Słuchawki dokanałowe pod choinkę – Święta 2019
Zdaniem eksperta

Słuchawki dokanałowe pod choinkę – Święta 2019

Szukasz prezentu pod choinkę? Słuchawki dokanałowe będą dobrym wyborem, są niezwykle praktyczne i idealne do użytku mobilnego. Przygotowałem zestawienie najlepszych modeli, zarówno przewodowych, jak i z interfejsem Bluetooth.

udostępnij

Maciej SasMaciej Sas / 18-11-2019

Słuchawki dokanałowe to niezbędnik mobilnego melomana. Wyciszają miejski hałas, pozwalają swobodnie korzystać ze smartfona oraz prowadzić rozmowy telefoniczne. Przetestowałem mnóstwo dokanałówek różnego typu i wybrałem moich faworytów. Poniższa lista zawiera klasyczne słuchawki z wtyczką 3,5 mm, nowoczesne z USB C, wyposażone w interfejs Bluetooth oraz zupełnie pozbawione przewodów, tzw. True Wireless. Polecam zainteresować się szczególnie modelami bezprzewodowymi, gdyż coraz więcej smartfonów nie ma wyjść słuchawkowych.

Rekomendacje podzieliłem na pięć kategorii:

Każda kategoria zawiera przedział cenowy, dlatego warto zaglądać także do polecanych słuchawek wykraczających poza budżet. Dla przykładu dział słuchawki do 600 zł zawiera modele wycenione od 300 do 600 zł, więc może się okazać, że słuchawki niewiele wykraczające poza ustalony budżet, a będą strzałem w dziesiątkę.

Do 100 zł

Audictus Explorer 2.0

Nowa wersja popularnych i niedrogich dokanałówek, czyli aluminiowe słuchawki z solidnym kablem, który został zabezpieczony oplotem. Dobrze wykonane, wygodne i brzmiące rozrywkowo. Explorer 2.0 oferują również dobry bas.

SoundMagic E10

Słuchawki dostępne od lat, a mimo to nadal warte rekomendacji. Są aluminiowe, mają mocny kabel i prezentują się nowocześnie. Oferują dobrą ergonomię i niezłe brzmienie – rozrywkowe, ale klarowne i dość szczegółowe.

RHA MA390u

Świetne, niewielkie dokanałówki od szkockiego producenta. Są metalowe, wzorowo wykonane i wygodne, prezentują się lepiej niż wiele droższych modeli. Brzmią w sposób zrównoważony, klarowny i wyrazisty.

FiiO F1

Podstawowe słuchawki azjatyckiej marki, które może nie zachwycają wzornictwem i materiałami, gdyż są dość kanciaste i wykonane z tworzyw sztucznych. Brzmienie za to nie zawodzi, jest ciepłe, nieźle zrównoważone i kontrolowane w niskich tonach.

Brainwavz Omega

Jedne z najtańszych słuchawek, które warto kupić. Brainwavz Omega to niewielkie dokanałówki z metalowymi obudowami, które praktycznie chowają się w uszach i nieźle izolują od hałasu otoczenia. Brzmią basowo i efektownie.

Do 200 zł

Snab OverTone EP-101M V4

Czwarta generacja niezwykle udanych słuchawek od rodzimej marki. Można je kupić już za niewiele ponad 100 zł. Są dobrze wyposażone, wzorowo wykonane i ładne – na grafikach producenta wyglądają na różowe, ale w rzeczywistości są raczej tytanowe. Brzmią bardzo dobrze, szczegółowo i uniwersalnie.

Audictus Adrenaline 2.0

Świetne dokanałówki z interfejsem Bluetooth, zamknięte w aluminiowych obudowach, wyposażone w pilot z wbudowanym mikrofonem. Obsługują kodek aptX, działają do 5 godzin i sprawdzą się także podczas uprawiania sportu. Brzmią klarownie, nie generują zbyt dużych ilości basu, a przy tym pozostają muzykalne.

Zero Audio Carbo Tenore

Rewelacyjne dokanałówki, które są lepsze niż wiele znacznie droższych modeli. Niewielkie obudowy wyglądają nowocześnie i poważnie zarazem. Słuchawki są komfortowe i świetnie brzmią: w sposób ambitny, zrównoważony, precyzyjny i szczegółowy. Dobry wybór do każdej muzyki.

Final Audio E2000

Bardzo dobre słuchawki japońskiego producenta, wykonane z aluminium, o minimalistycznym wzornictwie. Oferują wysoką ergonomię, bardzo dobrze tłumią odgłosy otoczenia i przede wszystkim znakomicie brzmią – naturalnie i barwnie.

FiiO F3

Słuchawki z wymiennymi pokrywkami (w zestawie jest kilka kolorów), które mają wygodną konstrukcję – kabel prowadzi się ponad małżowinami usznymi, dzięki czemu słuchawki nie wypadają z uszu. F3 brzmią rozrywkowo, jasno i głęboko w basie. Dobre do nowoczesnej muzyki.

RHA S500U

Kolejne świetne słuchawki od RHA, które ponownie zachwycają wzornictwem i wykonaniem, są nowoczesne, proste i oczywiście metalowe. W zestawie jest dużo nakładek, ergonomia nie budzi zastrzeżeń, a brzmienie robi wrażenie klarownością i ilością detali.

Audictus Explorer TYPE-C

Remedium na brak wyjścia słuchawkowego w smartfonie, czyli popularne Explorery w wersji z wtyczką USB typu C. Solidnie wykonane, ładne, wygodne i bardzo dobrze brzmiące – lepiej niż model z wtyczką 3,5 mm. Oferują głęboki bas, klarowne wysokie tony i sporą scenę dźwiękową.

Tronsmart Encore Spunky Buds

Niedrogie dokanałówki Bluetooth typu True Wireless, czyli zupełnie pozbawione kabla. Są wygodne, obsługuje się je gestami, działają stabilnie i całkiem nieźle brzmią. Rozrywkowe, głębokie w basie, ale nadają się do różnych gatunków muzycznych.

Do 300 zł

Final Audio E3000

Udoskonalony model E2000, tym razem w stalowych, wypolerowanych obudowach. Minimalistyczne obudowy w kształcie rurek prawie całe chowają się w uszach, izolacja jest dobra, a brzmienie świetne – zrównoważone, naturalne, ale ciągle angażujące i uniwersalne.

Jays A-Six Wireless

Udane dokanałówki Bluetooth od szwedzkiego producenta, znanego z minimalistycznego wzornictwa i dobrego dźwięku. Nie brakuje im wygodnego pilota, komfortowo wyprofilowanych obudów i ciepłego, przyjemnego oraz angażującego brzmienia.

JBL Reflect Mini 2

Słuchawki Bluetooth przeznaczone dla sportowców i nie tylko. Wygodne i pewnie trzymające się uszu dzięki specjalnym nakładkom, solidnie wykonane i nowoczesne, a do tego dobrze brzmiące – czysto, bezpośrednio i mocno.

Beyerdynamic Soul Byrd

Bardzo ciekawa nowość od kultowego producenta z Niemiec. Soul Byrd punktują ergonomią, wykonaniem i wzornictwem – nowoczesnym i intrygującym. Mają wygodne nakładki, trwały kabel i oferują naturalne brzmienie bez dominującego basu.

JBL E25BT

Propozycja niedrogich słuchawek od producenta rodem z USA. Barwne wzornictwo, łagodne kształty i świetna ergonomia – to podstawowe cechy E25BT. W zestawie jest także klips, dzięki któremu kabel pewnie trzyma się ubrania. Brzmienie jest ciepłe, łagodne i relaksujące.

Do 600 zł

Aune E1

Wspaniałe słuchawki z przetwornikami dynamicznymi. Wykonane z aluminium, wyposażone w mocny kabel i oferujące wzorowy komfort oraz dobre tłumienie. Brzmią przestrzennie, głęboko w basie, ale są nadal zestrojone uniwersalnie, więc powinny sprawdzić się w przeróżnej muzyce.

FiiO FA1

Niezwykłe słuchawki z przetwornikiem armaturowym, które mają obudowy z wydruku 3D o ergonomicznym kształcie, dzięki czemu wzorowo wypełniają uszy. Są bogato wyposażone, niezwykle komfortowe i do tego zachwycają zrównoważonym brzmieniem w wysokiej rozdzielczości.