Słomkowe kapelusze XL
Zdaniem eksperta

Słomkowe kapelusze XL

Pośród trendów pokazanych na paryskim tygodniu mody prym wiodły nakrycia głowy. Obok kolorowych chust, czapek z daszkiem czy wędkarskich kapeluszy typu bucket hat wyróżniały się przede wszystkim słomiane nakrycia głowy. Modne są najrozmaitsze modele, począwszy od klasycznych, przez mocno postrzępione i te w oryginalnym kształcie.

udostępnij

Natalia JezierskaNatalia Jezierska / 10-07-2019

Słomiane kapelusze to najgorętszy trend tego sezonu. Stylowe nakrycia głowy, często spektakularne i obowiązkowo wykonane z ekologicznych materiałów, królują nie tylko na plaży. Różne rodzaje słomy, liście palmy daktylowej czy naturalne trawy to tylko niektóre z najpopularniejszych materiałów do ich produkcji.

Klasyczny wioślarz

Słomkowe kapelusze z płaską główką i niedużym rondem, nieodzownie ozdobione czarną jedwabną wstążką lub taśmą rypsową, czyli typowe kanotiery czy boatery, to niekwestionowani królowie tego lata. Canotier z języka francuskiego dosłownie znaczy „wioślarz”, i to najczęściej z nim właśnie kojarzymy ten model letniego kapelusza. Wykonany ręcznie, z naturalnej trawy, słomy pszenicznej czy ryżowej cieszy oko swoim unikatowym kształtem. Coraz częściej kanotier występuje także w wersji XXL z większym rondem, co tylko dodaje mu uroku. Romantycznej nuty natomiast nada woalka, doczepiona do kapelusza i ściśle okalająca twarz. Takie nietypowe rozwiązania spotkamy na wybiegu u Marca Jacobsa. Inne popularne modele pozostające w trendach tego sezonu to słomkowa fedora. Nieśmiertelny typ kapelusza charakteryzujący się krótkim rondem oraz wklęsłą fałdą wzdłuż główki. W wydaniu letnim najczęściej jest upleciony z grubej słomki lub liści łyczkowca dłoniastego, czyli tzw. palmy ekwadorskiej. Na wybiegu z powodzeniem lansuje go Emporio Armani, modny będzie kolor orzeźwiającej, limonkowej zieleni.

Szerokie rondo

W tym sezonie okazuje się, że rozmiar ma znaczenie! Kapelusze z szerokim i ekstremalnie szerokim rondem często pojawiają się w aktualnych trendach.

W letni sezon szturmem wkraczają także kapelusze z mocno postrzępionym lub nieregularnym brzegiem, jak te rodem z pokazów Chanel oraz Valentino. Ponadto rozległe daszki i spektakularne ronda zobaczymy jeszcze u takich projektantów, jak: Dolce&Gabbana (słomkowy kapelusz z gigantycznym rondem w zestawieniu z jedwabną wielokolorową chustą), John Galliano (szerokie, odgięte do tyłu rondo z grubej słomki) czy Vivienne Westwood (stożkowy, pleciony kapelusz z szerokim, wywijanym rondem w modnym odcieniu Living Coral).

Taśmy i tasiemki

Tuż obok niewykończonych i poszarpanych brzegów kapeluszy plasują się modele z kolorowymi taśmami i wstążkami. Jedwabne, rypsowe, bawełniane, a nawet lniane taśmy i opaski z powodzeniem zdobią wierzch i tył kapeluszy. Spotkamy modele z paskami o różnej długości, szerokości czy kolorze. Prym wiodą te wielokolorowe, np pudroworóżowe, beżowe, czarne czy zielone jak np. u Tory Burch czy Thoma Browne’a. Również wszelkiego rodzaju kokardy i kokardki – przytwierdzone do kapeluszy, a w szczególności te wiązane pod brodą na atrakcyjny supełek – będą tutaj pożądane i dadzą niesamowity efekt.

Sezon na słomkowe kapelusze otwarty! Stylowy kanotier, fedora z mocno strzępionymi brzegami czy plecionki z kolorowymi taśmami albo gigantycznym rondem. To prawdziwe must have sezonu pośród słomkowych nakryć głowy. Pamiętaj, że nosimy je nie tylko podczas egzotycznych wakacji, lecz z powodzeniem łączymy w codziennych stylizacjach.

Czy ten artykuł był pomocny?
podziel się

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro