Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Skompletuj gadżety rowerowe przed sezonem

Teoretycznie sezon rowerowy trwa cały rok, ale i tak wszyscy z niecierpliwością czekają na wiosnę. Wtedy można rozpocząć sezon na nowo i cieszyć się piękną pogodą. Takie rowerowe wyprawy są najprzyjemniejsze. Oczywiście przed rozpoczęciem sezonu warto sprawdzić rower, zrobić przegląd ubrań i sprzętu sportowego.

Daria Występek Daria Występek / 31-03-2017

Zakupy mogą być nieuniknione, tym bardziej że nowe gadżety często są zachętą do treningów. Nie ma w tym nic złego, dobrze jest zainwestować w dobry sprzęt, który posłuży przez długie lata.

Licznik rowerowy i GPS

Przydadzą się, jeśli myślisz o dłuższych wycieczkach rowerowych. Liczenie pokonanych kilometrów dla wielu rowerzystów ma ogromne znaczenie. Wybierz licznik dopasowany do twoich potrzeb. Na początek wystarczy licznik monitorujący prędkość i przebyty dystans. Dla zaawansowanych rowerzystów producenci proponują minikomputerki, które pokazują ogromną gamę parametrów: rytm serca, parametry wysiłkowe, a nawet temperaturę powietrza i wysokość nad poziomem morza. Nawigacja GPS przyda się w nieznanych terenach. Małe urządzenie montuje się na kierownicy. Często taką funkcję mają bardziej zaawansowane liczniki rowerowe. Trzeba dobrze przemyśleć zakup i zdecydować się na dobrej jakości sprzęt. Zobacz również - Pięć topowych liczników rowerowych

Pompka

Niezbędna, kiedy wybierasz się na długą wycieczkę rowerową. W lesie lub innym dzikim terenie możesz nie znaleźć pomocy. Miniaturowa pompka waży niewiele i bez problemu zmieści się do plecaka. Wykonana z włókien węglowych, waży kilkadziesiąt gramów i jest bardzo wytrzymała. Zobacz również - Praktyczne „plecakowe” pompki rowerowe

Lampka rowerowa

To jeden z ważniejszych elementów bezpieczeństwa. Koniecznie sprawdź, czy światła są sprawne: przednie powinno być białe, a tylne – czerwone. Skontroluj lampki z możliwością ładowania, które mogą okazać się najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli masz rower i chcesz go trochę odświeżyć, postaw na nowe dodatki. Możesz wybrać ładny pokrowiec na siodełko – dostępne są różne wzory, które na pewno zainteresują panie. Niektóre są z tkanin wodoodpornych, które są bardziej praktyczne. Koszyk także dodaje uroku rowerowi, a jeśli jeździsz nim do pracy, może być bardzo przydatny. Możliwość rozwiązań jest ogromna.

Torby rowerowe

Torby i sakwy są bardzo przydatne na dłuższych wycieczkach (np. na piknik) i zakupach. Podobnie jak pokrowce na siodła, są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Odpowiednio dobrane, zmienią na korzyść wygląd roweru. Wiele modeli jest wytrzymałych i umożliwia przewożenie sporych ciężarów.

Niezależnie od tego, czy masz rower miejski czy szosowy, z pewnością znajdziesz odpowiednie dodatki dla siebie. Najważniejszy jest pomysł na to, jak ma wyglądać rower. Wybierając sprzęt, zastanów się, na jakie wyprawy nastawiasz się w tym sezonie. Inne dodatki przydadzą się w mieście, inne na dłuższych wycieczkach. Dla bezpieczeństwa nie zapominaj o kasku, który jest obowiązkowy. Dzięki niemu będziesz bezpieczny nawet w trakcie upadku.

Rower to jeden z najbardziej popularnych sposobów przemieszczania się. Jeśli spędzasz na nim wiele godzin, warto postarać się, żeby podobał ci się także wizualnie. Obecnie jest wiele możliwości upiększenia i podrasowania roweru dodatkami, więc można z tego korzystać, zwłaszcza że sezon trwa całkiem długo. Możesz jeździć z przyjemnością do późnej jesieni. Warto wykorzystać ten czas, rower może być świetnym środkiem transportu na co dzień. Do tego jest ekologicznym wyborem. Zobacz również - Dlaczego warto zainwestować w lusterko rowerowe

podziel się