Ślizgacz zamiast sanek – sprawdź najciekawsze propozycje na Allegro

Ślizgacz zamiast sanek – sprawdź najciekawsze propozycje na Allegro

autor: Anna Chmielewska, data publikacji: 15-12-2016

Dzieci kochają śnieg i marzą, żeby zjeżdżać z górki, gdy spadnie. Jest to cudowna zabawa, dostarczająca mnóstwo emocji i frajdy. Zabawa jest tym większa, im wyższe górki do zjeżdżania i lepszy sprzęt. Do zabawy na śniegu niekoniecznie trzeba mieć sanki. Prawdziwą furorę robią wszelkiego rodzaju ślizgacze, szczególnie w przypadku starszych dzieci (powyżej 3. roku życia).

Ślizg czy sanki?

Ślizg jest na pewno bardziej poręczny niż sanki i zajmuje mniej miejsca. To lepsza opcja, jeśli trzeba dojść na górkę i dopiero tam oddać się zimowemu szaleństwu. Minusem ślizgu jest to, że służy tylko do zjeżdżania, więc odpada możliwość posadzenia na nim dziecka i ciągnięcia na śniegu. Aby ślizg sprawdził się podczas zimowych zabaw, powinien być wykonany z mocnego, wytrzymałego materiału, koniecznie odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne. Tworzywo musi być mrozoodporne i elastyczne. Klasyczny ślizg ma owalny kształt lub przypomina jabłuszko. Ma również uchwyt. Spokojnie mogą z niego korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. To świetny gadżet na okres zimowy, zapewniający doskonałą, wielogodzinną zabawę. Jest dostępny już za kilka złotych.

Zalety ślizgów

Liczne zalety wynikające z użytkowania ślizgaczy zdecydowanie zachęcają do dokonania zakupu:

 1. Nadają się do użytku już wtedy, gdy spadnie niewiele śniegu.
 2. Nie osiadają zbyt głęboko w śniegu, jak sanki.
 3. Przy zjeździe osiąga się większą prędkość.
 4. Zwrotne, świetne do jazdy dynamicznej.
 5. Poręczne.
 6. Łatwe w transporcie, lekkie przy wciąganiu na górkę.
 7. Odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych.
 8. Świetne na stoku i niewysokich pagórkach.
 9. Niska cena.

Najciekawsze ślizgi na Allegro

Poszczególne modele różnią się wielkością, kolorem i kształtem. Ślizgacze typu jabłuszko mogą być wyprofilowane, a nawet mieć dodatkową piankę (aby podczas zjeżdżania zapewnić większy komfort). Ponadto tego typu gadżet warto dopasować do wagi i wieku użytkownika. Na Allegro dostępnych jest kilka rodzajów ślizgów:

 1. Ślizg jabłuszko zjazdowe – produkcji polskiej. Cena 4,99 zł. Również w wersji z pianką, sprawiającą, że siedzisko jest bardziej miękkie i wygodne (cena ok. 8,50 zł).
 2. Ślizg hulajnogaw formie deski snowboardowej dla dzieci. Wykonany z polietylenu. Szybki do zmontowania i zdemontowania. Dla użytkownika ważącego do 70 kg. W 2 kolorach do wyboru: czerwonym i niebieskim. Cena 121 zł.
 3. Talerz ślizg zjazdowy Monster High – służący nie tylko do zjeżdżania, ale też do wykonywania karuzeli na śniegu. Okrągły kształt pozwala na zjazd w różnych kombinacjach i kierunkach. Uchwyty po bokach zapewniają większe bezpieczeństwo mimo dużej prędkości. Mały, lekki i zwrotny. Łatwy transport. Do wyboru również talerze z Furbym i Spidermanem. Dla dzieci powyżej 5. roku życia. Cena 34,90 zł.
 4. Ślizg miska – dla dzieci powyżej 8. roku życia. Możliwe obciążenie do 85 kg. Uchwyty po boku ułatwiają sterowanie. Ślizg posiada certyfikat CE. Cena 105 zł.
 5. Ślizgacz ślizg koło opona – dla dzieci powyżej 6. roku życia. Wbudowane uchwyty i płaty ślizgające. Certyfikat CE. Cena ok. 55 zł.
 6. Ślizgacz SkiBob – jednopłozowy. Kierownica, za pomocą której steruje się pojazdem. Hamulce ręczne. 2 kolory do wyboru: czerwony i niebieski. Cena 78 zł.

Z zakupem ślizgacza nie warto czekać, aż spadnie pierwszy śnieg. Opady są zwykle zaskakujące i dobrze jest wtedy od razu wyjść na dwór. Nawet jeśli zdarzy się, że zima będzie łagodna i poskąpi śniegu, ślizgi można wykorzystać w latach następnych.