Sezon grillowania – przegląd grilli elektrycznych do 400 zł

Każdy lubi niepowtarzalny smak i zapach grilla, który kojarzy się z ciepłymi, letnimi wieczorami spędzanymi w przyjemnej atmosferze. Grilla elektrycznego można zabrać ze sobą w podróż, wykorzystać na balkonie, w ogrodzie, a jeśli pogoda nie sprzyja, wystarczy go przenieść do kuchni i kontynuować imprezę. Jeżeli nasz budżet na zakup takiego sprzętu ogranicza się do 400 zł, nie mamy się czego obawiać, ponieważ czeka nas szeroki wybór wśród dobrego sprzętu z innowacyjnymi funkcjami. Przed zakupem grilla zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Martyna Rafalska Martyna Rafalska / 29-06-2016

Tefal GC 6000

Grill elektryczny Tefal GC 6000 to urządzenie o maksymalnej mocy 2400 W. Płyta rozgrzewa się do bardzo wysokich temperatur, a przyrządzone potrawy są pełne smaku i aromatu. Ponadto grill został wyposażony w regulowany termostat, dzięki któremu każde danie zachowuje równomierną temperaturę.

Dostępne są dwie pozycje pracy – dwustronny grill mięsny oraz standardowy grill elektryczny, a delikatny kąt pochylenia sprawia, że nadmierny tłuszcz spływa na tackę ociekową i dzięki temu możemy próbować beztłuszczowych dań. Urządzenie jest bardzo łatwe w utrzymaniu – powłoka nie przywiera, a wyjmowane części przystosowane są do mycia w zmywarce. Grill elektryczny Tefal GC 6000 możemy kupić już za 399 zł.

George Foreman 18911

George Foreman to wszechstronny grill o mocy 2400 W i powierzchni grillowej 42 x 22 cm, która umożliwia przygotowanie aż 10 porcji. Odpowiednio wyprofilowane płyty grzewcze i ich kąt nachylenia sprawiają, że nadmiar tłuszczu nie pozostaje na posiłku, tylko spływa do pojemnika znajdującego się pod urządzeniem. Dzięki temu potrawy pozbawione są tłuszczu aż o 42%. Ruchome zawiasy pomagają przy smażeniu grubszych porcji mięsa czy kanapek. Dwie kontrolne lampki informują o tym, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy, a regulowane tylne nóżki umożliwiają ustawienie grilla pod wybranym kątem. George Foreman dostępny jest na Allegro w cenie 349 zł.

JATA GR559

Grill JATA o mocy 1600 W jest pokryty płytą terakotową, a jego powierzchnia grillowa to aż 46 x 28 cm. Płyta grzewcza jest odporna na zarysowania, łatwo się ją czyści (nawet w zmywarce). Na urządzeniu można grillować dowolne dania, począwszy od mięsa i ryb, po warzywa i grzyby. Cena grilla JATA oscyluje w granicach 399 zł.

Severin PG2368

Severin PG2368 o mocy 2200 W to elektryczny grill stołowy przeznaczony do niskotłuszczowego grillowania mięsa, warzyw i ryb. Jedna część grilla jest żeberkowana, można na niej przygotować np. steki, natomiast druga część jest gładka i świetnie nadaje się do grillowania ryb, warzyw czy placków. Przygotowując potrawy, nie musimy martwić się o dużą ilość tłuszczu, bowiem jego nadmiar spływa do specjalnej rynienki znajdującej się pod urządzeniem. Możliwe jest również ustawienie temperatury. Niższa służy do utrzymywania ciepła, średnia do delikatnych potraw, jak ryba czy drób, a najwyższa – do grillowania warzyw, kiełbasy czy steków.

Czy ten artykuł był pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro