Zdaniem eksperta

Słoik z prezentami na Dzień Matki – DIY

Dzień Matki zbliża się wielkimi korkami. Jeśli nie masz pomysłu lub chcesz podarować coś niebanalnego, zobacz, jak łatwo możesz zrobić słoik z prezentami. Do własnoręcznie ozdobionego naczynia włóż kilka drobiazgów, które sprawią przyjemność twojej mamie. Spójrz, jakie to proste!

Ewa Brzozowska Ewa Brzozowska / 17-05-2018

Co będzie nam potrzebne?

Do zrobienia słoika z prezentami na Dzień Matki będziemy potrzebować:

1.Na tkaninie odrysowujemy zakrętkę od słoika. Wycinamy odrysowany kształt z zapasem 2 cm. Przy materiałach, które mocno się strzępią, brzegi możemy zabezpieczyć, przeszywając je na maszynie do szycia.

słoik

2.Na owacie odrysowujemy zakrętkę od słoika i wycinamy bez zapasu. Z pomocą taśmy dwustronnej umieszczamy owatę na zakrętce.

s

3.Tkaninę układamy na warstwie owaty i przyklejamy do brzegów zakrętki, lekko naciągamy materiał.

s

Najłatwiej jest to zrobić, zaczynając od czterech równomiernie położonych punktów na obwodzie zakrętki, potem kolejne w środku i kolejne między nimi – dzięki temu tkanina będzie równomiernie rozmieszczona. Brzegi materiału chowamy wewnątrz zakrętki.

s

4.Całość ozdabiamy, zawiązujemy tasiemkę lub sznurek jutowy.

s

Słoik jest już prawie gotowy – wystarczy uzupełnić go drobnymi prezentami. Kosmetyki, słodkości, a może coś innego? Wiesz najlepiej, co sprawi radość twojej mamie.

s s s s s s s

Jeśli szukasz więcej inspiracji na ciekawe pomysły na Dzień Matki, sprawdź gotowe propozycje dostępne na Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro