteresowań.

Gromadzenie hit zabawek jest nie tylko zbieractwem. Każda kolekcja jest dla dziecka bardzo ważna, a kolejny „eksponat” wzbudza wiele radości.

Smerfy – hit zabawki

Takich hit zabawek może być dużo. Liczy się wszystko to, co zostało opatrzone podobizną modnego ulubieńca:

 1. Brelok – nie dość, że brelok przedstawia ulubioną postać bajkową, to jeszcze dzięki zawieszce można go przypiąć, np. do plecaka czy do bluzy.
 2. Domek Smerfów – prawie 20-centrymetrowy domek z figurkami Gargamela, Klakiera i Papy Smerfa. Bardzo przypomina ten z bajki – grzybek z kapeluszem, z otwieranymi drzwiami oraz oknem z oknem z okiennicami.
 3. Klocki Mega Bloks – 29 elementów. Dwie wersje zestawów klocków: wyścig samochodami lub budowa placu zabaw. Dla dzieci powyżej 4. roku życia.
 4. Maskotki – do wyboru wielu ulubieńców, m.in. Papa Smerf, Zgrywus, Osiłek, Ważniak, Smerfetka i Smerfuś.
 5. Puzzle.
 6. Pieczątki – dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zestawy są wyposażone również w gąbeczkę z tuszem.

Hit zabawki mają to do siebie, że moda na nie prędzej czy później mija (zwykle dzieje się to dość szybko). Niemniej radość dziecka przez czas trwania fascynacji jest bezcenna.