Smartwatche dla dzieci

Większość osób interesujących się nowinkami technologicznymi zapewne chciałaby wejść w posiadanie smartwatcha. Te ultranowoczesne zegarki nie tylko wskażą nam czas, ale także skomunikują się z naszym smartfonem, wyświetlając np. nieodebrane połączenia, mapę GPS czy najbliższe spotkania z kalendarza.

Piotr Pesta Piotr Pesta / 23-09-2015

Czy jednak ze smartwatchy mogą korzystać wyłącznie dorośli? W niniejszym poradniku postaram się wymienić kilka modeli tych inteligentnych zegarków, które – chociaż są przeznaczone dla dorosłych – mogą przydać się dzieciom.

Apple Watch

Czym byłoby takie zestawienie zegarków, jeśli zabrakłoby w nim produktu firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Poznajcie Apple Watch, czyli inteligentny zegarek producenta z Cupertino. Do wyboru jest szersza (42 mm z 1,54-calowym ekranem) oraz węższa (38 mm z 1,34-calowym ekranem) wersja smartwatcha.

Dodatkowo, specjalnie dla naszych pociech, możemy tak dobrać kolor i styl paska na rękę, że będzie cieszył ich oko. Jeśli twoje dziecko już posiada iPhone’a, to Apple Watch doskonale go uzupełni, umożliwiając ci np. jeszcze swobodniejszą komunikację z dzieckiem.

Nasi podopieczni zapewne ucieszą się z faktu, że za pomocą Apple Watcha można m.in. słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia, monitorować tętno, przebyte odległości, osiągnięcia sportowe, itp. Niestety, jego cena jest dość wysoka. Koszt, w zależności od wersji, kształtuje się w przedziale od ok. 1850 do 2300 zł.

Mykronoz ZeFit

Jeśli jesteś gotowy pójść na pewne ustępstwa, ale chcesz za to zaoszczędzić sporo pieniędzy, to być może warto rozejrzeć się za nieco prostszym smartwatchem niż Apple Watch.

Dobrym przykładem jest Mykronoz ZeFit, który ze względu na całą gamę dostępnych kolorów obudowy z pewnością spodoba się każdemu dziecku. A co z funkcjami? Oprócz pokazywania czasu, nasze dziecko będzie mogło sprawdzić też przebyty przez niego dystans, zliczyć kroki, spalone kalorie, a nawet godziny snu. Jeśli chodzi o tę ostatnią funkcję, zegarek za pomocą specjalnego oprogramowania może dostarczyć nam cennych informacji, czy dziecko dobrze śpi i nie wierci się w nocy, czy może ma jakieś problemy ze snem. Mykronoz ZeFit może też połączyć się ze smartfonem (oparty o nowsze wersje iOS, Android lub Windows Phone) i wyświetlić informacje o nadchodzącym połączeniu, wiadomościach, przypomnienia, itp. Co z ceną? Ta jest niewygórowana i wynosi ok. 160 zł.

Samsung Gear S

Samsung także posiada w swojej ofercie interesujący smartwatch, który z pewnością spodoba się dziecku. Zegarek działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen. Co ciekawe, jeśli sprzęt zostanie sparowany ze smartfonem Samsung Galaxy, będzie można za jego pomocą wykonywać m.in. połączenia telefoniczne i wysyłać wiadomości tekstowe.

Na uwagę z pewnością zasługuje ogromny, 2-calowy ekran zegarka, dzięki któremu nasza pociecha będzie mogła bez problemu odczytywać informacje. Smartwatch posiada także wbudowany GPS, dzięki któremu łatwo zlokalizujemy dziecko, oraz licznik kroków i pulsometr. Oczywiście nie zabrakło odtwarzacza multimediów. Ile będziemy musieli wydać, jeśli zdecydujemy, że nasz smyk powinien posiadać właśnie Galaxy S? W chwili, kiedy piszę te słowa smartwatch Samsunga można kupić za ok. 1150 zł.

Sony SmartWatch 3

Gdybyśmy poszukiwali smartwatcha opartego o oprogramowanie Android Wear, tworzone przez Google, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na niedrogiego Sony SmartWatch 3. Zegarek można kupić już za około 640 zł.

Podobnie jak np. Apple Watch, do dyspozycji jest cała gama różnokolorowych opasek na rękę, dzięki czemu nasze dziecko na pewno nie znudzi się wyglądem urządzenia. W kwestii użytkowej, we wnętrzu jest kompas, GPS, Wi-Fi oraz Bluetooth, dzięki czemu posiadacz będzie mógł sparować zegarek ze smartfonem i sprawdzać powiadomienia SMS, e-maile oraz połączenia. Nie zabrakło również mikrofonu do wydawania poleceń głosowych, oraz nawigacji, która – jeśli dziecko się zgubi – pomoże mu odnaleźć drogę.

Wyświetlacz ma wielkość 1,6 cala, jest więc dostatecznie duży. Smartwatch Sony umożliwia też kontrolowanie odtwarzacza muzycznego, monitorowanie wysiłku fizycznego oraz wyświetlanie przypomnień, gdybyśmy np. chcieli naszemu brzdącowi uzmysłowić, że kolacja jest o godzinie 18.

LG KizON

Nie jest to typowy smartwatch, gdyż brak mu wyświetlacza. Produkt LG skierowany jest do najmłodszych dzieci. Stąd też jego banalnie prosta obsługa. Wystarczy jak nasza pociecha naciśnie przycisk i już będzie mogła nawiązać z nami kontakt telefoniczny. KizON pomaga również w ustaleniu aktualnej lokalizacji dziecko. Czas pracy na baterii wynosi około 2 dni. Opaska kosztuje około 150 złotych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro