Smartwatche z pulsometrami idealne dla aktywnych

Nie da się ukryć, że smartwatche z wbudowanymi pulsometrami są przeznaczone głównie dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia lub chociaż od czasu do czasu uprawiają wysiłek fizyczny. Oferta inteligentnych zegarków jest bardzo bogata. Jak znaleźć właściwy, koniecznie z wbudowanym miernikiem tętna? W tym poradniku postaram się wam polecić kilka smartwatchów, które mają pulsometr.

Piotr Pesta Piotr Pesta / 10-08-2016

LG Watch Urbane 2nd Edition

Jako pierwszy chcę wam polecić jeden z najnowszych inteligentnych zegarków firmy LG, model Watch Urbane 2nd Edition. Jest to smartwatch, który dzięki pulsometrowi pozwala na monitorowanie naszego tętna, a co za tym idzie – np. postępów w bieganiu. Watch Urbane 2nd Edition pozornie wygląda jak zwykły zegarek, ale dzięki systemowi Android Wear możemy instalować na nim przeróżne aplikacje, które diametralnie zwiększają jego funkcjonalność.

Jakby tego było mało, zegarek jest opatrzony certyfikatem IP67, który świadczy o jego wodoszczelności (zanurzenie do 1 metra na maksymalnie 30 minut). W kwestii czysto technicznej mamy tu 1,38-calowy ekran P-OLED, 4-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci wewnętrznej i 768 MB RAM. Jest nawet Wi-Fi, NFC i GPS. Bateria to w tym przypadku ogniwo o pojemności 570 mAh, które według producenta starcza na ok. 60 godzin użytkowania. Cena LG Watch Urbane 2nd Edition to ok. 1900 zł.

Apple Watch Sport

Apple także ma w swojej ofercie inteligentny zegarek z pulsometrem. Model Watch Sport występuje w dwóch wersjach – 38 mm i 42 mm. Różnią się one między sobą nie tylko wymiarami, ale i przekątną ekranu (1,65 i 1,5 cala). Większy model ma też bardziej pojemną baterię (250 mAh), która starcza na ok. 22 godziny użytkowania. Reszta parametrów Apple Watch Sport obejmuje 8 GB pamięci na dane, 512 MB RAM, procesor Apple S1 i szereg czujników, w skład których wchodzi pulsometr. Nie zabrakło tu Wi-Fi oraz NFC. Watch Sport jest wodoszczelny, o czym świadczy certyfikat IPX7. Zegarek działa pod kontrolą systemu watchOS, a jego cena wynosi ok. 1600 zł.

Samsung Gear S2 Classic

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć zegarka koreańskiego potentata w dziedzinie urządzeń mobilnych, firmy Samsung. Model Samsung Gear S2 Classic to jeden z najnowszych przedstawianych w tym poradniku zegarków. Rzecz jasna ma on pulsometr, ale jako system operacyjny zastosowano tutaj modyfikację Tizen OS. Jak nazwa może wskazywać, smartwatch swoim wyglądem do złudzenia przypomina klasyczny zegarek, co jest dużym plusem. Poza tym znajdziemy tu 1,2-calowy ekran, 2-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci użytkownika, 512 MB RAM, a także Wi-Fi oraz NFC. Co z baterią? Ta ma pojemność 300 mAh i według producenta wystarcza na ok. 48 godzin użytkowania.

Mocnym punktem tego sprzętu jest wodoszczelność, a konkretnie certyfikat IP68, świadczący o tym, że zegarek wytrzymuje zanurzenie w 1,5-metrowej wodzie na czas 30 minut. Co z ceną? Ta wynosi 1250–1700 zł.

Motorola Moto 360 2nd generation

Szukając inteligentnego zegarka z pulsometrem, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na Moto 360 2nd generation. Podobnie jak smartwatch Apple, także i ten występuje w dwóch wielkościach – 46 mm oraz 42 mm. Wiąże się to oczywiście z wielkością ekranu i akumulatora. Większa wersja ma baterię 400 mAh (do 48 godzin na jednym ładowaniu), a mniejsza – 300 mAh (do 36 godzin działania). Różne są też przekątne ekranów – 1,56 oraz 1,37 cala. Moto 360 2nd generation działa w oparciu o system Android Wear, jest wodoszczelny (certyfikat IP67), ma 512 MB RAM, Wi-Fi i 4 GB pamięci na dane. Wygląd tego smartwatcha jest klasyczny, więc do złudzenia przypomina zwykły okrągły zegarek. Cena, w zależności od wielkości, wynosi od 1200 do 1500 zł.

Huawei Watch

Na koniec zostawiłem produkt chińskiego producenta, firmy Huawei. Podobnie jak większość przedstawianych tutaj zegarków, działa on w oparciu o Android Wear. Rzecz jasna nie zabrakło pulsometru pozwalającego na monitorowanie tętna. Parametry smartwatcha są nader imponujące, bo obejmują 4-rdzeniowy procesor, 4 GB pamięci wewnętrznej, 512 MB RAM, Wi-Fi oraz 1,4-calowy ekran. Dzięki designowi do złudzenia przypomina zwykły zegarek, a dzięki certyfikatowi IP67 możemy być spokojni o jego wodoszczelność. Nie powinniście się także martwić o baterię, ponieważ ogniwo 300 mAh wystarcza na ok. 48-godzinne działanie, bez konieczności doładowywania. Cena smartwatcha Huawei to ok. 1600–1900 zł.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro