Słuchawki Apple AirPods – czy warto?

Słuchawki Apple AirPods – czy warto?

AirPods to zupełnie nowy produkt w ofercie Apple'a. Producent wprowadził na rynek douszne słuchawki bezprzewodowe, które idealnie pasują do iPhone'a. Sprawdzamy, czy warto kupić ten gadżet.

udostępnij

Piotr GrabiecPiotr Grabiec / 06-02-2017

Apple AirPods to pierwsze douszne bezprzewodowe słuchawki firmy z Cupertino. Mają kształt zbliżony do poprzednich, przewodowych słuchawek Apple'a, ale pozbawiono je kabli. Gadżet wyposażono też w chip Apple W1, który pozwala na łatwe parowanie słuchawek ze źródłem dźwięku w postaci iPhone'a, iPada, komputera Mac lub zegarka Apple Watch.

Apple W1 – serce AirPods

To, co wyróżnia AirPods na tle słuchawek Bluetooth od innych firm, to obecność w akcesorium chipu Apple W1. Odpowiada on za zarządzanie połączeniem. Dzięki jego zastosowaniu oraz oprogramowaniu w iPhone'ach, iPadach i komputerach Mac podłączanie sprzętu do źródła dźwięku jest o wiele wygodniejsze i prostsze niż w przypadku słuchawek Bluetooth.

Apple AirPods wystarczy raz sparować z jednym swoim urządzeniem, np. iPhone'm, a po chwili będą mogły się z nimi połączyć wszystkie sprzęty zalogowane na to samo konto iCloud. W ustawieniach urządzenia mobilnego można wybrać AirPods jako wyjście audio w Centrum Sterowania, a na komputerze Mac w menu głośności na pasku narzędzi.

Słuchawki wyposażono w kilka innych przydatnych udogodnień. Po wyjęciu jednej słuchawki z ucha odtwarzanie muzyki jest automatycznie pauzowane, a dwukrotne tapnięcie w słuchawkę uruchamia asystenta głosowego Siri. AirPods można podłączyć do sprzętów obsługujących przesyłanie dźwięku przez Bluetooth, ale nie wszystkie funkcje będą wtedy dostępne.

Czy Apple AirPods wypadają z ucha?

Wiele osób ma obawy, że słuchawki niepołączone ze sobą kablem będą wypadać z ucha. Ze względu na ich mały rozmiar można niepokoić się o ich zgubienie. To się oczywiście może zdarzyć, ale w praktyce AirPods umieszczone w uchu są znacznie stabilniejsze, niż mogłoby się z początku wydawać. Brak kabli sprawia, że nie wyciąga się ich, przypadkiem zahaczając czymś o przewód.

AirPods występują jednak tylko w jednym rozmiarze. Nie są to słuchawki dokanałowe z zestawem gumowych osłonek o różnych średnicach. To typowe douszne słuchawki nazywane pchełkami. Nie będą pasowały idealnie do każdego ucha. Przed zakupem warto przymierzyć Apple Earpods, czyli przewodowy zestaw słuchawkowy od iPhone'a. Słuchawki w nim mają zbliżony kształt do AirPods.

AirPods: jakość dźwięku i dołączone do zestawu etui

Nie ma się niestety co oszukiwać. AirPods to nie jest gadżet dla melomana. To zwykłe słuchawki-pchełki wypełnione w dodatku miniaturową elektroniką. Jakość dźwięku emitowana przez zestaw jest poprawna i porównywalna z tą, jaką oferują przewodowe słuchawki EarPods.

Dopełnieniem zestawu AirPods jest poręczne etui z wbudowanym akumulatorem. Słuchawki po włożeniu do niego są łatwiejsze w transporcie, a ogniwo zasilające dodatkowo je ładuje. Bezprzewodowy pakiet Apple'a pracuje na jednym ładowaniu ok. 5 godzin, a etui potrafi naładować słuchawki kilkukrotnie.

Podsumowanie

Bezprzewodowe słuchawki Apple'a to fenomenalny gadżet, który spodoba się wszystkim fanom sprzętu z logo jabłka na obudowie. AirPods sprawdzą się u wszystkich osób, które mają iPhone'a, iPada lub komputer Mac. Akcesorium przypadnie do gustu przede wszystkim posiadaczom iPhone 7 i iphone 7 plus, czyli telefonów pozbawionych złącza minijack.

Decydując się na zakup Apple AirPods, trzeba niestety pogodzić się, jak to zwykle bywa w przypadku tej firmy, ze sporym wydatkiem. Słuchawki to koszt ok. 800 zł. Kupując AirPods, warto też pomyśleć o dodatkowym akcesorium w postaci paska, np. marki Spiegen, który można zakładać choćby podczas treningu, minimalizując ryzyko zgubienia słuchawki.

oferty sponsorowane

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro