Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Smartwatche, które najbardziej przypominają tradycyjne zegarki

Inteligentne zegarki to urządzenia elektroniczne przypominające pod względem specyfikacji smartfony, które zamiast nosić w kieszeni, zakłada się na nadgarstek. Nie wszystkie wyglądają jednak jak gadżet komunijny sprzed kilkunastu lat. Przedstawiamy kilka smartwatchy, które przypominają klasyczne zegarki.

Smartwatche, które najbardziej przypominają tradycyjne zegarki

Większość dostępnych w sprzedaży inteligentnych zegarków nie wygląda zachęcająco. Duże obudowy, prostokątne ekrany i paski słabej jakości sprawiają, że produkty te trudno traktować jako elementy ubioru. Są to raczej zaprojektowane bez smaku gadżety. Na szczęście nie wszystkie produkty tej kategorii są miniaturkami telefonów komórkowych, a niektóre ze smartwatchy wyglądają naprawdę stylowo.

Motorola Moto 360

Jednym z ładniejszych urządzeń tej kategorii jest jeden z pierwszych zegarków pracujących pod kontrolą systemu Android Wear. Na pierwszy rzut oka można się nie zorientować, że to zegarek z własnym procesorem i pamięcią. Dzięki okrągłej tarczy Motorola Moto 360 dość dobrze imituje prawdziwy zegarek.

Cogito Classic

Smartwatch Cogito to niezbyt droga propozycja. Urządzenie potrafi, podobnie jak Pebble, współpracować z telefonami wyposażonymi w system Android i iOS. Ma okrągłą tarczę i na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczny zegarek sportowy. Cogito Classic może odbierać powiadomienia i informować użytkownika o nadchodzących połączeniach, ale nie oferuje tylu funkcji co Apple Watch i zegarki oparte o Android Wear.

Asus Zenwatch

Zegarek Asusa nie ma co prawda okrągłej tarczy, ale producent zadbał o to, by móc uznać go za elegancki. Akcesorium cechuje się bardzo dobrym wykonaniem, a skórzane paski dostępne w zestawie z zegarkiem są bardzo dobrej jakości. Nie jest to może szczyt szyku i dobrego smaku, ale Zenwatch i tak prezentuje się lepiej niż większość urządzeń konkurencji.

Withings

Jedną z firm produkujących smartwatche jest francuskie Withings. Produkty tej firmy mają niewielkie gabaryty i wyglądają bardzo lekko. W zegarku nie znajdzie się niestety zbyt wiele funkcji „smart”. Urządzenie pokazuje co prawda na analogowej tarczy liczbę wykonanych przez użytkownika kroków i ma funkcję rejestrowania aktywności podczas snu, ale dokładne dane zebrane przez zegarek trzeba oglądać na smartfonie.

Garmin Fenix 3

Zegarki takich firm jak Garmin należą do kategorii sportowych, które mają pomagać podczas treningów. Ze względu na dużą liczbę wykorzystanych w nich czujników są one zwykle duże i rzucają się w oczy. Garmin Fenix 3 nie jest co prawda najbardziej dyskretnym inteligentnym zegarkiem na rynku, ale – biorąc pod uwagę konkurencję – wśród zegarków sportowych nie wygląda on źle.Zegarki traktowane są przez wiele osób jako dodatek do ubioru. Dla mężczyzn to zresztą najczęściej jedyna biżuteria, jaką mogą założyć. Producenci powinni zaproponować takim potencjalnym klientom coś wyglądającego schludnie i elegancko.Niestety, większość smartwatchy to urządzenia stworzone przez inżynierów, a nie projektantów znających się na modzie. Na szczęście jest przynajmniej kilka modeli, które można założyć nawet na uroczystą okazję wymagającą odświętnego stroju.

Czy ten artykuł był pomocny?

Artykuły z kategorii Elektronika


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro